Kobajaši-san či no Maid Dragon (TV seriál)

• Japonsko

小林さんちのメイドラゴン

• Japonsko

Kobayashi-san chi no Maid Dragon

Miss Kobayashi's Dragon Maid

Animovaný / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2017, 13x24 min

Masumi Itó

Někdo si z tahu přitáhne domů opici, někdo si dovede neplánovaného nocležníka/nocležnici, no a žena jménem Kobayashi si nevědomky přivedla draka. I když ona je to spíš dračice a ta se rozhodla, že bude s Kobayashi žít jako její služebná... Nápad je to podivný a člověk tuší, že inteligentní záležitost plnou životních mouder asi čekat nemůže, i když kdo ví, má to i své silné momenty... A tak sledujete něco, co by se klidně mohlo jmenovat "Everyday Life with Dragon Girls" a zde potkáváte roztomilou a perverzní dračici a vcelku uvěřitelnou ženu kolem třicítky, která působí i docela vyzrále až do momentu, než do sebe naleje trochu piva a projeví se její fetiš ohledně služebných. Humor je povětšinou absurdní, kdy se objevují variace na téma, "Jak vycvičit draka", pak jsou tam vtípky jednoduché jako třeba ten o velikosti podprsenky (protože D jako Drak!) a také spousta situací, které působí zábavně už jen svou roztomilostí a podivností.Postupně se přidávají další draci, protože jak už nás naučilo jisté výše zmíněné anime o monstrech, jedna prostě nestačí. Ovšem jejich charaktery ať jsou jakkoli jednoduché mě rozhodně dokázali okouzlit a Kana s přehledem vévodí mému žebříčku roztomilosti pro tuto sezónu. Takže na rozdíl od Monster Musume no iru nichijō zde nevévodí pouze fan servis (i když tam nějaký je) ale vtipnost a roztomilost a já si to užil i s tím emotivně vypjatým koncem a klidě bych si dal ještě jednu sezónu. Sympatické, vtipné podivné i lehce přihlouplé - pro mě hodně dobrá kombinace 7,5/10(11.1.2017)

Celkem mě to bavilo. Zase mě k tomu přitáhla úvodní písnička. Nevím, co se všecko nového a neotřepaného se dá vykouzlit na poli anime, mě stačí i tohle málo. A bavilo mě to víc než Monster musume.(23.8.2017)

• q66

Průměrná až podprůměrná slice of life komedie s nadprůměrnou animací od Kyoto Animation. Skoro každá episoda má jeden nebo dva nadprůměrné momenty, ale ten zbytek je vesměs trapný a hloupý humor založený na buď normálním, nebo pedofilním fanservisu... podle všeho je to hlavně problém se zdrojovým materiálem a jako adaptace je Kobayashi-san chi no Maid Dragon v podstatě tak dobrá, jak mohla být, jen mám takový pocit, že levnější verze od nějakého horšího studia by ani nebyla o tolik moc horší a dávat tomuto kvalitní animaci je v podstatě vyhazování peněz... lepší 4/10 a lepší jen za chytlavý opening. Pokud chcete SoL z této sezóny, radši se podívejte na Urara Meirochou... sice to taky není žádná velká sláva, ale i tak je ve všech ohledech konzistentně lepší (včetně grafiky/animace) - a ani k tomu nepotřebuje repetitivní a plytké rodinné poselství.(23.1.2017)