Gang zlodejov po lúpeži unesie auto aj s vodičom. Cestou vezmú rukojemníčku a snažia sa dostať do bezpečia. Vodič sa musí vyrovnať so zlou situáciou, v ktorej sa s rukojemníčkou nachádzajú... (matriosa)

borsalino

Docela zajímavý snímek, syrový, přímočarý bez zbytečných zatáček a romantiky a přesně v duchu pravdivých sedmdesátých let. Riccardo Cucciolla hrál dost přesvědčivě a i když víte, že "něco" je v nepořádku, pořád nevíte co. A to se dozvíte až v samotném závěru. Dneska by se to takto už natočit nedalo, takže pokud hledáte syrové krimi, pak je to dobrá volba. ()

erl

Fantastická záležitost! S každou minutou roste napětí a ke konci už má každá postava nervy v kýblu. Včetně mě:-) Italská lahůdka z dílny Bava a syn... ()

Astaroth12

Hneď začiatočný nástup filmu mal celkom slušnú dávku akcie. Skoro celí film sa odohráva v aute a práve zato je film hlavne o psychologickým týraní zo strany únoscov. Žiadne vyložené gore scény,ani brutalita či erotické zvrhlosti. Ale film má silu v príbehu, pekné odsýpa a je z neho cítiť ťažké psychické napätie. Toto bol prvý film, kde pričuchol k režisérskej stoličke L.Bava a skoro posledný film jeho otca M.Bavy. Aj keď u týchto pánov som zvyknutý na iné filmy, aj tu sa im darilo.A koncová pointa bola dokonalá. Ale filmu chýbala väčšia brutalita a v konečnom dôsledku aj akcia. ()

rykardo

RABID DOGS aka CANI ARRABBIATI je dalším filmem, po jehož shlédnutí jsem si řekl, že by byla velká škoda, ho nějakým způsobem neokomentovat... Chtě-nechtě se musim přiznat, že ačkoliv velký příznivce hororového žánru, tak od pana mistra, režiséra Maria Bavy jsem toho doposud zas až tak moc neshlédl..., každopádně RD považuju za asi to nejlepší, co jsem měl možnost od tohoto pána vidět a současně za to nejlepší, co se mi vůbec v poslední době do rukou dostalo... Příběh třech pochybnejch individuí, kteří poté, co vyloupí banku, na nejbližší křižovatce sednou do taxíka a jehož řidič s dítětem a náhodná pasažérka se tímto stanou jejich rukojmími, je totiž klasickou ukázkou toho, jak za minimální rozpočet natočit opravdu strhující, neuvěřitelně realisticky působivou podívanou, u které jsem se ani na minutu nenudil... Neodpustim si poznamenat, že na celém filmu je nejzajímavější ten fakt, že zhruba 70 - 80% děje se odehrává uvnitř kabiny uloupeného auta, přičemž Bava vsadil hlavně na rozkrytí jednotlivých charakterů hlavních postav a v tomto případě..., to byla jednoznačná trefa do černého !!! RABID DOGS nejsou žádnou romantickou procházkou v růžové zahradě, ale naopak nezbytnou nutností vidět pro každého, komu filmy jako LAST HOUSE ON THE LEFT, NIGHTTRAIN MURDERS nebo třeba AUTOSTOP-ROSSO SANGUE nepřipadly jen jako další ztráta času... ()

Hennes

Hodně milé překvapení Lamberta Bavy a Maria Bavy. Super ukázka toho, že i film, který se téměř celý odehrává v autě může být napínavý po celou dobu děje. Od počátečního přepadení až po koncovku (kterou jsem trochu očekával) Vás film určitě nebude nudit, pro mě zejména díky dvojici totálních vymatlanců. K filmu musíte nahlížet jako k dílku sedmdesátých let a neporovnávat s dnešními možnostmi. Pak se Vám možná jako mně objeví napínavá podívaná se skvělou hudbou a herci, kteří do toho šli naplno. ()

Martin741

Ani nie tak fryler a drama, ale skor kvalitne polizzioteschi od Lamberta Bavu ako rezisera. Hlavne ide o autaky a unos. Trojica zlocinco uniesla mladu damu a vyhrazaju sa jej. Hlavne George Eastman ako hlavny zloduch film perfektne taha, nechybaju ani autonahanacky. Krvi a brutality je tu malo, ale tempo je vyborne, dialogy na urovni, a isty Kentan Tarantino udava tento film ako jeden zo svojich inspiracnych zdrojov : 84 % ()

majo25

Typický taliansky triler so všetkým zlým a slabým, čo k tomu patrí - sexuálne prepnutí zlodeji, vrieskajúce ženy (v Taliansku asi nič škaredšie nenašli), drsnosť namiesto invencie a klasické nelogizmy. Námet je síce do istej miery zaujímavý, ale ak si odmyslím záver, nikam sa neposúva. A práve nečakaný a originálny záver drží tento slabší triler nad vodou. ()

kosta73

Minimalistické civilní drama s HMATATELNOU dusnou atmosférou letního dne stráveného v uzavřeném autě, která mě při sledování filmu skoro donutila dát si nohy do lavoru se studenou vodou. Zajímavý debut s ještě zajímavějším koncem, po jehož shlédnutí vám dá smysl spousta na první pohled samoúčelných narážek v průběhu filmu. Jasná inspirace pro Tarantinovy GAUNERY. ()

