• Tosim

Přestože je Kohák nyní zbytečně všude, tady mu to sedne, protože je umírněný a moc nemluví a když, jen v holých větách. I jinak je film strašně jednoduchý, je vám jasné, jak dopadne. Na druhé straně je ve filmu pár postav, které zmizí a když se na ně instalatér ptá, vyřeší se jejich osud otázkou "Ty to nevíš?" a ústy jiné postavy se divák dozví, co se jim stalo. Pořád je to ale stokrát lepší, než to, co Vorel předvedl ve filmu Ulovit miliardáře (Vejšku a Cestu domů jsem neviděl, protože jsem byl otřesen, ale chtěl bych je vidět, jelikož podle reakcí nedopadly tak špatně). 50%.(5.2.2018)

• SeBig

Je to spíš takový drama než komedie. Herecký um nic moc, ale co taky od čechů chtít že? Na to už jsem si zvykl. Každopádně si film získal mou plnou pozornost, leč celkem sračka, ale cenim. Hlavně uplně se mi sbíhaly sliny z toho žrádla tam! Řízky, sladký knedlíky, studentská pečet..mnam! Ten Kohákuv zpěv na konci si ale mohli odpustit.(6.2.2019)

Instalatér z Tuchlovic, aneb jak pražáci vidí vesničany. Během sledování jsem si dělal poznámky, a tak vám mohu sepsat vesnické desatero očima velkoměšťáků, které Instalatér z Tuchlovic prezentuje veřejnosti. Jsou to: 1) Vesničané jsou manuálně zručné osoby, které se navzájem znají. 2) Účetnictví jim vedou rodiče. 3) Za práci si neřeknou více jak 300,- Kč a když dostanou 3000,- Kč, už přemýšlejí, že si postaví nové křídlo u svého domu. 4) Když sami chtějí od někoho půjčit, rázem se ze sousedů, přátel a členů rodin stávají židé. 5) Jejich oblíbeným mottem je: kovářova kobyla chodí bosa (a ideálně i bez nohou). 6) Bojí se nemocnice . 7) Jednu televizi mají na obraz, druhou na zvuk. 8) Luxusní dovolená znamená sedět u rybníku dva kilometry za vsí a poslouchat starý kazeťák. 9) Štíhlost žen začíná u osmdesáti kilo a výš. 10) Holky mají tak krásné, že pokud nedáme gól v MS v Hokeji, mají muži problém s erekcí. A bonusová: 11) Šest lidí se dokáže ožrat po jedné becherovce a jedné flašce vaječňáku (což u nich v zásadě posiluje patriotické smýšlení a díky tomu slyšíte zpívané chorály o jejich dědině). Ale abych řekl i něco ke kvalitám filmu... Instalatér z Tuchlovic tématem spíše odpovídá Václavovi. Jen místo mentálně postiženého Trojana tu máme prosťáčka Koháka alias Luboše. Milovníka fotbalu, co žije s matkou. Manuálně zručného podnikatele a manžela na hodinu (protože ho nikdo více nechce). Až do 3/4 je film o přežívání Luboše s matkou, okořeněný snahou najít si partnerku. Poslední třetina je ale trochu jiný film, který nastalé melancholické tempo prohloubí do notných dramatických hlubin a díky němu i hodnocení zvyšuji na výsledné tři slunce. Přece jen, ač je to film velice prostý, má v sobě duši, která si minimálně ten průměr zaslouží. A Kohák spolu s dalšími postavami do tohoto vesnického světa zapadl, jako kadibudka na dvorek. Mírný palec nahoru a jen tak dál Tomáši Vorle st. 65%(23.3.2017)

Snad ani nemám o čem psát. Instalatér z Tuchlovic toho ve vás moc nezanechá a dá se na něho lehce zapomenout.. I tak se mi docela líbil. Vyobrazení venkova zde není naivní radobyhumorné, jak z jiného světa, ale docela realistické úměrné současné době. Film je to vlastně jinak poměrně smutný. Komedie, nevím. Zasmál jsem se jednou. Ani žádných pokusů o vtip jsem si nevšiml. Posledních 20 minut je pěkně emotivních. Akorát spousta věcí a témat z filmu jaksi vyzní do ztracena. Snad i kvůli absenci nějakého žánru a kratší stopáži. Je to škoda. Obvzlášť, když zde Kohák není za Koháka, co hraje charakterní roli jako v Teorii tygra, ale už je to Kohák, který charakterně hraje. I když sám sebe. No, nemám rád lidi, co postavili na svojí jednoduchosti svou kariéru. Ale tady mi byl sympatický.(1.2.2018)

