poster

Andělské dítě

 • Austrálie

  Angel Baby

Drama / Romantický

Austrálie, 1995, 105 min

Režie:

Michael Rymer

Scénář:

Michael Rymer

Kamera:

Ellery Ryan

Střih:

Dany Cooper

Scénografie:

Chris Kennedy
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (10)

 • Luciana
  *****

  Ačkoliv jsem tento film viděla již před několika lety, zapsal do mé duše písmem nesmazatelným. Příběh pojednává o dvou mladých lidech Kate (Jacqueline McKenzie) a Harrym (John Lynch) trpících schizofrenii. Jejich setkání proběhne velmi prozaicky, a to na jednom z mnoha povinných terapeutických sezeních. Osudově se do sebe zamilují a svůj krátký vztah zpečetí společným bydlením. Zlom v příběhu však nastává ve chvíli, kdy se společně rozhodnou nebrat předepsané léky, jež je udržují (alespoň částečně) v reálném světě. Sled následných tragických událostí jen umocňuje Katino těhotenství a následný porod dítěte – „andělského dítěte“. Snímek citlivě a přitom realisticky zobrazuje život lidí stižených jednou z nejkrutějších nemocí, při které ztrácí nejen sami sebe - svou vlastní duši, ale stávají se i štvanci svých představ, halucinací a nebezpečných obsesí. Co se hereckých výkonů týče, oba představitelé se svých nelehkých rolí zhostili na výbornou, zejména bych vyzdvihla sugestivní výkon Johna Lynche.(7.3.2005)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $900,000(5.8.2010)

 • misterz
  *****

  Emotívne zdrvujúce, srdce trhajúce... To najlepšie, čo bolo na túto smutnú tému natočené. Realistický, priam až dokumentárny pohľad na život dvojice sužovanej touto hroznou psychickou chorobou. A to pekne postupne, z výšin entuziazmu a vrcholu šťastia, až na samé dno... do pekla, z ktorého už niet návratu. Tiež pohľad na život všetkých ľudí bezprostredne okolo tohto strašného trápenia, ktorého drvivá ruka dopadne nemilosrdne na každého, kto s ním príde do styku. Hrozne smutné, baladické a vyšperkované geniálnou muzikou, ktorá celú tú tragiku pekne podčiarkla. Hrozne, ale hrozne smutné...(15.6.2017)

 • Snorlax
  *****

  Ze samého vrcholu až na úplné dno, žádná druhá šance, když bojujete s neviditelným démonem ve své vlastní mysli, kolikrát nepřijde ani ta první šance. Pomalý rozjezd ukolébá diváka do mírného poetického snění, aby mu v rychlém sledu začal předhazovat jeden emocionální zásek za druhým. Uděláme to?(22.3.2020)

 • eLeR
  ****

  Ťažko mi bolo pri tomto filme. Ach jáj, smutná vec toto. Len si tak žili ten svoj život ako vedeli, a človek tušil, že to dopadne zle. Film mal kopec výborných scén, muzika skľučujúca na správnom mieste, dobre zahraté .. predovšetkým Lynch. (filmová výzva 2017 - misterz)(27.11.2017)

 • kajda.l
  *****

  Zhoubný pád do temnoty lidského vnímání. Realistický pohled do života mladého páru bojujícího s psychotickým onemocněním. První polovina příběhu nabídne zábavný pohled do života mladých s vlastním vnitřním vesmírem. Od počátečních nesmělých kroků plných nedůvěry, obavných pohledů (s výrazným líčením) hlavní hrdinky a nepříjemných pocitů pronásledování, k vzájemnému sebepoznání pomocí TV soutěže, která má výrazný vliv na vývoj příběhu, až k nespoutanému sexu téměř bez zábran... a tím se dostáváme ke zplození andělského dítěte a zásadnímu zlomu v příběhu. Druhá část nabízí mně sympatický a zatím neviděný (ve filmu) pohled na soužití psychoticky nemocných a řešení jejich sociálních problémů výrazně narušovaných pochopitelnou sociální fobií, vlastními bludy a obsesemi. Např. při hledání bydlení, zaměstnání nebo odborné zdravotnické péči v těhotenství. Jak jednoduché je rozpoutání konfliktu díky hloupé slevové akci v hypermarketu nebo "ukradeném" kapesníku pošpiněném od krve. Či jak devastující následky může mít vysazení medikace, které vede k naprosté ztrátě kontroly nad realitou. Závěrečná scéna je sice trošku klišé (na efekt), ale asi dokážu pochopit tvůrce, proč se k němu uchýlil - je to i částečně romantický film.(11.4.2017)

 • NinonL
  ****

  Film se zabývá jednou z nejhroznějších nemocí - schizofrenií. Na osudu dvou mladých lidí, pacientů, kteří se do sebe zamilují a chtějí změnit své životy, ilustruje, jak těžký a často bezvýchodný je boj s touto nemocí. Nemoci se někdy říká rozklad duše a v tomto filmu je to docela dobře zobrazeno.(20.5.2017)

 • Padme_Anakin
  ****

  Prvotní zamilovanost a štěstí mladého páru se velice rychle zvrhlo v nekontrolovatelný pád. Smutný a tíživý film o složitých otázkách lidské mysli, duševních onemocněních a komplikacích s tím spojených. Jen douška.. bez té závěrečné scény bych se obešla.. Každopádně John Lynch podal strhující výkon a Jacqueline McKenzie mu zdatně sekundovala.(11.7.2019)

 • Mates Hradecky
  ****

  Projekce na 32. MFF Karlovy Vary.(2.3.2014)

 • Svadbos
  ***

  Dobre zahrané, ale príliš detailné spracovanie hlavného námetu. Film získal ceny Austrálskeho filmového inštitútu za najlepší film, herca, herečku, režiséra, scenár, kameru a strih.(3.10.2011)