HorrFi

Někoho by mohlo odradit od sledování tohohle filmu už jenom to z jakýho je roku, ale já takovej nejsem a tak jsem si Rabid Dogs naplno užil.. za mě o kapku horší než Hitch Hike, ale pořád mimořádně kvalitní ,,stopařskej" thriller.. je to opravdu napínavá jízda pod vedením drsných zločinců a s výbornou atmosférou.. ()

pursulus

Rotvajleři a další mazlíčci.¬         Hodně podobné duchem proslulým Tarantinovým Gaunerům. Nevím, jak to pan Tarantino dělá, ale ptákovina (narážka platí nejen na Gaunery) v jeho podání je prostě lepší (stravitelnější, dívatelnější, profesionálnější, nápaditější, vtipnější a leckdy i hnusnější), než obdobné dílo jiného tvůrce, zde režiséra M. Bavy; při tom Cani arrabbiati jsou, po stránce dějové a scénáře, na první pohled hodnotnější a i jako podívaná při Gaunerech rozhodně obstojí. A přes to jsou Gauneři hodnoceni o dobrých 8 % nad oné. Cáfra, má to tak někdo dar rovnou od pánaboha (humorného podtónu a dalších skrytých fines.).¬                 Abych italské Psy pouze nevyzdvihoval, je mi poukázati na umělecké hranice pana Bavy, který nikdy, ani v těch nejlepších svých dílech, nepřekročil jistou skrytou v nich průměrnost zabraňující tomu, aby se počin stal opravdovým velkým dílem.¬                 Zajímavý a poučený komentář: uživ. Matty. ()

liuk

Banda tří hajzlů, z nichž jsou dva dosti neschopní ukecaní uchylové, vyráží s jistou ženu jako rukojmí na útěk po nepovedené loupeži. Následně si musí sehnat i nové auto, a tak unesou společně s ním i čtyřicátnického řidiče, který původně vezl své dítě s vysokými horečkami do nemocnice. A tak se rozjíždí moc špinavý, ukecaný, úchylný trip této šestice, který se svých devadesát procent odehrává v tom malém autíčku, kde se opravdu nepotí jen to miminko přikryté dekou. Nikdy mě nenapadlo jak pouhé přesednutí z předního sedadla na zadní může být traumatizující. Můj první Bava a zabodoval, moc dobrá stylovka s povedeným závěrečným zvratem, který byl jinde několikrát od Rabid Dogs obšlehnut. ()

vitekpe

Presne jak zminuje kolega, tohle je opravdu zanrovy klenot. Cele se to odehrava vlastne pouze v aute, ale i tak je to neprijemne a napinave, vcetne fatalniho konce. Super atmosfericky exploitation (nebo rape-thriller, chcete-li). Pomohl i vytecny casting, vcetne neovladatelneho George Eastmana. :-) ()

Disease

Lepší než nedávno viděný remake, ale o něco slabší než podobný Autostop Rosso Sangue. Atmosféra v pohodě, herecké výkony odpovídají žánru a době vzniku. Někde mezi 3-4*. ()

Pitryx odpad!

Nu, proto gustu žádný dišputát. Pokud někoho baví koukat na pět lidí v autě asi 90% filmu, tak prosím. Pro mne to však není. K honičce v poli naprosto nevhodná hudba. Tak ona celý film nestála za nic, mimo úvodních titulků. A herci se mohli strhat, z nudného scénáře více prostě vydolovat nemohli. Skoro sto minut statického filmu mně málem uspalo. Zato musím vzdát hold za posledních asi třicet sekund. To mne fakt silně překvapilo a nečekal jsem to. Jenže na skoro sto minutový film je to sakra málo. ()

Easykill

Trošičku exploitation psychoterror s dobrým obsazením, kde je nejlepší asi Eastman. Všechny postavy ve filmu jsou dobře vystavěné a film působí celkem uvěřitelně. Žádný extra masakr se nekoná což je škoda. ()

StaryMech

Dovedu si představit, jak "Vzteklí psi" - sestříháni zhruba na třetinu - korunují nenáročný povídkový film. Ve tvaru vyšlém z režisérovy ruky (a po léta nedostupném) mě občas bavili, častěji nudili nebo popuzovali. Z hlediska Bavovy tvorby překvapivý úkrok stranou ; v širších souvislostech podle mě mělký vzrušoun s mimořádnou pointou v závěru, podle leckterého kritika nihilistické mistrovské dílo a téměř ztracený klenot. ()