Reklama

Reklama

Zone Blanche

(seriál)
Drama / Mysteriózní / Thriller
Francie / Belgie, (2017–2019), 14 h 51 min (Minutáž: 50–61 min)

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Ve fiktivním francouzském městečku, které je obklopeno temnými lesy, ze kterých se valí hrozivá mlha, se setkáváme se záhadnými postavami žijícími v lesích, ale i s velkým počtem úmrtí, které se bude snažit vyřešit policejní náčelnice Laurène (Suliane Brahim) společně s nově příchozím státním zástupcem Franckem Sirianim (Laurent Capelluto). (Trajektt)

(více)

Recenze (77)

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Zone Blanche sa chvíľami až tak úporne snaží byť ďalšou variáciou na severské kriminálky, že obzvlášť v epizodických zápletkách to seriálovému hitu Mathieua Missoffa občas až prekvapivo nevychádza. O to lepšie však funguje v mysterióznejších, až hororovejších pásážach a keď sa začne o niečo viac riešiť hlavný príbeh, ktorý silne tiahne výborná Suliane Brahim. Kvalita, aj potenciál do budúcna tu rozhodne je, ale žánrová všehochuť občas prináša až zbytočne veľa hluchých miest. 70% ()

akisha 

všechny recenze uživatele

Pozoruhodné. Na jednu stranu určitě doporučuji pro skvělou mysteriózní atmosféru, krásnou přírodu, kde hlavní roli hrají hluboké mlžné lesy a zajímavé jednotlivé detektivní příběhy. Na druhou stranu to hlavně ve druhé sérii začne trochu dřít hlavně za a) nárůstem neopodstatněné divnosti a hlavně za b) hlavní hrdinka je nesympatická hnuska, co jako "Major" absolutně selhává, dělá si, co chce, s nikým nekomunikuje - kdo by se s ní vůbec přátelil? A jak může takhle vykonávat takovou funkci? Za tajemnost, napětí a prima mysteriózní linku ale těch 75% dávám. ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

Na konci posledního dílu konstatuji, že atmosféra se jim rozhodně povedla dokonale. Byla tak ponurá a vlezlá, že jsem měla každou chvíli chuť sáhnout si na vlasy, jestli je nemám taky tak urousané z té vláhy lesa a vůbec z celého prostředí jako major. Tirák zlatých cihel by jim nestačil, abych do toho lesa vlezla. A co se týká mysterózna, tak ho byly metráky v každém díle. Až na konci posledního dílu a nebo začátkem prvního dílu jsem teprve začínala tušit, která bije, co se týká Marion a to bylo v souvislosti se ztrátou její části oblečení. Neotřelé, zajímavé a tak jdu nahoru s čistým svědomím ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Nečakaná atmosferická bomba, ktorá si zakladá hlavne na perfektom prostredí hustého, nepreniknuteľného lesa, ktorý obklopuje jedno malé mestečko. A samozrejme nemôžem zabudnúť na premyslený krimi príbeh, ktorého ústredná otázka ohľadom tajomného zmiznutia Marion sa postupne odkrýva na báze jednotlivého objasňovania ďalších kriminálnych prípadov (v každom diely jeden), ktoré na prvý pohľad medzi sebou nesúvisia, no v poslednej časti vytvoria peknú kriminálnu mozaiku celého pozadia prípadu. Len škoda, že to mystérium okolo tajomnej bytosti v lese nebolo trocha lepšie a hlavne hororovo prepracovanejšie. Mohlo ísť o absolútnu mysterióznu pecku. Ale nechýbalo k tomu veľa. Silný nadpriemer. 85/100 ()

InJo 

všechny recenze uživatele

Temné detektivní drama, které zpočátku zaujme primárně svým silným geniem loci odříznutého francouzského maloměsta obklopeného zdánlivě nekonečným tajemným lesem. Jednotlivé případy jsou ok, hlavní (mysteriózně-hororová) dějová linie vynikající. Ačkoliv v osmé epizodě dojde k významnému (a skutečně překvapivému) rozuzlení, největší a nejpoutavější záhadu nechali tvůrci (spolu s několika dalšími podzápletkami) otevřenou pro další sérii... S01: 80 %; S02: 70 % ()

Galerie (41)

Zajímavosti (2)

  • Seriál se natáčel v horském pásmu Vogézy. Ve stejných exteriérech se natáčel naposledy francouzsko-italský film Les Grandes gueules (1966). (vnimatkrasu)
  • Zone Blanche je první francouzský seriál, který byl uveden celosvětově na Amazon Prime Video. (vnimatkrasu)

Reklama

Reklama