Reklama

Reklama

Zone Blanche

(seriál)
Drama / Mysteriózní / Thriller
Francie / Belgie, (2017–2019), 14 h 51 min (Minutáž: 50–61 min)

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Ve fiktivním francouzském městečku, které je obklopeno temnými lesy, ze kterých se valí hrozivá mlha, se setkáváme se záhadnými postavami žijícími v lesích, ale i s velkým počtem úmrtí, které se bude snažit vyřešit policejní náčelnice Laurène (Suliane Brahim) společně s nově příchozím státním zástupcem Franckem Sirianim (Laurent Capelluto). (Trajektt)

(více)

Recenze (83)

DavidS. 

všechny recenze uživatele

Proč musejí evropským lesem znít tóny banja a místní nálevna vypadat a znít jako bar z amerického vidlákova? Černokomediální panoptikum, které nelze brát tak úplně vážně ani si naplno užívat atmosféru Forest Floor X-files, protože míra "kriminality" je zcela absurdní stejně jako prokurátor "gay alergik komik"... ()

Kiisaki 

všechny recenze uživatele

Seriál Zone Blanche mě zaujal pochmurnou atmosférou temného lesa, příslibem nevysvětlitelné záhady i svou vysokou technickou kvalitou, nedokázal si mě ovšem udržet svou zápletkou a hlavními postavami. Seriál je epizodický a v každém díle nabízí nový jedinečný mord - tímhle tempem bude populace toho nuzného odříznutého městečka brzy na nule, místní to však moc netrápí, jako kdyby záhadná zmizení a vraždy jejich známých patřily k běžné součásti toho omezeného místního koloritu. Jenže už po pár dílech to všechno začne působit neuvěřitelně monotónně a splývavě. V každé epizodě ten samý namodralý filtr, mlha, les po dešti, vyčerpaně působící policistka chladná a tajemná jako místní hvozdy, vměšující se starosta (a jejich ne příliš přesvědčivé sexuální napětí), drsná teen dcera pátrající na vlastní pěst, na vše alergický prokurátor užitečný jako pokojová rostlina, mocenské čachry, eko-anarchisté - a ze všeho jde cítit silná snaha "tlačit na pilu" a vykouzlit kvalitu tam, kde není. Mimo epizodických zápletek jednotlivých zločinů je zde i spojující dějová linka - minulost ústřední policistky, zmizení starostovy dcery a tajemná bytost, která žije v lesích a nepřímo ovlivňuje mnohé zdejší události. Jenže z toho nám jsou servírovány pouhé nesourodé střípky a ve výsledku se tak stalo, že mě zajímalo, co se bude dít, už mi ovšem bylo jedno, co se děje právě teď. Pochmurný seriál s plochými postavami. ()

Reklama

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Zone Blanche sa chvíľami až tak úporne snaží byť ďalšou variáciou na severské kriminálky, že obzvlášť v epizodických zápletkách to seriálovému hitu Mathieua Missoffa občas až prekvapivo nevychádza. O to lepšie však funguje v mysterióznejších, až hororovejších pásážach a keď sa začne o niečo viac riešiť hlavný príbeh, ktorý silne tiahne výborná Suliane Brahim. Kvalita, aj potenciál do budúcna tu rozhodne je, ale žánrová všehochuť občas prináša až zbytočne veľa hluchých miest. 70% ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Vítejte v tomto pochmurném francouzském zapadlém městečku, které si žije tak nějak svým životem stranou od ostatních. Není tu mobilní signál, nefunguje GPS a mají tu nadmíru velký počet neobjasněných vražd. Události odstartuje smrt jedné dívky s pochybnou minulostí. Do města náhodou zavítá policejní inspektor a díky poruše auta se tu zdrží. Místní podivné jevy ho zaujmou a on se rozhodne pomoci s vyšetřováním. Divné věci se tu dějí dál a mrtvých přibývá. Dost se tu tlačí na environmentální stránku, protože se místnímu hnutí nelíbí ukládat toxický odpad v místním lomu a bojuje proti tomu. Časem přibývá nadpřirozena a divných událostí. Něco se vysvětlí pomocí flashbacků. Je to dost drsné a končí to otevřeně. Snad dostaneme ještě další sérii. "Jak jste přišla o prsty?" ()

Untentrauer 

všechny recenze uživatele

Ihned při prvním snímku mne zaujal nádherný les, spíš prales a příroda celkově. Pak vše vystřídala zajímavá mysteriózní atmosféra, která se drží v celém seriálu. Tato atmosféra vás nutí neustále přemýšlet nad případy, které řeší policejní oddělní v zapadákově, jako o záhadách. Hledáte vždy nevysvětlitelné a složité řešení. Ovšem to je právě kouzlo seriálu. Nasměruje vás a napne až do hororových dimenzí, aby se pak ukázalo, že je vše jinak. Je fajn, že se seriál nechce tvářit, jako krimi. Je to prostě hlavně o místních policistech, jejich známých a o obyvatelích, kteří jsou dost úchylní a krvežíznivý. Městečko, byť je francouzské připomíná mi USA, hlavně vozidly ve kterých obyvatelé jezdí, místním barem, stylem oblékání a pistolemi u pasu. Hlavní hrdinka je sympatická a dá se to říct i o týmu, kterému velí. Seriál není tak děsivý, jak se tváří což poznáte po prvních pár dílech. Tak se nebojte. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (3)

  • Seriál se natáčel v horském pásmu Vogézy. Ve stejných exteriérech se natáčel naposledy francouzsko-italský film Les Grandes gueules (1966). (vnimatkrasu)
  • Zone Blanche je první francouzský seriál, který byl uveden celosvětově na Amazon Prime Video. (vnimatkrasu)

Reklama

Reklama