Člen Irské republikánské armády Fergus se podílí na zajetí britského černošského vojáka Jodyho. Během tří dnů se s ním sblíží. Přesto je však svolný rukojmího zastřelit. Jenže vojáka při pokusu o útěk přejede britský obrněný vůz. Fergus vyhledá v Londýně Jodyho dívku Dil a zamiluje se do ní. IRA ho znovu vyhledá a on přijme účast na chystaném atentátu. Zároveň se snaží uchránit Dil před spolubojovníky...

Neil Jordan suverénně splétá několik motivů do svrchovaně filmového tvaru. Po působivém prologu na klasické téma vztahu vězně a jeho strážce, odhalujícího zrůdnost politického násilí, se příběh přenáší do roviny intimního erotického poměru, ozvláštněného sexuální odchylkou (irský katolík je náhle postaven do neřešitelného dilematu). Na konci splynou obě roviny do poněkud bizarní historky z černé kroniky, a smírný epilog uzavírá zvláštní "vymyšlené" drama, jež vůbec nemusí být vzdálené realitě. Režisér dokáže mistrně navodit atmosféru, mnohdy i pomocí překrásných dobových písní. (oficiální text distributora)

RomanHyde

Miluju překvapení a tohle bylo jedno z největších. Ani jsem pořádně netušil na co jdu, a já zůstal v sedadle kina přikován bez hnutí od začátku do konce. Druhý den jsem si to musel zopakovat. Fergus mi byl od začátku (ikdyž v roli zloducha) tak nějak sympatický a nedovedl jsem si připustit, že by překvapivé "přátelství" s Jodym mohlo dopadnout špatně. Každopádně už jen tato půlka, vlastě třetina snímku by vydala námětem na vcelku solidní komorní drama, já byl zaskočen zvratem a jakýmsi novým začátkem filmu...jenž byl o tíživé minulosti, která každého dostihne a člověk se s ním musí poprat a vyřešit ji,, nikoliv před ní utíkat. Neil Jordan si mě tímto snímkem získal a trojice Stephen Rea,Forest Whitaker, Jaye Davidson odehrála role takovým způsobem, že když je kdykoliv znovu vidím na plátně vidím Fegusna, Jodyho a "Dil". Bravo! ()

Kroupa

Naprosto fantastický film s podmanivou atmosférou. Sice nejsem fanoušek ani osmdesátkových filmů, ani filmu noir, ale tohle je vážně bomba. ()

ursinko

Tento film som videl v televízii úplnou náhodou pred veľmi dávnou dobou a odvtedy sa mi ho nepodarilo pozrieť, len viem že ma vyslovene dostal. Nečakal som taký príbeh, spracovanie ani herecké výkony. Stephen Rea - odvtedy ho môžem, Foresta Whitakera som videl asi prvýkrát. Na záchodovú scénu sa nedá zabudnúť, nepríjemná skúsenosť... ()

bolan

Možná SPOILER !!! - Ta scéna když Dil odhodí župánek se mnou poměrně škubla, ale hrozně mi rozčilovalo jak se hlavní hrdina (mimo jiné strašně nesympatický a necharismatický chlápek) neustále babrá s tim, aby jí prozradil pravdu a pak to na ní vybalí když je uplně na sračky - no kdo z nás by to takhle posral ? Bohužel to bylo jen proto, aby ten film měl o čem být. ()

husokachna

Crying game je pro mě velká záhada. Od začátku i vlivem divných postsynchronů a následně zvláštně se vyvíjecího vztahu vězně a věznitele, mi film připadal jako sen. Plynul tak nějak jako v melase, všichni tak nějak zvláštně hráli, hlavní hrdinové se rozhodovali podle mě neznámého vzorce a motivace a celkově jsem měl pocit, že se koukám na něco, co mi tak trochu uniká. A nejsem schopnej říct, jestli je to záměr nebo selhání Neila Jordana, ale vzhledem k tomu, že ten zvláštní pocit z filmu je tak konzistentní, budu věřit tomu prvnímu a dovolím si doporučit jako zajímavou exkurzi do teď už historie kinematografie. Čtyři dobře utajený lugafa. ()

