Trojitá hrozba

• Slovensko Trojitá hrozba (více)

Skupina hrdlořezů dostane zakázku zabít bohatou dědičku čínského miliardáře, která chce část svých peněz darovat na boj proti zločinu. Zdá se, že se žena smrti nevyhne. Naštěstí ale narazí na tři bývalé čínské vojáky, kteří jsou odhodlaní jí pomoct... Komando několika zabijáků napadne základnu MI6 v jihoasijské džungli poblíž města Maha Jaya. Žoldnéři vystřílejí obránce a z vězení osvobodí nebezpečného teroristu Collinse. Základnu pak následně vyhodí do vzduchu. Co, však zabijáci nevědí, je, že jejich útok přežil jeden z obránců, Jaka. Ten za několik dnů ve městě v nelegální aréně, kde se pořádají turnaje v thajském boxu, najde dva z útočníků, Payua a Long Feie. Jaka přímo v aréně vyzve k souboji Payua a při souboji mu řekne, že ho chce zabít. Komando, které napadlo základnu, nezabilo jen najaté vojáky, ale i ženu Jaky. Jaka však svůj souboj s Payuem prohraje. Zraněného Jakau vezme Payu do svého domu, kde se Jakaovi snaží vysvětlit, že Payu a ani Long Fei nechtěli na základně nikoho zabít, že sami byli podvedeni zabijáky, kteří si je jako místní stopaře najali. Payu a Long Fei věřili, že jsou na humanitární misi. V té době do města přilétá čínská dědička bohatého realitního podnikatele, Xian. Ta je rozhodnuta část svého jmění darovat na boj proti místnímu zločineckému syndikátu. Jaka z domu uteče a přivolá na Payua a Long Feie policisty. Ti oba muže zatknou a převezou je na policejní stanici. V té době jde Collins se svými zabijáky do akce... (TV Prima)

warrenur

Slaby pokus o Expendables so znamymi hercami azijskych bojovych filmov a par americkymi - B-ckovymi. Az na obcas podarenu choreografiu to za to nestoji. Moc pozerske so slabymi trikmi a este trapnejsimi dialogmi. Je skoda, ked po par zaujimavych filmoch niektori tak herecky upadnu. Neodporucam ani na zabitie nudy. Film by bol pozeratelnejsi v 90tych rokoch, ale nie teraz. ()

Bozvav

Velmi dobrý úvod, který diváka rovnýma nohama vráží do akce, tím ovšem napětí končí. Příliš dlouhé souboje, nelogické počínání všech aktérů a dialogy pod psa. Nicméně velmi slušná výprava, vcelku dobré obsazení a ucházející hudba tyto mínusy natolik dorovnaly, že celkový dojem je pozitivní. Taková ta bezmozková záležitost na jedno podívání v životě. Za mne 50%. ()

Rathalos

Vydarene akcne becko nabite hviezdami bojovych umeni,je pravda,ze tam bolo viac veci,ktore boli dost odveci,ale nevadilo mi to vobec,stale sa nieco dialo,bojove sceny boli vyborne,potesil ma najviac Tony Jaa,ten jeho styl milujem,ale aj Scott Adkins bol super,ale totalne ma sklamal Iko Uwais,cely film sa len valal na zemi,kvoli nemu jedna hviezdicka dole...:-) ()

MickeyStuma

Stará dobrá akční škola, kdy stačí drobný děj a přemíra akcí, aby to dokázalo plně divácky uspokojit akčního filmového fanouška. Ve snímku jsou známé tváře současných akčních hrdinů a je na co se dívat. Tony Jaa, Iko Uwais, Scott Adkins, Michael Jai White a třeba také Michael Bowling. Co k tomu dodat víc. Všichni jsou velice dobří bojovníci a bojová choreografie Tima Mana jim umožňuje se předvést v plné parádě. Snímek se drží typické akční šablony, takže všechny ty neutuchající souboje vedou k finálnímu. Po dramatické stránce sice navrch nemá a patřičně delší také není, což je škoda, ale dejme tomu. Diváky tedy čeká spousta akce, čímž nemá cenu se nějak zaobírat dějem. Nějaký základ má, ale dal by se odvyprávět jednou větou. Snímek pro fanoušky bojových umění, kde si přijdou na své, čímž budou mít na oddech za celou stopáž dohromady snad jen deset minut. Asijský styl akčních filmů má stále co nabídnout a je to dobře. ()

