Reklama

Reklama

Ba xian fan dian: Ren rou cha shao bao

  • Hongkong 八仙飯店之人肉叉燒飽 (více)

Obsahy(1)

Sadistický psychopat, který zabije při hádce protihráče v hazardní hře prchá před policií do Hong Kongu. Zde začne pracovat v místní restauraci jako kuchař. Majitel i s celou rodinou za záhadných okolností zmizí a náš antihrdina převezme vedení nad restaurací. Každého, kdo by na něj chtěl vrhnout stín podezření, nemilosrdně zlikviduje a pomele do jídla hostům. Po určité době přesto vzbudí podezření u místní policie, je zatčen, vyslíchán a mučen, aby prozradil, co se stalo s majitelem a jeho rodinou. V druhé části filmu sledujeme nátlak policie, spoluvězňů a lékařů za účelem získání informací nebo doznání, že má ve "ztrátě" rodiny prsty. (Flipnic)

(více)

Recenze (51)

Rogue 

všechny recenze uživatele

Po více než roce jsem se rozhodla oživit matnou vzpomínku z THS, kde se mi tento snímek dostal pod kůži a v paměti mi zůstal i s nepěknou vzpomínkou na protivné komediální vložky. Napodruhé se nic nezměnilo, humorná policie otravuje stále stejně, ale už to není důvod, proč tomuto snímku odepřít bodové absolutorium. Protože i přes všechny ty drobné vady si na konci člověk sedne na prdel. Navíc ten přerod z polokomedie do opravdu krutého explotation je boží. ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Podruhé v životě jsem viděl přímo hongkongský film (tím prvním před časem byl akčňák s Brucem Leem Drak přichází) a opět to bylo stylově něco tak specifického, že jsem zůstal jen přikován čumět i přestože to není úplně ten typ filmu, který bych pravidelně vyhledával. Dokonce natolik, že se tomu prakticky ani moc neodvážím cosi vytýkat, protože mám pocit, že všechny přítomné prvky tvořily zřejmě nepostradatelnou esencí onoho stylu, pocházejícího z tak trochu jiné mentality. Ačkoliv byly zde dvě scény (nejdříve ta dlouhá, až přehnaně násilně ztvárněná vražda číšnice a zvláště pak to šokující odhalení před finále), kdy jsem měl pocit, že by přibližně stejný pocit otřesné hrůzy dokázalo vyvolit i značně uhlazenější pojaté vražedných scén. Jinak za mě dost povedená kriminálka s nezapomenutelným a excelentně (přímo naturalisticky) ztvárněným hnusným záporákem, kterému jsem po všech jeho činech to následné brutální peklo na policii a ve vězení s pocitem spravedlnosti (a vlastně i užívání té nadsázky) jenom přál a kde to napětí na mě fungovalo po většinu času i přesto, že pachatel byl od začátku známý... V kontrastu k drsnému případu právě ten film plyne často až v nebývalé odlehčené rovině, přičemž humor mezi jinak slušně sehranou policejní partou občas dýchal až primitivním vtipem, ale kupodivu i na tuto indegredienci jsem si brzy zvykl a měl pocit, že v rámci vykřeslení „lidových“ charakterů vyšetřovatelů a realisticky zachyceného chování v neformálním stylu to tam sedí. Stejně tak drsný humor projevený ze strany vraha zároveň často vychází z jeho zvráceného charakteru. Výsledkem je pak místy kombinace krvavého horroru a černého humoru v natolik brutální podobě, že se sám divím vesměs pozitivnímu zážitku... zkrátka bylo to děsivé, napínavé i působivě ztvárněné. Já bych ještě vedle herce v ústřední záporní roli (Anthony Wong) určitě vyzdvihl i sugestivní syntetickou hudbu, která celkovou atmsoférou báječně podtrhovala. [75%] ()

Reklama

dennykr 

všechny recenze uživatele

Fascinující na Untold Story je, že humor neslouží k pobavení diváků, ale k vyjádření neschopnosti policie. Lee a Yau záměrně nemíchají žánry a nesnaží se vytvořit „hororovou komedii“. Ve druhé polovině totiž humor absentuje. Násilné činy vyslýchaného podněcují násilné činy ostatních postav (spoluvězni, policie, zdravotní sestra), avšak film rezignuje na démonizování záporáka a otáčí klasická schémata. (a) Policie je nejdříve k smíchu a (b) ve druhé polovině se Wongova postava ocitá v roli oběti. Finálních patnáct minut už morální konvence překračuje úplně, vraždí se bez ohledu na pohlaví i věk. Zlo zde záměrně není racionalizováno, Wong jedná impulzivně, zabíjí bez předem připraveného plánu, nic nepromýšlí (narozdíl od ostatních, kteří na něho útočí z určitého důvodu). Humor ani násilí nejsou v Untold Story bezúčelně, jsou prvky stojícími v opozici. Zatímco všechny důležité („kladné“) postavy se sníží k nějaké formě násilí a ve druhé polovině filmu opustí své škatulky karikatur, Wong (ačkoliv zažertuje) svou pozici neopustí. Stále zůstává iracionálním zlem. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Nic pro normálního diváka. Velká porce brutálního násilí je vyvažována typickým asijským gestikulačně-mimickým pokusem o humor. To první je nejen díky skvělému Anthony Wongovi naprosto zdrcující ukázka překročení běžných mezí únosnosti. "Rodinná zabijačka" je pak jedna z nejkrutějších scén , co jsem měl možnost ve filmu vidět, ovšem ne že bych něco podobného vyhledával. Naopak druhá poloha v podobě "třeskutého vtipu" vyšetřujících detektivů ničím nepřekvapila, očekávaný kotel trapnosti beze zbytku naplněn. Tři korunky. Viděno během Challenge tour 2015: 30 dnů se světovou kinematografií ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Tak tomuhle filmu jsem nevěřila vyklubala se z toho parádní věcička. Příběh o tom jak jeden magor dává do knedlíčků lidský maso je sice celkem nic extra, ale tvůrci si fakt vyhrály. Ty komediální prvky jsou naprosto bezchybné sice se tvůrci snaží občas až moc tlačit na pilu ale bylo to dobré a zábavné i tak. Hlavní role a vlastně všechny herecké výkony byly na výbornou. Jen trošku mě zklamal konečnej masakr který mohl být daleko větší, ale i tak parádní věc. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (4)

  • Film volně vychází ze skutečné události, ale není přesnou rekonstrukcí. V roce 1985 vyvrhlo moře v Macau kusy lidských těl. Policie zjistila, že by se mělo jednat o ostatky čtyř osob. Po osmi měsících policie obdržela dopis, kde bylo varování a informace o zmizení deseti osob - majitele restaurace "Baat-Sin", dalších osmi členů jeho rodiny a jedné najaté pracovnice. Policie po delším vyšetřování zajala pracovníka jménem Wong Chi Hang, který se nakonec přiznal k zavraždění všech deseti osob. Před tím, než měl proběhnout soud, však Wong Chi Hang spáchal v cele předběžného zadržení sebevraždu. (Flipnic)
  • Anthony Wong Chau-Sang získal za hlavní roli v tomto filmu cenu na 13th Hong Kong Film Award v roce 1993 jako nejlepší herec v hlavní roli. (Flipnic)
  • Jedná se o jeden z nejextrémnějších, nejnásilnějších a nejbrutálnějších filmů v historii... (Flipnic)

Reklama

Reklama