Martyr

Pri vsetkej ucte nemozem dat pat. Po filmarskej stranke je Crying Game vynikajuce dielo s jedinecnou zapletkou a uzasnymi hereckymi vykonmi vratatne dementneho Whitakera, no moja dusa, ktora sa stale snazi vzpierat prehnane slobodnemu pohladu na svet ma donutila istych par sekund pretocit, co bolo mozno v konencom dosledku aj reziserovym cielom. Ako celok je tento film urcite zazitkom “nie pre kazdeho” a neuveril som len zopar detailom., ktore však nemaju vyrazny vplyv na celkovy dojem. Od zaciatku som nerozumel nadseniu z krasy istej damy, ktora bola krasna asi ako past na oko, pochyboval som, ale priznám sa, ze Neil Jordan ma s jeho hrou aj tak překvapil a tym urcil nove smerovanie celeho deja. Neviem ako viac popisat tak zvlastny film, ktory vykresluje vztahy vo vsetkych urovniach vasej predstavivosti, a na konci ho budete mat plnu hlavu. Velmi silne 4. ()

Elgin

Famozny kusok, nedavno objaveny a zhliadnuty v Januari 2010 co je uz uctyhodnych 18 rokov od vytvorienia tohoto naozaj zvlastneho otazky vyvolavajuceho a zaroven nestarnuceho snimku. Majstrovske prelinanie roznych zanrov od thrileru do milostnej zapletky az po krvave finale. Nezabudnutelny zazitok, ktory si urcite budem priprominat nielen vdaka vybornym dialogom, ktore zdobia tento masterpiece ale i vykonmy zucastnenych hereckych ikon. Pan Jordan nam naserviroval lahodny pokrm a 5 nominacii na oskara vravi snad za vsetko. ()

edie sedgwic

Jedine, co ma na tomto filme zaujalo, bol penis Jayea Davidsona, ktory som sice niekde vnutri tusila, ale jeho odhalenie bolo aj tak sokom. Pritomnost tejto osoby bola velmi osviezujuca, zvlastna a strhujuca. Ma lepsiu postavu a nohy ako polovica zien na tejto planete a to je asi tak vsetko, cim ma tento film oslovil. ()

KosiR_ksr

Film s velkým "eF", ke kterému bych dodal snad pouze pár slov: nekonvenční, strhující, překvapivá a především zdaleka ne mainstreamová podívaná, kde herci jen září (pročež se budu muset znovu podívat na snímek Nesmiřitelní z téhož roku, abych zjistil, proč Oskara za vedlejší roli získal Gene Hackman a nikoli Jaye Davidson - ačkoliv už mě příliš nepřekvapuje někdy trochu zvláštní a proamerický úsudek filmové akademie). ()

jiri.twist

Stále to má neskonalou sílu i po tolika letech a vůbec mi navadilo, že film byl jakoby rozdělen “na dva filmy“, pro mě to plynulo v pohodě a předem očekávaný konec se k mému příjemnému překvapení nakonec nekonal. Film se sexuální odlišností. Film jiný a zvláštní. Film krutý a hluboký a ano, souhlasím se zrůdností politiky. A herecké výkony a zpracování? Naprostá britská superkvalita, z herců nejen Stephen Rea, Jaye Davidson ... 4x10 ()

fraktal

Výborný snímek postavený na hereckých výkonech a celkové civilnosti, neočekávejte tedy žádné zvláštní efekty, honičky či artové hrátky s kamerou. Prostý příběh. ()

kersten

Toľko dejových zvratov v jednom filme....sa tak často nevidí. A daktoré ma teda riadne šokovali. Klobúk dole za scenár. Ešte raz ho vidieť, zdvihnem aj na 5 hviezdičiek. Film zaradený K 1001 filmov ktoré treba vidieť než zomriete. ()

Sign

Jaye Davidson!!! Jedna z nejúžasněji zahraných rolí, ale bohužel na nominacích byla ten rok obrovská konkurence, ale zasloužená :-) ()

John80

Dráma týpka, ktorý bol spoluúčastníkom na zajati britského vojáka, ktorý tragicky nešťastnou náhodou zomrie a tak sa rozhodne nájsť vojakovu priateľkua časom vyjde pravda na povrch , kto je tajomná priateľka Dil? 3* ()