• Schlierkamp

Československý pokus o scifi komedii, jenž však skončil naprostým fiaskem. Snímek popisuje nesmírně trapně přehrávající obyvatele městečka Velký Malíkov, přičemž nejvíce se děj točí kolem nepříliš pracovitého cestáře zahleděného do vesmíru Františka Huby, jehož ztvárnil V. Brodský, jehož projev by se snad dal připodobnit k projevu pana Drchlíka z Návštěvníků. Sledovat další obyvatele městečka je však vstupenka do sanatoria. Nejvíce přímo dementně napsaný scénář odnesl J. Tříska, neboť hrál místního koktajícího hlupáčka těžce zamilovaného do I. Janžurové a to nepochybně s velkým sebezapřením. Aby byla fantasmagorie dokonalá, zrovna do tohoto městečka zavítá vesmírný koráb, z něhož na zem sestoupí L. Sobota v jeho tradiční póze a poté i kamenný J. Kemr, s tím, že potřebuje opravit budík! Scénář tohoto filmu je tak neuvěřitelně stupidní, že ani kvalitní herecké obsazení z něho nemohlo nic vytěžit. Matuškovy songy se mi líbily, bohužel však absolutně do snímku nezapadají, stějně tak jako nepochopitelný zájezd opilých Moravanů v krojích. Tento film, za jehož scénář by se mohlo stydět dítě, hodnotím ještě hůře než jednotlivé Traplovy snímky, neboť tato obludnost je navíc absolutně nedostatečná i po filmařské stránce. Neboli katastrofa v každém ohledu, navíc velmi nudná záležitost a především ztráta času.(8.1.2014)

• aleshat

Film, v němž se pochopitelně nesetkává Jirešův a Čuříkův sklon k poetičnosti za každou cenu, jakým se tandem prezentoval v 70. a 80. letech, s žánrem sci-fi a crazykomedie. Výsledek je slovy nepopsatelný. Zajímalo by mě, na jakých drogách se štábu podařilo takový psychedelický nářez natočit... Strýček Jedlička, koktající Tříska v rádiovce, od přírody nevtipný Pepík Větrovec, Matuška zpívající nenesitelné texty na nesnesitelné melodie (hudba Zdeněk Liška v neuvěřitelné kombinaci s Láďou Štaidlem!!!) a do toho Sobota s Kemrem jako zástupci mimozemské civilizace... Dporučuji všem sebemrskačům, čili zájemcům o normalizační kinematografii...(3.10.2009)

• MarekT

Až přehnaně výborně obsazená (moc postav najednou škodí), nicméně i tak velice špatná (ne)komedie s překvapivě žádným dobrým vtipem. Hlavně Brodský a Kemr podávají jeden z nejslabších výkonů v kariéře, demencí trpící scénář je naprosto zmatený a střídají se v něm nesourodé žánry. Jakousi třešničkou na dortu má být pokus o vyjádření myšlenky, která se vypařila do vzduchu. Jako komedii nedoporučuji a pokud chcete nějaké sci-fi, které navíc vyjadřuje poselství, sežeňte si Lipského Srdečný pozdrav ze zeměkoule. Hlavně díky scénáři a nestandartním výkonům rekomandem posílám do odpadu.(14.3.2009)

• Chris Wulf

Jedna hvězdička jen z úcty k té plejádě skvělých herců, kteří se, bůhví proč, objevili v téhle blbosti. Člověk může jen domýšlet, co přesvědčilo umělce typu Pešek, Kemr, Tříska, Brodský, Matuška a další v té době oblíbený a obsazovaný herce zůčastnit se tohohle paskvilu. Napadá mě možná jen sázka :-)(12.4.2015)

• noriaki

Člověk by řekl, že slušný režisér a plejáda špičkových herců dokáží společnými silami natočit obstojný film i z dementního scénáře. Ale ono prd. Talíře nad Velkým Malíkovem dopadly jako regulérní propadák. Jsou jen stěží sci-fi a ještě méně komedie. Respektive nějaké motivy a pokusy o vtip by se tam našly, jenže tak zoufale nevyužité a nahodilé, že by se bez nich příběh úplně obešel. A když o tom tak přemýšlím, tak by tam ani nemusel být ten příběh. Koneckonců taky skoro žádný nebyl. Scénky na sebe navazovaly jen velmi volně a většina z odehrávaného, byla úplně samoúčelná. Nerovný souboj jedné neschopné scenáristky s naší kinematografickou smetánkou na K.O. vyhrála Mária Rudlovcáková.(12.1.2014)

• - Natáčení probíhalo v Týně nad Vltavou a v Hrusicích. (dyfur)