Strážci majáku

• Velká Británie The Vanishing (více)

Film Strážci majáku je psychologický thriller inspirovaný skutečnou, dosud nevysvětlenou událostí – záhadou Flannanských ostrovů. Tři muži přijíždějí na šesti týdenní směnu, při níž mají střežit maják na neobydleném ostrově 20 mil od skotského pobřeží. Thomas (Peter Mullan), James (Gerard Butler) a Donald (Connor Swindells) zahájí svou běžnou, osamělou pracovní rutinu. Nedlouho po příjezdu u ostrova ztroskotá veslice s truhlou plnou zlata. Strážci majáku udělají rozhodnutí, které změní jejich životy navždy. (iTunes)

Solverino

Tak to bylo velké trápení... několikrát jsem usnul a musel se vracet a nic.... nic mi neuteklo! Kuwa, na co tenhle film je!? Na howno! Nic se tam neděje... ()

Hemlock

Slušné psychologické drama. Tři osamělí hošani na ostrově daleko od zbytku civilizace se mají starat o maják. Mé prvotní obavy, že se tam začnou pářit vystřídalo milé překvapení v podobě nezvaných hostů. Rázem se z nudného filmu stal dech beroucí boj o přežití podtrhnutý ponuře mrazivou atmosférou. Námět podle skutečné události zajímavý, dobře vybraná lokalita, i obsazení ušlo, ale dalo se z toho vyždímat víc. ()

ostravak30

Po řadě seriálů se Kristoffer Nyholm pustil do pozoruhodné záhady o jejíž skutečném základu nám není bohužel řečeno nic. Samotný film ale čerpá nejen z působivé atmosféry, ale též z hereckých výkonů. Jedno rozhodnutí může změnit celý život a to se i stane v tomto případě. Hlavně scény bitek a následného zabití jsou věrohodné a kruté, ale skvěle vypadají. Je to především sonda do lidské duše spojená se zajímavými exteriéry. Zajímavé je, že se na scénáři podíleli dva herci - Joe Bone úplně poprvé. Nejsem si jistý, zda zrovna tato varianta může být pravdivá, ale předpokládám, že tvůrci studovali historické prameny a dostalo se jim nějakých nápověd, na základě níž začala pracovat fantazie. Ale co se asi tenkrát stalo doopravdy? ()

solisoli

Poriadne prešpikovaná dráma psychózou dvoch hrdinov a následne niekoľkých obetí na pravý mrazivý anglický štýl. Akási reprodukcia diania o skutočnej udalosti, ktorá nie je historicky stotožnená, ako to všetko dopadlo v skutočnosti je zložité usúdiť, tak sa réžia chopila poznatkov a autenticky sa snažila vytvoriť strhujúci príbeh nie až tak nákladný. V podstate sa to podarilo dľa. vykresleniu osobnostných čŕt hereckých postáv, ktoré dejový fakt slušne dotvorili. To bolo podstatné, pretože sa dalo na to pozerať. ()

Kushina

Aneb jak se říká, že chamtivost nepřináší nic dobrého tak zde to platí dvojnásob. 3 zcela obyčejní chlapíci co hlídají maják popíjí skotskou a žijí skromný život, vše se změní, když, když najdou truhlu plnou zlata a během toho zabijí v sebeobraně toho, co zlato ukradl. Poté už pokračuje mela boj o holý život, protože pro zlato přišli další 2 muži. Nakonec se ze 3 chlápků stávají vrazi a jednomu začne hrabat, až zabije svého společníka. Nakonec přežije vlastně pouze jediný muž. Film je zajímavý především z hlediska psychologie, jak se lidi během krátké chvíle dokáží pro něco neskutečně změnit a nedokáží se s tou změnou srovnat. 60% ()

rigby

Pro někoho možná zajímavý psychologický film, nicméně já jsem se po celou dobu nudil. Té psychologie tam moc nebylo a byla stejně jako všechno ostatní kolem podána velmi nezáživným a zcela nestravitelným způsobem. Takové filmy rozhodně vídat nemusím a asi jsem se nechal nalákat docela příznivými recenzemi. Byla to chyba, příště se vyhnu obloukem. ()

HellsAngel

Komorná psychologická dráma o tom, ako sa každý z trojice hlavných protagonistov vyrovná so zlom, ktoré spoločne napáchali. Hutne atmosférické a remeselne staromódne, so skvelými hereckými výkonmi všetkých zúčastnených. ()

veverysiak

Bohovský námet takmer všetci zúčastnení premrhali na nezmyselný, nezáživný, nelogický a nudný príbeh, neviem, či je to vinou zlého scenára, strihu, či réžie, a je mi to v podstate fuk, dôležitý je výsledok, takže 25%. ()

LencaN

Pořádné psycho. Takhle si představuju drama. Vidíte postavám až do žaludku, jak se rozkrývají jejich povahy a pocity. Bylo to až zázračně jednoduché, ale přitom to mělo takové grády a napětí, až se mi tomu nechtělo věřit. Jen konec byl odfláknutý nebo takový divný. Takové šup šup a bylo. Ale herecky to zvládla ta trojice úžasně, každou emoci opravdu prožívali s největším nasazením. ()

brasek

Na začiatku filmu ma zaujalo prostredie kde sa príbeh odohráva. Filmári mali dobrý vkus a keď som sa začal nudiť tak sa objavilo zlato. To by bolo všetko v poriadku, ale nejako ma to ako celok nenadchlo a keď sa dobrodružstvo zvrtlo na psychologickú drámu, kde nikto nebol normálny tak ma to absolútne prestalo baviť. ()

kyblik2

Zaujimavy filmik s peknou atmosferou. Ale akosi mi ten zaver nedosiel a celkovo tam bolo dost dier logickych. Takze pribeh akysi potrhany. Rozobral by som to ale bol by to samy spojler... takze to neham tak. Cakal som ale viac. Zahrate vyborne. Na jedno pozretie ok. ()

Al90

Oproti Majáku se mi to celkem líbilo.Melo to atmosféru,moment překvapení,kdy byli na ostrově útočníci mi přejel mráz po zádech...Škoda toho rychlého konce. ()

lahvi

Nebyl to určitě špatnej film. Ale vzhledem k tomu, že se jedná o předlohu skutečné události, která je vlastně zcela nevyjasněná, byl tam hodně velký prostor vymyslet si do příběhu cokoliv. Z tohodle pohledu mě to zklamalo. Mohlo to jít daleko víc někam do mysteriozna. Navíc ta jediná fakta, co jsou známa - o tom co přesně a v jakém stavu se na ostrově našlo, ve filmu dodržená nejsou. ()

Oxytocin

Čekal jsem více. Strhující a nadupaný thriller s potemnělou atmosférou izolace u majáku jako ve filmu Osvícení. Pár momentů to nezachránilo. Smůla. ()