• honajz

Za vesnici a jediný střízlivý výkon v celém filmu, pro mne překvapivě Evy Holubové v roli maminky (která říká spoustu z reálu odchytaných hlášek - moje tchyně třeba taky o svém jídle pořád říká, že se nepovedlo, i když je dobré), dám jednu hvězdu. Jako jo, já vím, co chtěl Vorel říct, ano, má to asi být spíše pohádka, ale boha jeho, proč tak amatérsky? Některé dialogy byly jak ze cvičení prvního ročníku FAMU („Tos měl říkat dřív, teď už ti to nevěřím!“ - tohle se parodovalo už před pětadvaceti lety.). A celá postava, kterou hraje Kohák, je úplně špatně uchopená - chová se celou dobu jako mentál, vždycky někam přijde, někdo mu řekne, co se stalo, a on se tváří udiveně; z nabídky žlutého trička si myslí, že po ně jede vietnamská prodavačka; na dovolenou jede v nemožném oblečení na den k místnímu jezeru... a přitom takového magora pořád někdo považuje za kamaráda, aniž by mu něco řekl, lidé s ním mluví ne jako s pošukem, ale normálním člověkem, a on občas dokonce překvapivě normálně reaguje. Bohatě by přece stačilo, kdyby byl divný jen trošičku, ale jinak mu to myslelo, proč to hned hnát do extrému? A nevím, jestli by neměly zasáhnout feministky, protože ženy jsou zde vykresleny buď jako sexuchtivé prasnice s divným smíchem, nebo domácí puťky. které rády vaří svému debilnímu manžílkovi, ať je debilní svou násilnou povahou, nebo celkovou povahou. Ale jak se zpívá v závěrečné písničce, hlavně že je milý a hodný. Ach jo, takových milých a hodných chlapců jsou všude plné bordely, protože s takovými chtějí holky v reálu jen kamarádit. Navíc sem Vorel zase cpe ta svoje slušňácká moudra o českém rasismu a předsudky o hodných cikánech... Ani vtipy to nedokáže vypointovat - pořád jsem čekal, jaká řachanda bude to s tím hovínkem - a ona tam jen holčička řekne: Jé, hovínko. Ha ha ha. Obecně všechny postavy (až na matku) se zde chovají jako idioti a nesvéprávní jedinci. A protože vesnické prostředí znám moc dobře, vím, že to není pravda. Možná si v Praze myslí, že za Prahou v těch kutloších se rodí díky incestním vztahům degenerované děti, ale je to jen hoax. Vůbec jsem nepochopil, proč tam má paní Rozkošná jakožto tragická neherečka tak velkou roli. Jinak, milé děti, být ten film realistický, tak o našeho instalatéra si nikdo ani kolo neopře, nějaká Špalková by o něho ani cípem kabátu nezavadila, brácha by mu ten barák sebral a poslal ho do ústavu, a byl by konec. Brrr, to byl ale pitomý film.(19.9.2018)

• - Postavu pošťačky Rozkošné hraje herečka Blanka Rozkošná. (Gareth_Jones)

• - Ve scéně, kdy jde Luboš (Jakub Kohák) instalovat ohřívač k chovateli plazů, si zahrálo 10 hadů a 2 leguáni. Točilo se to u reálného chovatele hadů v Žihli v paneláku, kde s nimi reálně bydlí. „Natáčení s leguánkou Filoménou proběhlo bez problémů, koukala se a hejbala přesně na povel. Ale hadi se tyčili zcela jinak, než jsme chtěli,“ popisuje režisér Vorel úskalí režírování plazů. (Zdroj: Česká televize)

• - Hokejový zápas mezi Finskem a Českem, který z postele sledují Luboš (Jakub Kohák) se Sýkorovou (Petra Špalková), byl odehrán 12. února 2011. Česká hokejová reprezentace jej prohrála 2-3 po prodloužení. (pavelvojta)