• Charlie84
  ****

  Diskutabilní. Zóna je silná v dílčích drobnostech, má dobrou atmosféru, herce a kupodivu není tolik přepálená, jak to tak Francouzům někdy ujede. Celá ta linka s ekoteroristy a zlou korporací je ale zhusta nezvládnutá ve více ohledech, zbytečná a nebavící. A srandovně naivní. Bavící je naopak celá ta záležitost s tajemstvím v lesích (mám slabost pro kinematografická tajemství v lesích), smutné je, že pro první sezónu nemá prakticky žádný význam, kromě budování atmosféry, kterou teda, jak jsem už zmínil, buduje slušně. Navíc hlavní zločin se vyřeší natolik primitivním způsobem, že se ukáže možná ještě zbytečnější než ekoteroristé. A to už je co říct. A navíc je jediná ústřední mužská postava gay přesně tím otravným způsobem, jak je teď v seriálech moderní. A takových navíc, které jsou ve výsledku spíš namíň, je tam hodně. Čtyři hvězdy dávám především na základě pročtení názvů a synopsí epizod odsouhlasené druhé série, které ve mě vzbuzují očekávání. A to značná. Ale celkové hodnocení bude ještě dost záležet...(15.8.2018)

 • M.a.t.t.
  ****

  Zone Blanche sa chvíľami až tak úporne snaží byť ďalšou variáciou na severské kriminálky, že obzvlášť v epizodických zápletkách to seriálovému hitu Mathieua Missoffa občas až prekvapivo nevychádza. O to lepšie však funguje v mysterióznejších, až hororovejších pásážach a keď sa začne o niečo viac riešiť hlavný príbeh, ktorý silne tiahne fantastická Suliane Brahim. Kvalita, aj potenciál do budúcna tu rozhodne je, ale žánrová všehochuť občas prináša až zbytočne veľa hluchých miest. 70%(7.9.2018)

 • M.i.k.e
  ****

  1.série : chvílemi hodně hutná,atmosferická,napínavá a řádně ušmudlaná detektivka s prvky mysteriózna.Celé je to někde mezi Vraždami v Midsomeru (víc mrtvých než obyvatel) a Twin Peaks (zvláštní figurky atd) a celé to dohromady i díky neokoukanému prostředí skvěle funguje.Samotné případy nejsou nějak extra složité,ale o to reálněji vše působí. 2.série : vyšetřování jednotlivých případů se stáhlo hodně do pozadí a prim hraje mysteriózní stránka.Pořád má Zone blanche velmi dobrou atmosféru,ale některé díly už jsou celkem psycho a byly momenty kdy sem si nebyl jistý co se vůbec děje.Pořád ale nadprůměr seriálové tvorby...80%.(21.6.2019)

 • DavidS.
  ***

  Proč musejí evropským lesem znít tóny banja a místní nálevna vypadat a znít jako bar z amerického vidlákova? Černokomediální panoptikum, které nelze brát tak úplně vážně ani si naplno užívat atmosféru Forest Floor X-files, protože míra "kriminality" je zcela absurdní stejně jako prokurátor "gay alergik komik"...(25.6.2018)

 • Kiisaki
  ****

  Seriál Zone Blanche mě zaujal pochmurnou atmosférou temného lesa, příslibem nevysvětlitelné záhady i svou vysokou technickou kvalitou, nedokázal si mě ovšem udržet svou zápletkou a hlavními postavami. Seriál je epizodický a v každém díle nabízí nový jedinečný mord - tímhle tempem bude populace toho nuzného odříznutého městečka brzy na nule, místní to však moc netrápí, jako kdyby záhadná zmizení a vraždy jejich známých patřily k běžné součásti toho omezeného místního koloritu. Jenže už po pár dílech to všechno začne působit neuvěřitelně monotónně a splývavě. V každé epizodě ten samý namodralý filtr, mlha, les po dešti, vyčerpaně působící policistka chladná a tajemná jako místní hvozdy, vměšující se starosta (a jejich ne příliš přesvědčivé sexuální napětí), drsná teen dcera pátrající na vlastní pěst, na vše alergický prokurátor užitečný jako pokojová rostlina, mocenské čachry, eko-anarchisté - a ze všeho jde cítit silná snaha "tlačit na pilu" a vykouzlit kvalitu tam, kde není. Mimo epizodických zápletek jednotlivých zločinů je zde i spojující dějová linka - minulost ústřední policistky, zmizení starostovy dcery a tajemná bytost, která žije v lesích a nepřímo ovlivňuje mnohé zdejší události. Jenže z toho nám jsou servírovány pouhé nesourodé střípky a ve výsledku se tak stalo, že mě zajímalo, co se bude dít, už mi ovšem bylo jedno, co se děje právě teď. Pochmurný seriál s plochými postavami.(28.10.2019)

 • - Seriál se natáčel v horském pásmu Vogézy. Ve stejných exteriérech se natáčel naposledy francouzsko-italský film Les Grandes gueules (1966). (vnimatkrasu)

 • - Zone Blanche je první francouzský seriál, který byl uveden celosvětově na Amazon Prime Video. (vnimatkrasu)