• TERRORDROME

Z nejakých neznámych mysterióznych dôvodov padlo moje oko počas prepínania programov na toto blízke stretnutie sfetovaného druhu. Ukrutne masakrálny bizár kde sa deje všetko a nič a jednotlivé scény okolo seba miesto nadväzovania tancujú ako motýle na heroíne. Nad Veľkým Malíkovom sa objavuje lietajúci tanier ( ktorý neuvidíme, len počujeme mimozemský hlas Josefa Kemra z oblohy ) a pustí sa do opráv polnej cesty. Taktiež vysadia na zem návštevníka v podobe Luďka "HEHEHE" Sobotu, ktorý chvíľu hopká a potom šlohne autobus, takže folklórny súbor musí už zrejme naveky ostať žiť na lúke. Janžurová zas celý čas z nejakého dôvodu iba posiela do hája svojho nápadníka a Matuška každú chvíľu zaspieva nejaký nezmysel lebo je to proste Matuška a musí každú chvíľu spievať inak by mu asi fatálne vypĺzla brada. Ešte je tu aj vševediaci emzácky prístroj ktorý zožerie koza a alkohol ruší signál z taniera. Talíře nad Velkým Malíkovem ukázali svetu sci-fi vztýčený prostredník.(21.2.2018)

• Oskar

Nečekaný výlet Jaromila Jireše do žánru crazy. Velký Malíkov měl být asi něco jako české Zvonokosy, do nichž - neptejte se mě proč - zavítají UFOni (Sobota a Kemr). Vlastimil Brodský je tentokrát mimořádně otravný v roli jakéhosi lidového filosofa, ostatní herci se jen bohapustě ztrapnili a můžou být rádi, že kvůli emigraci Jana Třísky ten film hodně dlouho nikdo neviděl. 0%(3.12.2003)

• blackrain

Velký Malíkov byla malebná vesnička, která si žila vcelku poklidným a obyčejným životem než někoho bláhového napadlo narvat sem ufouny. Klidně bych se obešla bez nich. Stejně tu byli jaksi do počtu, nic proti panu Kemrovi. Alespoň, že herecké obsazení se skládá z tehdejších hereckých bardů, i když každá postava byla svým způsobem nějak bláznivá. Právě za obsazení dávám jednu hvězdičku. Jinak celkový dojem z filmu je slovy nevyjádřitelný, protože šlo i čirou hrůzu.(11.4.2011)

• Radek99

Ono se tehdy nic říci nesmělo, ale o něčem se točit prostě muselo, tak vznikaly takovéhle paskvily. Tenhle je zajímavý leda tím, že je pod ním podepsaný Jaromil Jireš. A možná ještě tím, že scénáristka Mária Rudlovcáková musela být na LSD. A pan Jireš asi taky... Mimochodem, po zhlédnutí tohoto snímku člověk nic netušící o dané době možná pochopí, proč Jan Tříska vlastně tehdy emigroval...(6.4.2014)

• PollyJean

Film od J. Jireše a v černém hodnocení? No, a ono jo. Doufala jsem, že by se to dalo aspoň místy brát jako recese, jako jakýsi předobraz Trháku, ale nešlo ani to. Šandík má nejspíš pravdu v tom, jak tenhle film mohl vzniknout, jenže to nemá ani hlavu ani patu, scény na sebe často vůbec nenavazují a navíc to není ani zajímavá natož pak vtipná záležitost. Dívat se na tolik skvělých herců, kteří nemají co hrát, je smutné. Hvězdičku za několik podivuhodně halucinogeních a absurdních momentů.(10.2.2013)

• - Natáčení probíhalo v Týně nad Vltavou a v Hrusicích. (dyfur)