20 milionů mil od Země

• USA 20 Million Miles to Earth (více)

První vesmírná loď, která navštíví Venuši, havaruje do moře a osvobodí tak malé mimozemské stvoření. To ale vyroste do obrovských rozměrů a začne ohrožovat Řím! (oficiální text distributora)

xaver

Na svoji dobu celkem slušně natočené sci-fi, teda něco jako sci-fi, protože toto označení se objevuje až podzději a úplně se na tento snímek nehodí. Nicméně proti pozdějším snímkům s tématikou různých příšer a nestvůr je tento film dobrý, i když je tam dost nelogičností. Ale ve kterých fantasy snímcích nejsou? ()

Han22

Slabé tři hvězdičky a to jen pro krásné Harryhausenovo monstrum a úžasný souboj se slonem a s přivřením očí kvůli době vzniku. Zbytek filmu stojí za prd a to včetně některých velice odfláklých trikových scén (most z papíru, papundeklové padající kameny) a nanicovaté romantiky. A vlastně ne... tenhle film si prostě tři hvězdičky nezaslouží. ()

willis

Klasický monster film o "Godzillovské" příšeře. Není špatný, ale podobných v té tobě vznikalo 5 do roka. ()

Mikino00

První půlka se mi líbila, měla nádech tajemna, začínalo se pátrat, zaměřovalo se to na jednotlivé postavy, pak ale v druhé polovině je už jen hon na monstrum, které stále uniká a ničí. Monstrum jinak vypadá celkem slušně. ()

Rathalos

Na tu dobu fakt vyborna sci-fi zalezitost s prvkami hororu o monstru z planety Venusa,ktora ohrozuje Rim,je uzasne to sledovat po tolkych rokoch,mam rad tieto stare pecky a samozrejme sa mi to aj velmi lubilo...:-) ()

mac000

Ray Harryhausen byl velmi všestranný filmař. I když natočil řadu filmů, hrál ve více než 8 filmech (např. Spies Like Us, 1985), největšího věhlasu získal jako tvůrce vizuálních efektů ve filmech jako Jason a Argonauti, Souboj titanů či První lidé na Měsíci.I k tomuto filmů vytvořil a animoval nestvůru z planety Venuše, která ohrožuje pozemšťany v Itálii po havárii americké kosmické lodi u pobřeží Sicílie. Loď veze vzorky živých organismů z meziplanetárního letu a z nich se vylíhne mimozemšťan... Děj filmu není podstatný (a v podstatě dosti schématický), ale technicky představuji trikové záběry s ohledem na dobu vzniku vyspělou filmařinu. I v tomto filmu si Harryhausen zahrál episodní roli jako muž krmící slony. Poctivé 3 * ()

Nekrofil

Film, ktorý nasleduje všetky zaužívané žánrové klišé. Čo ale hrá tomuto snímku do kariet, je perfektné stop motion monštrum, vyrobené Rayom Harryhausenom, kráľom v tomto odbore. Príšera je zaujímavá a celkovo je radosť na ňu pozerať. Lenže monštrum plní v tomto filme ešte jednu úlohu, či už úmyselne, alebo nie. Odpútava totiž od deju, ktorý je nezaujímavy a fádny. Taktiež postavy nie sú ničím zaujímavé a pre dej i celkom nepotrebné. Podivne vsunutá je i love story, ktorá nikam nevedie a divák má pocit, že vo filme je iba preto, aby tam bola. Celkovo ale film dokáže zaujať a primerane uspokojiť. Dávam 50% hlavne kvôli efektom a skvelej príšere. ()

Nikolas__

Výborné monstrum, průměrný film. Tento osud bohužel postihne dost filmů, každopádně tento mě vlastně nijak neurazil. ()

Pawouk123

3,5* a další shlédnutá klasicá sci-fi, která svižně odsýpá a v některých chvílích mě mile překvapila jen velmi malou naivitou (bráno samozřejmě pohledem dnešního diváka, na svou dobu těžko posuzovat, každopádně neodsuzovat). Také, krom Souboje titánů, teprve druhé vědomé setkání s prací Raye Harryhausena. Už nyní se těším na další. ()

TylerD.

K čemu jsou v raketě schody? Nejsem kontruktér ale napadají mě užitečnjší věci které bych si s sebou vzal do stavu beztíže :D Příšerka pěkná a velmi originální tím, že není predátor a ani sama o sobě agresivní. Nicméně k filmu: z počátku když jsme nevěděli co ta věc je to ještě ušlo ale ke konci už ta nekonečná naháněčka začala nudit. Když přidám to, že se v filmu krom začátku kolem ztroskotání a té naháněčky až do konce nic nmoc neděje .. 45% ()