poster

The Black Arrow

Dobrodružný / Historický / Romantický

USA, 1948, 76 min

Komentáře uživatelů k filmu (2)

  • fragre
    *

    Špatné, špatné. Vykradeno několik motivů z knihy k uplácání rutinní rytírny, takže tam nesmí chybět ani souboj s dřevci, zato chybí bitva. To asi zrovna v Hollywoodu šetřili, či co. A hlavní hrdinové, kteří mají být dle knihy v adolescentním věku, jsou na své role staří. Zvláště ten cca čtyřicetiletý Dick, to je trapas. Vždyť ten román je o tom, že mladý hrdina, byv osuden vržen do svízelné situace, musí rychle dospět a uvědomit si které hodnoty jsou důležité. A zde limonáda v rouše středověkém.(24.6.2017)

  • majo25
    ****

    Stevenson veru vedel písať dobrodružné romány a toto spracovanie mu vonkoncom nerobí hanbu. Má to dostatok akcie, spád a sympatických hercov. Milovníci šermiarskych súbojov si prídu na svoje, myslím že vzhľadom na rok výroby nikoho nesklamú. Aj keď by nebolo od veci obohatiť ich o súboje kušostrelecké, ktoré k tomuto Stevensonovmu románu idú. Hayward (známy napr. z filmov o kapitánovi Bloodovi) v hlavnej úlohe napriek svojej nižšej výške si rolu zastane. Humoru je pomenej, vlastne ho obstaráva iba jediná postava, čo je v pohode, pretože aj vďaka príjemnej stopáži snímok vôbec nenudí.(23.11.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace