Čtyřicetiletý Luboš Cafourek je svérázný instalatér z vesnice Tuchlovice u Prahy. Je zručný a poctivý, se vším si poradí, žádné práce se nikdy nezalekne. Nemá auto, za zákazníky jezdí na kole, nebo autobusem, nebo se nechá vozit. Mobil nepoužívá, telefonáty za něj vyřizuje jeho matka, která mu také vaří, nakupuje, pere, dělá účetnictví a řídí chod celé domácnosti. Luboš má vždy na všechno nečekanou a vtipnou odpověď, ale praktický a společenský život mu uniká mezi prsty. Za práci si nedokáže říct pořádné peníze, kamarádům opravuje zadarmo a to, co vydělá, hned utratí za jídlo pro toulavé kočky, nebo prosází. Luboš všechno nepříjemné odsouvá na „později", nebo na „uvidíme". Všechny jeho pokusy o kontakt se ženami končí fiaskem, mamka se marně snaží, aby syn konečně získal partnerku... Vesnická komedie Instalatér z Tuchlovic je o muži, který všem všechno opraví, ale vlastní život spravovat nedokáže. (Falcon)

Rustik

...akorát bych neuvěřila, že by si postava Špalkové vybrala pro život koktavého ušmudlaného, trošku opožděného instalatéra ()

Pixick

Horkosladka komedie Tomase Vorla, ktera neurazi, ani nenadchne. Malicko z tohoto snimku cpi "Vaclav" od Vejdelka, ale ve vysledku je to vcelku prijemna podivana s dobrym hudebnim podkresem, kamerou a samozrejme obsazenim. ()

v.pohode

Takový ani teplo, ani zima. Nejvíc mě tam bavil Ctvrtníček. A vlastně Špalková taky nebyla špatná. Ale jak říkám, celkem ani teplo ani zima... ()

wdo odpad!

Komedie, u které se člověk neusměje a jen trapně čeká, jestli se přece jenom nezačne něco dít, jestli se neobjeví nějaká zápletka. A ono prd ()

Paddy11

Zpočátku to na mě působí jako skeče youtuberů... Jakoby se jednalo o seríál na streamu, nebo tak něco... Líbí se mi exteriér a smysl pro skutečný příběh. Děj je jednoduchý s jednoduchou katarzí. Ale zase to tak nějak poukazuje na to, že by si ženy měly vybírat raději hodný ťunti, než ranaře... a že jestliže bude starej mládenec celej život u matky, tak se nejspíš neseznámí vůbec. Jen co matka odejde, tak začne žít život s partnerkou, ale zase jako syn, nikoliv jako partner. Tohle je možná jedno z mnoha mouder, který příběh nese. Bavil mě ten film. Podle mě jednoduchý nápad, snadno realizovaný a řekl bych že i za málo pěněz. To že je to Vorlovo film, je jasný, především v kameře. Neběhá tam žádnej skřítek, což je možná i dobře. Vorel se do toho podepisuje zřetelně a jasně. Co dodat: Jednoduchost, pravdivost, nostalgie, ponaučení. Klasický řád při tvorbě příběhu. ()

Cyklojaryn

Tady jsem se bavil a ke konci i trochu smutnil. Lidský , vtahující příběh, s nejlepším možným koncem. Jakub Kohák je tu vynikající , zcela uvěřitelný , nejideálnější volba. ()

PedroNovak odpad!

Nekoukatelny totálně ale musel jsem vidět film natočenej v mojí "rodný" vsi...lidi jsou tam totiž stejně retardovaný jako film.Sorry ()

Drslw

Chápem, že tvorcovia chceli "zachytiť dobu", ale akékoľvek domáce video by to urobilo rovnako dobre. Pravda, domáce video na ozajstný film nestačí. ()

cipek80 odpad!

nuda, tragedie , depka....Koháka mám rád, toto však byl zbytečný počin ...více vtipu je ve 20 sekundové reklamě, angažovaná Holubová také velice slabý výkon..... ()

ciapok

Pribeh je jednoduchy, ale Kohak vynikajuci - velmi dobre skombinovana trpko-smiesna postava. Pre mna pozitivne prekvapenie. Obaval som sa hlúpej az idiotskej, primitívnej komedie, ale nekonala sa. Tento sposob filmovania cechom ide (alebo ak nevyjde krok tak sa dostavi uz vyssie spominany subzaner). 4 hviezdy za film je asi aj privela, ale postava Jakuba Kohaka ich zabezpecila. ()

bobo7171

dlho som sa tomuto filmu vyhybal, nevabny nazov, nevabny herci, nevabny dej, ale po vzhliadnuti som uplne spokojny ze som ho pozrel. je vidiet ze pan tomas vorel je skutocny umelec s citenim pre realitu a dokaze podat skutocny opis cloveka, ktory je pre realny zivot uplne nepouzitelny ()

