Páčilo sa mi, že hlavný hrdina síce nebol veľký mysliteľ, ale bol dobrosrdečný a správal sa pekne ku zvieratám. Keby nežral tie rezne, možno by som dala aj plný počet. Príbeh aj postavy boli celkom autentické. Nie, že by som sa rehotala na celé kolo, ale niečím si ma film získal. Snáď to bolo tou bezprostrednosťou.(4.4.2017)

Od začátku se film jeví jako zcela normální a obyčejný, zachycující život jednoho instalatéra. On taky obyčejný je a to dokonce tak obyčejný až to bolí. Já jsem nedokázala přijít na smysl, proč byl vlstně natočen. Zřejmě jsem hledala něco, co tam ve skutečnosti ani není. Ovšem, ten instalatér tak obyčejný není, protože ho hraje Kohák a má neobyčejné vlastnosti. Od Vorla jsem očekávala mnohem větší vorlovinu. Ono to bylo i celkem příjemné koukání. Jen se to musí vidět víckrát. je tu ale strašná propast mezi neherci a herci. Kdo jim řekl, že ten text mají tak blbě odříkávat? Vždyť to strašně tahá za uši a bije doočí. Závěrečná písnička je děsně vlezlá. Jsem měla pocit, že se jí nezbavím. Eva Holubová taky dokáže zahrát všechno možné.(13.4.2017)

Není to špatné, ale buď měl Vorel přitlačit na dramatickou rovinu a komediii ponechat jen na bázi prvků, anebo to udělat naopak. Takhle film přešlapoval napůl cesty, aby se místy jen nerozhodně nakláněl na tu či onu stranu. Po herecké stránce solidní a byť Koháka příliš nemusím, pokud tedy zrovna nechytá za Houslice, tak tady mi seděl. Holubová pak zahrála to co měla a zamrzí málo využitá dvojice Budař-Čtvrtníček. Lepší průměr, který vidím jako lehce promrhanou příležitost. 60%(19.3.2017)

Sled historek obklopujících samozvaného vodo-topo krále, jenž žije v zcela jiném kmitočtu než zbytek panoptika. Přehlídka bezelstné tuposti, které se vysmívají vychcaní chytráci.. Zatímco Díra u Hanušovic přišla s venkovským realismem, tuchlovický plumber sází na romantismus a pozitivní vyznění a činí tak způsobem, který se nemůže nikoho výrazněji dotknout v ani jedné emoční rovině tohoto slova. Kohák je jako roztoč. Je škaredý a je všude..(21.3.2017)

Na filmy z vesnice tady má patent mistr Menzel, Vorlovi bohužel schází kvalitnější scénář a herci. Celý film působí tak trochu amatérsky a je jen dobře, že nepřekročil únosnou stopáž... Jakub Kohák zahrál překvapivě slušně, zřejmě dle Gabinovy metody - hrát sám sebe... Takže suma sumárum mírně lepší český průměr.(19.3.2017)

• - Filmaři museli kvůli scéně, kdy postava Evy Holubové češe třešně, nejdřív ovoce pracně na strom navěsit, protože je sežrali špačci. (Fenk)

• - Jelikož se natáčelo v suchém a parném létě 2015 a bylo potřeba záběrů v dešti, povolali filmaři jednotku dobrovolných hasičů ze sousední vesnice Žiliny, která déšť vytvořila. (Krata21)

• - Pro představitelku maminky Evu Holubovou byla na zakázku vyrobena speciální paruka z pravých vlasů, jelikož podle tvůrců normální paruka nepřicházela v úvahu. (Fenk)