BOURQUE

Vďaka trojici T. Jaa, I. Uwais a T. Ch. Hu som do toho išiel s tým, že „akčňák“ bude spĺňať určité základné požiadavky. Čo sa týka bojových scén a choreografii, tak tam to je v podstate poriadku. Čo sa týka samotného príbehu a posledných scén filmu, tak tam sú už určité rezervy. Občas niektoré scény (napr. „likvidácia“ jednej policajnej stanici zopár chlapmi a jednou slečnou) mi prídu „trošku“ nereálne. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

misbos

Těžkej průmach - aneb - fackovací esa pohromadě a skoro se na to nedá koukat. Protože vono to taky chce ty bitky nějak zajímavě naplánovat a natočit. Evans jako rejža a Ruhian jako choreograf jsou pořád (pořád víc a víc) nedostižný. ()

bararich8

Hloupý příběh a béčkové dialogy se dají oželet, ale naprostá neschopnost z té herecké sestavy (snad nikde se tyhle akční esa na close combat nesešla v takovém množství) vydupat nabroušenou akci, je k pláči. 2* a tvůrci ať shnijí v pekle ()

Hashirama

U žlutohnědých Tekkenů je jakákoliv snaha byť o elementární naraci či koherenci v příběhu volně adaptujícího slabikář ceněna zlatem. Scénář byl evidentně sepisován narychlo po večerech, jakmile se scénárista vrátil z družiny, tudíž není divu, že nějaké návaznosti, smysluplné jednání postav či uvěřitelný progres v příběhu nejsou devizy, jimiž by se mohla tato vietnamská sekaná honosit. Zato jsou tu pohromadě Tony Jaa a Iko Uwais (jehož přítomnost slouží čistě sama sobě), a k tomu výprodej všech možných třetiligových tanečníků, na které si člověk zvládne vzpomenout. Divák si je může odškrtávat ze seznamu a zároveň přemýšlet, jak by jejich interakce mohla vypadat, kdyby je dostal do rukou např. Gareth Evans. O tom můžeme pouze skládat epické básně, ovšem buďme aspoň rádi, že tohle solidně odsejpá, choreografie nestojí úplně za vyližprdel, a má to jen 96 minut. ()

Likan7

Postradatelní byli svého času parádní béčko natočené s citem a minimálně první díl i s láskou ke klasickým devadesátkám. Snaha o podobnou poctu, jen s bojovým uměním je bohužel sílená prohra. Představte si, že máte Adkinse, Tony Jaaa a Iko Uwaise, co po Vás lidi budou chtít? Nikoho nebudou zajímat zbraně, nebo nedejbože příběh a zápletka. Všichni budou čekat až se tyhle 3 začnou řezat. Věřím, že kdyby film točil někdo jiný, ideálně asiat, byla by z toho parádní bojovka. Tohle je jen nezajímavý (ne)akčňák, který nemá dobrý scénář, příběh, jenže ani akci. Za příklad se dá krásně považovat akce na policejní stanici. Padouši se tam chtějí dostat, tak vyhodí dveře do povětří a pak jen čekají. Policajti s pistolkama jim 10 minut doslova běhají pod mušku. A ideálně přímo doprostřed chodby, aby byli dobře na odstřel. Padouši samozřejmě nemají ani škrábnutí (ti poldové po nich ani nevystřelí). Celý je to prostě nudný, nepřehledný a hloupý. 2* k respektu k tomu dnes už legendárnímu triu. ()

Acrobat

Možno vyhlásiť, že človek nie je nestranný, keď pozrie, že sa ide niečo diať lebo sa okolo toho motajú Jaa a Iko, (prípadne. Adkins ale ten až tak nie). Problém je, že s pribudajúcimi minútami sa zisťuje, že ak Jesse je nemehlo, tak ani kopy nepomôžu. Streľba je čisto digitálna (rozumej bez odlietajúcich fyzických nábojníc) a vytvára dojem údernosti. JE lepšia než čokoľvek béčkovejšie v týchto vodách, no je robená na efekt. Príbeh sa motá a akože má plán ako Iko, no keď skončí film a Iko prednesie, že "mali ste mu veriť, že má plán", vy zistíte, že vlastne žiadny nemal, resp. nám ho scenárista neukázal. Iba partia horšie oblečených chlapov uteká pred lepšie oblečenými. Ong bak zostarol a Raidový Iko dostane toľko nakladačky, že je nevyhnutné si pustiť Raid či niečo ešte ovláda. Jednosmerný príbeh je tak riedky, že slúži len ako malé lepidlo na pospájanie bojových scén. Tie sú až na konci a sú patrične nasvetlené a naaranžované. Jesse však nie je schopný ukočírovať ani štyroch hercov, nevie zaraziť úder priamo na diváka a rutinne bez nápadu a bezdôvodne odškrtáva položku v režijnom poste. Mať také bojové hviezdy a nespraviť z toho úderný film, je trestuhodné. (videné 09.10.2020, AMC archív) ()

