Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jsme v New Yorku šedesátých let a kdo není v gangu jako by nebyl. Holohlavci, Wongovci, Kačeři, ale hlavně naši Tuláci a jejich leader Richie (Ken Wahl), který se jednoho dne ocitá v situaci, ve které zůstává sám se svými Tuláky proti všem černošským gangům. (Mol)

Recenze (16)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Rezisera Philia Kaufmana si pamatam hlavne vdaka rymejku filmu Invaze Zlodeju tel 1978 - povodny film natocil Don Siegel z 1956. A typicky zastupca zanru zvaneho retronuda - jo, cele je to retro, len s prisernymi dialogmi, otrasnymi kulisami a aj herecke vykony boli o hovne. Ken Wahl zacinal teda peknou srajdou, to najlepsie prislo unho az s istym Donaldom Pleasence -om - konkretne sa to volalo Race for the Yankee Zephyr. Skoda, potencial film mal, dnes ked ste to nevideli, o nic ste neprisli : 45 % ()

Flamik 

všechny recenze uživatele

Amerika a gangy všude kam se podíváte. Dost nesmyslnejch částí, jako když kluci pronásledujou auto, který najednou zmizí a oni se ocitnou uprostřed nejděsivějšího gangu kačerů. Na druhou stranu, celý to působilo poměrně příjemně, takže taková horší oddychovka, na to že je ze 79, tak i celkem překvapení. ()

Reklama

Mol 

všechny recenze uživatele

LEAVE THE KID ALONE!!! Jeden z nejlepších filmů jaký jsem kdy viděl. Tuláci jsou opravdový kamarádi a ve svém gangu jsou pro sebe vším. Když se totiž ocitne někdo v nesnázích je mu okamžitě někdo napomoci a to je krásná vlastnost. Postavy ve filmu jsou geniálně napsané a naprosto mě uchvátili.Vše se točí kolem Richiho, který je hlavou celé organizace a to po právu, protože je to frajer se vším co k frajerovi patří. O to víc mě mrzí jak nakonec dopadl. Perry je tvrďák a pro ránu nejde daleko. Hned v první své scéně nám to názorně ukáže, když roztrhá celý gang holohlavcu jako papír. Rozhodně s Richim nejlepší postavy. Joey je přitroublej floutek a má doma docela dost dusno skz svého otce, který zná jen činky a činky. Turkey je krysa a po právu dostal co si zasloužil. Postavy z ostatních gangů jsou tak též dost zajímavé. Hlavně Teror a Peewee - to byla síla. Určitě nemůžu ještě zapomenout zmínit naprosto skvělí soundtrack, který opravdu ladí a podtrhuje tak již brilantní scény jako je svlíkací poker. Co říct na závěr? Snad jen: I GOTTA GO! BUT, IF YOU EVER NEED US, JUST WHISTLE LOUD. WE'LL BE THERE! ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Film odohrávajci sa v 60. rokoch, ale atmosféru vytvárajú viacmenej iba pesničky, more pesničiek, ktoré idú tak nahlas a tak dookola, že až vadia. Inak príbeh je oničom - gangy, ulica a bitka - tuším, že som nič nevynechal. Dramatických situácií prakticky niet, naopak, väčšnou je to trápna komédia (namiesto očakávanej bitky ide nakoniec o zápas v americkom futbale) či nevážne sa tváriaca pouličná story, ktorá síce vyslovene nenudí, ale ani nič neponúka. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem něco jako The Warriros ze stejného roku, jenže zatímco Walter Hill posouval hranice béčkovosti směrem ke trashi, Philip Kaufman se snažil o umění. The Wanderers se nesměle přihlásili o ambici pokládat se za výpověď doby, nebo přesněji řečeno za sondu do dobové subkultury. Nejde o nijak komplexní obrázek, takže výsledek se podobá Americkému graffiti natočenému sice o šest let dříve, ale odehrávajícímu se ve stejném roce. Porovnání (v té době) maloměsta z Kalifornie a tepajícího New Yorku je zvlášť výmluvné. Ani se mi nechce věřit, že jde o ty samé USA. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (13)

  • Mnoho postav v příběhu, včetně členů Wanders i dospělých v sousedství, bylo přímo založeno na kombinaci skutečných jednotlivců, kteří žili v Parkside Housing Project v Bronxu a jeho okolí, kde vyrůstal scenárista Richard Price. (Epistemolog)
  • Kytarista rockové kapely Kiss Ace Frehley byl skutečným členem gangu Ducky Boys. Ve své autobiografii s názvem „Žádná lítost“ líčí své zasvěcení a spolupráci s Ducky Boys v mládí. (Epistemolog)

Reklama

Reklama