Damocles

Nechápu ta nízká hodnocení. Dostal jsem se k Instalatérovi z Tuchlovic až nyní v televizi a byl jsem hrozně mile překvapen. Znovu se ukazuje, že k dobrému filmu nepotřebujete mít superpříběh a velké efekty. Film o instalatérovi z jedné vesnice, co je trochu autista. Nic moc na první dobrou, že? Ale Vorel mne dostal, Kohák mne dostal, obyčejný, ten nejobyčejnější lidský příběh za pomoci velmi dobrých hereckých partů převyprávěl tak, že mu to prostě musíte uvěřit. Nebojí se skutečné reality malého českého života, i s oním všem známým rasismem, fotbalem z pralesa a krácením daní. Hluboká sonda do našeho človíčkovství, přitom bez hlubokomyslných mouder a pouček. Bravo, já tleskám. ()

honza.g

Vorel už natočil lepší filmy. Příběh človíčka, který je sice manuálně šikovný, ale běžný svět je na něho moc složitý. A takovým lidem nestačí ani mít dobré srdce, ani mít hospodské kumpány, potřebujete blízkého "průvodce životem". Čili story je v základu dobrá, nosná. Ale pak přijdou slabiny: děj se utápí ve vykreslování atmosféry a reálií malého města, až vzbudi dojem, že takový příběh je na něj vázaný. Pravdou je spíše opak, a ještě lepší je pro takové lidi vesnice, život je tam přece jen o něco méně nebezpečný a šance najít samaritána (samaritánku) je tam větší. Drohou slabinou je rychlý a hlavně podivně zjednodušený happy-end . Podobné tíma zpracované v komedii Vesničko má středisková dopadlo mnohem lépe (že to byla komedie, je jen bonus navíc). ()

azalovic

Taková vesnická komedie. Na roli instalatéra je Kohák asi dobrý výběr, ale koktání se mi v roli nelíbí. Holubová podala výborný výkon. Jinak postavy přehrávají, scénář pomalu plyne, ale jinak na večer k brambůrkám a vínku docela OK. ()

Tonula

INSTALATÉR Z TUCHLOVIC se dá těžko zařadit pod nějaký žánr, nejblíž je poněkud zasmušilé komedii říznuté pohádkou. Kohák hraje jednoduchého venkovského člověka, který si nedokáže sám poradit se svým životem. Protlouká se tak, jak mu káže maminka a diktují občasní klienti. Žije mimo náš uspěchaný svět a je hodný na maminku, ženy, děti i zvířata. Protože se o něj maminka stará, vlastně ani pořádně nezná hodnotu peněz a vydělává jen na to, aby se najedly jeho kočky, měl na fotbal, pivo a občasné sázky. Vlastně má krásný život, který mu můžeme jen závidět. Netrápí ho nic, kromě složenek, se kterými si neví rady... Ale jako ve správné pohádce všechno dobře dopadne. Režisér Vorel vytvořil film, dalece se lišící od dnešní reality, i když je možné, že někde na světě existují lidé, jak instalatér Cafourek. Vzdáleně mi připomíná Vesničku mou střediskovou, jen Otíka Rákosníka nahradil Luboš Cafourek, tlustého řidiče Pávka Lubošova maminka a podobné je to s dalšími postavičkami. Děj ale není sevřený, pomalu a nevzrušeně plyne jako roční období. Vorlův film a jeho Tuchlovice ovládají ženy, přebírají iniciativu, muže usměrňují a ti se většinou nechávají vést.. Není to špatný film. 65% ()

bighead

Další z pohádek pro dospělé od p.Vorla s dobrým koncem,aneb  jak to chodí,nebo spíš nechodí v tom našem malém českém světě.Těším se na jeho Cestu domů. ()

Somewheres

Instalatér z Tuchlovic je nenáročná komedie, která nevyžaduje prakticky žádné přemýšlení. Děj filmu je velice jednoduchý a snadno předvídatelný. V podstatě už po prvních 20 minutách bude schopní odhadnout, jak to celé dopadne. Rozumově poněkud pomalejší instalatér Luboš žije se svou matkou, která se o něj stará a dělá mu účetnictví. Lubošovi nic nechybí a tak se může věnovat svým zakázkám, kamarádům a návštěvám místní hospody. Konec pohodlného života nastává, když jeho matka zemře a on se najednou musí starat o všechno sám. Bohužel je Luboš na své matce zcela závislý a proto není schopen sám fungovat. Na pomoc mu přichází Slávka, manželka jeho klienta Sýkory, který neustále bije a jejich manželství je v troskách. Sýkora si to samozřejmě nenechá líbit a pokusí se unést jejich společnou dceru. Jak to ale u českých komedií bývá, všechno dobře dopadne. Je to docela zábavný film a pokud hledáte něco obyčejného a chcete se párkrát zasmát, tak určitě vyzkoušejte. ()