Příběh chlapce z chudé venkovské rodiny, který v šesti letech následkem dětské obrny ochrnul. Díky vlastnímu odhodlání a silné vůli se za pomoci kamarádů vrátí ke své lásce, jízdě na koni. (Magic Box)

FireFox

Pro mě srdeční záležitost. Výborný Vladimír Dlouhý. A atmosféra balancující někde mezi melancholickou tragédií a euforickou oslavou vůle po životě, nikdy nepřekročí tenkou hranici a lehce propluje celým filmem. ()

rjl

Veledílo Jana Procházky, který se už premiery - usmýkán režimem - nedožil. Na začátku normalizace snad jediný film bez jakékoli ideologické příměsi a právě proto se komanči nepřetrhli s jeho uváděním v kinech. V TV běžel snad do roku jen jednou dvakrát. ()

jackie3

Citlivě natočený film o zákeřné nemoci a dětském odhodlání nad ní zvítězit. U mě stoupl ještě víc tím, do jakého prostředí byl zasazen. Výborně pane Kachyňo. ()

vlkcz

Je pravda, že film trochu rehabilitoval v mém případě knižní předlohu, kterou jsem se protrápil. Ale stejně není moc o čem hrát, takže i přes krátkou stopáž a slušné herce vcelku nuda. ()

kow

Syn stájníka z hřebčince Adam (výtečný V. Dlouhý v chlapecké roli) touží pomáhat tatínkovi v krocení vzpurných koní, místo toho se však musí vyrovnat s obrnou, po níž mu zůstane jedna noha zchromlá. K. Kachyňa ve vrcholné formě (souběžně točil Ucho) vytvořil film sice trochu rozvláčný, svým pozitivním optimismem a jemným humorem však mohl ve své době jinotajně přinášet tolik potřebnou naději. Ta spolu s mistrovsky stavěnými sekvencemi (úvodní němý obraz chlapcových pokusů o únik z domu, hubování maminky u ohrady, zdvihání bonbonů z vozíku) a tradičně kongeniální hudbou Z. Lišky tvoří základní složky výborného snímku. ()

Generi

Je to film mého dětství a proto nevynechám jedinou příležitost jej znova vidět. Vladimír Dlouhý a Zdena Hadrbolcová mi navždy utkvěli před očima ve scéně narovnávání zkrácených šlach. Opravdu citlivý a věrohodný příběh, sonda do života jedné obyčejné rodiny, kterou stihne krutá rána osudu. ()

-marti-

V dětství mě nebavila ani knížka, ani film. Po letech jsem měla příležitost vidět ho náhodou v TV. Teprve teď jsem mu dokázala přijít na chuť. Ten příběh má vnitřní sílu a Vladimír Dlouhý ji dokázal neuvěřitelně předat. Byl to Herec od boha a od malička. ()

milos.bradik

Nádherný film. Poetický, výborné herecké výkony a skvělá muzika. Překvapilo mne, že v titulcích není uveden autor literární předlohy, ale to se za komunistů někdy stávalo. Jeden z nejlepších filmů Karla Kachyni. Ovšem ten, kdo nemá rád poetické a dojemné filmy, tak by se tomuto filmu měl raději vyhnout. Já se nakonec také nedívám na to, co mne nebaví, třeba američtí komiksoví superhrdinové. ()

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy