Zone Blanche sa chvíľami až tak úporne snaží byť ďalšou variáciou na severské kriminálky, že obzvlášť v epizodických zápletkách to seriálovému hitu Mathieua Missoffa občas až prekvapivo nevychádza. O to lepšie však funguje v mysterióznejších, až hororovejších pásážach a keď sa začne o niečo viac riešiť hlavný príbeh, ktorý silne tiahne fantastická Suliane Brahim. Kvalita, aj potenciál do budúcna tu rozhodne je, ale žánrová všehochuť občas prináša až zbytočne veľa hluchých miest. 70%(7.9.2018)

Na konci posledního dílu konstatuji, že atmosféra se jim rozhodně povedla dokonale. Byla tak ponurá a vlezlá, že jsem měla každou chvíli chuť sáhnout si na vlasy, jestli je nemám taky tak urousané z té vláhy lesa a vůbec z celého prostředí jako major. Tirák zlatých cihel by jim nestačil, abych do toho lesa vlezla. A co se týká mysterózna, tak ho byly metráky v každém díle. Až na konci posledního dílu a nebo začátkem prvního dílu jsem teprve začínala tušit, která bije, co se týká Marion a to bylo v souvislosti se ztrátou její části oblečení. Neotřelé, zajímavé a tak jdu nahoru s čistým svědomím(6.4.2018)

Absolutní překvápko. Naprosto nečekané, ale o to intenzivnější. Takový hodně nenápadný seriál, který se mně zaryl pod kůži a po jeho posledním díle jsem zase čekal další díl, no a ono nic. Nedá se nic dělat, tahle mysteriózní paráda s několika příběhy a jedním hlavním, ta rozhodně stála za to a poslední díl s povedeným koncem mě jen utvrdil ve faktu, že dnes musím jít na pět a ani o hvězdičku míň. Bravo Julien! Bravo Thierry! A největší, speciální dík patří uživateli Misterz za jeho perfektní, seriálový tip.(8.4.2018)

Villefranche je další ze zapadlých městeček, kde má téměř každý nějaké špinavé tajemství a vztahy mezi místními jsou spletité i pošramocené. Potud nic nového. Jenomže je tu ten hvozd. Podle mě je to ten nejatmosféričtější a vizuálně nejvymazlenější les, jaký kdy obrazovky a plátna spatřily. A když se k tomu přidal temný hudební podtext, tak působil fakt hodně sugestivně. No a k hlubokým lesům patří i trocha mytologie a ekologie a samozřejmě mrtvoly, kterými se tu vůbec nešetří. V každém dílu se nějaká najde a pokaždé se jedná o celkem morbidní záležitost. Celým seriálem se pak táhne jako nit případ zmizelé Marion, který vrcholí v parádním posledním díle. Jen ještě dodám, že postavy jsou napsány skvěle a zahrány ještě lépe, přičemž Suliane Brahim v roli osmiprsté policistky s pohnutou minulostí vyloženě exceluje. Absolutní dokonalost. 100%(8.4.2018)

Proč musejí evropským lesem znít tóny banja a místní nálevna vypadat a znít jako bar z amerického vidlákova? Černokomediální panoptikum, které nelze brát tak úplně vážně ani si naplno užívat atmosféru Forest Floor X-files, protože míra "kriminality" je zcela absurdní stejně jako prokurátor "gay alergik komik"...(25.6.2018)

• - Seriál se natáčel v horském pásmu Vogézy. Ve stejných exteriérech se natáčel naposledy francouzsko-italský film Les Grandes gueules (1966). (vnimatkrasu)

• - Zone Blanche je první francouzský seriál, který byl uveden celosvětově na Amazon Prime Video. (vnimatkrasu)