Hrůza na jevišti

• Česko Jeviště děsu (více)

Klasická vyvražďovačka na italský způsob – brutálnější, krvavější, zábavnější! Nucený přesčas v divadle se jedné deštivé noci stává pro skupinku herců čirou noční můrou. Nacvičovaná kriminální hra se s příchodem šíleného zabijáka mění v krutou realitu a více, než o cokoli jiného, jde bezbranným hercům o holý život. Není kam uniknout a duševně nemocný vrah v soví masce nezná slitování. Divadelní jatka začínají... (oficiální text distributora)

Nikolas__

Zklamání jak hrom - to poslední co jsem čekal byl nudný obyčejný slasher s nesympatickými postavami. Teda, na slasher to má docela úroveň, je to pěkně temné a pár scén stojí za to. Hlavně záporák má perfektní design, ale to je příliš málo. Podivná hudba v rámci mezí fungovala, ale o nějakém větším napnutí se dá mluvit až v posledních 20 minutých. První hodina průměrná. Naštěstí je Stage Fright koukatelný narozdíl od jiných odpadních slasherů (Halloween 3 (1982)   Freddyho smrt - Poslední noční můra (1991)   Strašáci (1988) ()

Madax

Ten protahovaný konec si mohli tvůrci odpustit, ale jinak je to vyvražďovačka jedna báseň, lepší než všechny díly Vřískotů a Tajemství loňského léta dohromady. Skvělí herci i prostředí, plno dobrých nápadů a sem tam nějaká ta gore scénka jistě potěší každého milovníka tohoto druhu hororu. ()

wonka

Jednotlivé partie scénáře do sebe příjemně zapadaly, a i když bylo od začátku jasné, o co ve filmu půjde, dalo se na to vydržet dívat. Ale hrůzu to moc nenahání (lekaček pár bylo, ale ty jsou v porovnání s budováním nervní atmosféry mnohem snazší). Zajímavá byla kompozice s mrtvolami, kočkou a peřím, to ano. Ale kdyby byl takhle pojatý celý film, byla by to bomba. Takhle je to jenom mírně netradiční vyvražďovačka s dosti topornými herci a dialogy (sledoval jsem anglicky mluvenou verzi) a jedním úchvatným výjevem. ()

uprchlice

Tohle je první italský horor, kterej se opravdu povedl už proto, že ho nerežíroval Fulci a také že to mělo hlavu i patu a dobré herce i když né moc známé, ale rozhodně nadané, protože to zahráli opravdu dobře.Tento film doporučuju všem kdo mají rádi hodně napětí a krve. ()

cipokomon

Moje srdcovka. Koukal jsem na to kdysi dávno na škole v přírodě, díky VHS, díky Jardovi, který to přitáhl a díky učitelkám, které byly někde, kdo ví kde a nechaly nám "prostor". Vrtačkou skrz dveře a jehlice v hlavě, to si pamatuji i teď více jak po 20ti letech. ()

Zupan_

Soavi dokázal natočiť perfektný balanc medzi giallom a slasherom v podmanivom prostredí divadla. Krásna Barbara Cupisti v hlavnej role a zabiják v maske sovy.Veľmi atmosférický film, inšpirácia Argentom je veľmi poznať. ()

finkie

Vidět to někdy v roce 1994, ve svých deseti letech, asi bych byl velmi nadšený. Jednoduchá a úderná zápletka, správně bezskrupulózní zabiják, dostatek krve a efektních mordů. Mému dnešnímu já ale film nemá mnoho co nabídnout. Jde o historickou záležitost, na niž se má smysl podívat jen za účelem doplnění vzdělání. Vrahoun je sice náležitě brutální, ale prakticky vzato jenom chodí sem a zpátky a občas někoho odkrouhne. Oběti mu nekladou sebemenší odpor, zcela promarní svou z počátku výraznou početní výhodu, nepokoušejí se ani o náznak nějakého taktického uvažování, jinými slovy, jsou blbé až na půdu - navíc se nikdo z nich ani nesvlékne - takže to brzy začne nudit. Vrahova soví maska sice působí bizarně, ale nikoli strašidelně a nevěřím, že by se s ní v reálu vešel do dveří. Delirii mohla z dnešního pohledu zachránit alespoň výraznější italská giallo stylizace, ale film je žel bohu natočen spíše americkým způsobem jako tuctový slasher. ()

Bobeš14

Nebýt scény ve které maniak odpočívá po dobře odvedené práci vedle zmasakrovaných herců,bylo by to za slabou 1*.A řadit sovího vraha po bok takovích slasherlegend jako Jason či nedejbože Michael Meyers snad nejde myslet vážně. ()

baronGrga

Skvěle podbarveno hudbou, vynikající nápad se soví maskou, halloweenovsky chladný vrah. Jenže ty herecké výkony, svatá prostoto! Škoda. ()

tXtX

Veľmi slabé. Takmer po každej jednej stránke. Od hereckých výkonov, ktoré pripomínali skôr grotesku než seriózne hranie, až po vraždy a hudbu, ktorá bola tento raz naozaj nevýrazná. A o totálnej nelogičnosti celého filmu (o postavách a ich činoch nehovoriac!!) radšej pomlčím, lebo by som tomu nemohol dať ani jednu hviezdu.. Čajové giallo, ktoré sa na velikánov od Argenta nechytá ani pri najmenšom. 30% ()

SNCIS

"Vidíte to? Sakra, vidíte to, slečno? Přesně mezi oči. Sráč jeden, dostal to mezi oči... Jak jsem říkal, přesně mezi oči." Tady snad není co dodat, neboť popis je přesný. Je to klasická vyvražďovačka s bečkovými herci... Nic víc, nic míň. Vytknu soundtrack, protože místy tam neseděl. - 50%. ()

Marta.Adamko

Já se u toho pobavila,docela sranda ne? A ta famózní hudba k tomu, ještě před dvaceti lety jsem tento film žrala,teď se u toho zasmeju.Jde fakt tak snadno utrhnout tělo vejpůl,nebo jedním tahem ufiknout palici, akční komedie to je,nic víc ()