poster

Okupace mysli aneb Mediální válka o americké veřejné mínění

 • USA

  The Occupation of the American Mind: Israel's public relations war in the United States

Dokumentární

USA, 2016, 82 min (Alternativní: 55 min)

Producenti:

Jeremy Earp, Loretta Alper

Střih:

Jeremy Earp
(další profese)
 • KrestanFilms
  *

  Dokument o Izraeli. Nebo spíše proti Izraeli. Autoři zde rozebírají, jak dnešní Izrael vznikl a jak násilím utlačuje původní obyvatelstvo. A to nejhorší - jak celému světu lže, že právě Izrael je obětí Hamásu atd... S tím, jak jsou autoři silně protiIzraelsky založeni nevím, jak dalece se dá všemu věřit. (a jak čtu komentáře, sami vypustili důležitá fakta) Nicméně je tady jeden zajímavý fakt, který jen tak okrajově zmínili ale mě příjde úžasný - ze začátku dokumentu zmínili dvě bitvy, ve kterých vznikající Izrael vyhrál i přesto, že byl v naprosté menšině. A tím pro mne zbytek dokumentu ztrácí cenu, neboť Izrael byl, je a bude Bohem vyvolený národ a stejně jako tehdy i dnes vidíme, že Bůh stojí při něm. Jak jinak se dá vysvětlit, že stejně jako v dobách dávných, i teď Izrael vyhrává nad naprostou přesilou?? To území nevzal Izrael Palestině, nýbrž Palestina ho obsadila v době, kdy byl Izrael na čas roztroušen mezi ostatní pronárody, jak říká Bible.(24.5.2019)

 • VLADEK
  odpad!

  To na co "dokument" láká svým názvem a obecně stojí za rozkrytí v něm nenajdete. Scénář je jeden chaotický eintopf zahušténý rogersovským egem. Rádoby historie Izraele v 55 minutách. Chápu, že to asi má být určeno pro amerického diváka, protože mě je fakt americké veřejné mínění u zadku, ale proč to zakoupila a vysílala Česká televize mi rozum nebere. Stejně to má nulový potenciál někoho v ČR oslovit.(22.5.2017)

 • Stegman
  ****

  [zhlédnuta 55minutová verze] _______ Tohle že má být palestinská propaganda?! Tak to si to pisálci obsahů v ČT sakra hodně zjednodušili. Je pravda, že svým vyzněním je to dokument propalestinský, jenže přes 90 % předložených faktů je pravdivých a zasazených do správného kontextu! Takže se ani náhodou nejedná o nějaký vylhaný dokument, jak by se z obsahu mohlo zdát. K těm jediným asi třem lehce překrouceným větám (všechny se týkaly roku 1948): 1) po 2.sv. prý měla OSN určit židům jiný prostor k životu... a to spíš někde "v neobydleném území". Aha. A to je kde? V Antarktidě? Nebo na Sahaře? A dovolili by vládci takového území, aby tam najednou přišly miliony židů? A chtěli by tam ti židi vůbec žít? // 2) Rozdělení židovsko-arabského území v poměru 56:44 nezohledňuje, že židi dostali od OSN spíš pouštní oblasti (např. Negev), zatímco Palestinci relativně úrodnou zemi u Jordánu. Takže to původní rozdělení zas tak nespravedlivé nebylo. // 3) Že prý židi tvořili v Izraeli jen třetinu populace, a přesto dostali polovinu země. To sice ano, ale proud židovských imigrantů z Evropy neustával, takže rozdělení země víceméně "půl na půl" taky celkem dávalo smysl. ... Nakonec tvořili židi v nově vytvořeném Izraeli 80 % populace. Ten nárůst (ze 7 % v roce 1910) ale nebyl dán jen vyháněním Arabů (jak tu zazní), nýbrž především desítky let trvajícím přílivem židů z Evropy a blízkovýchodních zemí. // SHRNUTO: Všechno ostatní, co v dokumentu zazní, je pravda. Odmítnout tedy celý film jako propagandu je asi tak stejné, jako říct o pizze Hawaii, že je nepoživatelná jen proto, že se na ní válí tři kousky starého ananasu. _______ A k tomu, co tu píše VLADEK: Zrovna Česko je naprosto zahlcené proizraelskou propagandou, takže odvysílání tohohle dokumentu dává velký smysl. A historie? Ta se tam vážně nerozebírá (kromě krátkého úvodu), čili fakt nechápu, co tím komentářem chtěl básník říct.(2.6.2017)

 • Rex Mundi
  ****

  Zaujímavé to bolo. Díky za komentár Stegmanovi.(2.6.2017)

 • Arsenal83
  *****

  Veľmi pekná ukážka toho, že takzvané nezávislé médiá v demokratických spoločnostiach sú od USA až po slovenský banánistan len obrovskou propagandou. Tému dokumentu pekne opísal užívateľ Stegman. Tí ľudia, čo tu dali odpad, majú na hlave asi jarmulku. Na americkom imdb to má 86% a inak by som dal 4 hvezdy, ale tu umelo zvýšim hodnotenie.(19.1.2019)