• S_M_Lomoz

CO TO MĚLO BÝT? Vůbec nevím, jestli lyrická komedie s Jasného prvky ala Až přijde kocour, komunální satira 70. let, crazy komedie nebo vlastně.... Žánrově naprosto nejednotné a mám pocit, že ani herci tam nehrají vlastně nic podstatného. Jestli na to někde narazíte, tak tomu třeba přijdete na chuť, ale mně se nepodařilo dešifrovat, proč ten film vypadá právě takhle. Promiňte, mistře.(17.5.2002)

• Radek99

Ono se tehdy nic říci nesmělo, ale o něčem se točit prostě muselo, tak vznikaly takovéhle paskvily. Tenhle je zajímavý leda tím, že je pod ním podepsaný Jaromil Jireš. A možná ještě tím, že scénáristka Mária Rudlovcáková musela být na LSD. A pan Jireš asi taky... Mimochodem, po zhlédnutí tohoto snímku člověk nic netušící o dané době možná pochopí, proč Jan Tříska vlastně tehdy emigroval...(6.4.2014)

• Schlierkamp

Československý pokus o scifi komedii, jenž však skončil naprostým fiaskem. Snímek popisuje nesmírně trapně přehrávající obyvatele městečka Velký Malíkov, přičemž nejvíce se děj točí kolem nepříliš pracovitého cestáře zahleděného do vesmíru Františka Huby, jehož ztvárnil V. Brodský, jehož projev by se snad dal připodobnit k projevu pana Drchlíka z Návštěvníků. Sledovat další obyvatele městečka je však vstupenka do sanatoria. Nejvíce přímo dementně napsaný scénář odnesl J. Tříska, neboť hrál místního koktajícího hlupáčka těžce zamilovaného do I. Janžurové a to nepochybně s velkým sebezapřením. Aby byla fantasmagorie dokonalá, zrovna do tohoto městečka zavítá vesmírný koráb, z něhož na zem sestoupí L. Sobota v jeho tradiční póze a poté i kamenný J. Kemr, s tím, že potřebuje opravit budík! Scénář tohoto filmu je tak neuvěřitelně stupidní, že ani kvalitní herecké obsazení z něho nemohlo nic vytěžit. Matuškovy songy se mi líbily, bohužel však absolutně do snímku nezapadají, stějně tak jako nepochopitelný zájezd opilých Moravanů v krojích. Tento film, za jehož scénář by se mohlo stydět dítě, hodnotím ještě hůře než jednotlivé Traplovy snímky, neboť tato obludnost je navíc absolutně nedostatečná i po filmařské stránce. Neboli katastrofa v každém ohledu, navíc velmi nudná záležitost a především ztráta času.(8.1.2014)

• TERRORDROME

Z nejakých neznámych mysterióznych dôvodov padlo moje oko počas prepínania programov na toto blízke stretnutie sfetovaného druhu. Ukrutne masakrálny bizár kde sa deje všetko a nič a jednotlivé scény okolo seba miesto nadväzovania tancujú ako motýle na heroíne. Nad Veľkým Malíkovom sa objavuje lietajúci tanier ( ktorý neuvidíme, len počujeme mimozemský hlas Josefa Kemra z oblohy ) a pustí sa do opráv polnej cesty. Taktiež vysadia na zem návštevníka v podobe Luďka "HEHEHE" Sobotu, ktorý chvíľu hopká a potom šlohne autobus, takže folklórny súbor musí už zrejme naveky ostať žiť na lúke. Janžurová zas celý čas z nejakého dôvodu iba posiela do hája svojho nápadníka a Matuška každú chvíľu zaspieva nejaký nezmysel lebo je to proste Matuška a musí každú chvíľu spievať inak by mu asi fatálne vypĺzla brada. Ešte je tu aj vševediaci emzácky prístroj ktorý zožerie koza a alkohol ruší signál z taniera. Talíře nad Velkým Malíkovem ukázali svetu sci-fi vztýčený prostredník.(21.2.2018)

• Oskar

Nečekaný výlet Jaromila Jireše do žánru crazy. Velký Malíkov měl být asi něco jako české Zvonokosy, do nichž - neptejte se mě proč - zavítají UFOni (Sobota a Kemr). Vlastimil Brodský je tentokrát mimořádně otravný v roli jakéhosi lidového filosofa, ostatní herci se jen bohapustě ztrapnili a můžou být rádi, že kvůli emigraci Jana Třísky ten film hodně dlouho nikdo neviděl. 0%(3.12.2003)

• - Natáčení probíhalo v Týně nad Vltavou a v Hrusicích. (dyfur)