rublik05

Klasické nízkorozpočtové akční béčko, které má velice jednoduchý, až téměř primitivní děj, což se ale asi vzhlede k žánru dá už dopředu tak nějak očekávat. Herci jsou vcelku snesitelní, nejvíc mě bavil Tony Jaa, jehož akční scény patří k tomu nejlepšímu, co snímek nabízí. Jinak děj nabízí plno různých přestřelek a soubojů, které jsou překvapivě poměrně dobře natočené, ačkoliv jsou pochopitelně místy zcela odtržené od reality. Film má bohužel tu slabinu, že má ne zrovna do detailů propracovaný scénář, tím pádem obsahuje plno přihlouplých scén a odráží se to i na kvalitě samotných dialogů. Z toho důvodu je Trojitá hrozba čistě průměrná akční jednohubka, která asi nikoho nepohorší, ale radostí u ní také nikdo skákat nebude. 5/10. ()

misar3

Tady se na příběh nehraje. Jedná se o testosteronem nabitou jízdu, kde dostaneme velkou porci bojové choreografie, drsné hlášky a občas nějaký ten vtípek. Akce není o nic horší než v uznávaném Raidu. Jinak příběh o pomstě podobný 80.-90tkovým námětům. Co více si přát. ()

beso74

Kaskadér fušujúci do remesla režisérom nie je javom ojedinelým. Jednému takému menom Chad Stahelski sa dokonca podarilo urobiť dieru do sveta. Aj Jesse V. Johnson sa snaží o niečo podobné. Hoc nie je to žiadna prvá liga, na úrovni tej druhej, filmovej B ligy, je vcelku úspešný. Predovšetkým jeho filmy s Adkinsom sú zárukou poriadnej akčnej zábavy (Accident Man, Avengement, Debt Collector). Tentokrát sa k nemu navyše pridalo niekoľko ďalších veľmi zvučných mien (T.Jaa, I. Uwais, Tiger Chen Hu) a vytvorili za peniaze čínskych daňových poplatníkov nadupanú akčnú jazdu, ktorej celkový výborný dojem zašpinila iba hnusná digitálna krv. Dej je vcelku prostý - dedička čínskeho miliardára chce v imaginárnom rodnom meste venovať nejaké milióniky na boj s kriminalitou, to sa však nepáči miestnej mafii a tak dedička - nededička, chcú jej to dať vyžrať. Prekvapením je snáď len fakt, že Adkins tu nie je práve kladným hrdinom (posledný krát som to registroval vo Wolf Warrior). Zvyško je presne to, čo som čakal, priehrštie choreografický bravúrne natočených pästných, nožných a neviem akých súbojov. Okrem záverečného zúčtovania mi v pamäti utkvelo najviac vyhladenie policajnej stanice, pri ktorej by si uznanlivo robil nejaké tie poznámky aj samotný terminátor. ()

horor2

ZKLAMÁNÍ JAK SVIŇA!!! Tolik bijců, tolik možností a oni nám dají hláškujícího Scotta Adkinse, drsného Michaela Jaie Whitea, solidního Tonyho Jaa, otlučeného totálně nevyužitého Iko Uwaise, což mě strašně mrzí a samozřejmě zbytek, který je taktéž nevyužitý. Je to ten typ filmu JDEME TOČIT BITKY A PAK VYMYSLÍME PŘÍBĚH A NĚJAK TO SLEPÍME! Akce - střih - lepidlo - plakát, co nažhaví a pak jim to pusťme a uvidíme, co na to řeknou. ()

HEED

No byl jsem celkem spokojený, na to že se tam více střílelo než když přišlo na boj pěstmi. Když na něj ale přišlo, nebyla to zase až taková podívaná. Atkins šetřil silami až na závěr, J. White měl jen plnou hubu keců. I tak, na to kolik mu je, má celkem dobrý švih. Uwais a Jaa mají lepší snímky. Uwais toho umí rozhodně více, zde však dostával spíš na hubu. Tonymu Jaa už dlouho nic nevyšlo a tady toho nakopal asi nejvíc za dlouhou dobu. Ve výsledku je to takový maglajz antiExpendables multi-kulti akcí nabitý a celkem i přehledný filmek. Rozhodně jsem se nenudil. ()

Mamlas odpad!

Čínský akční film. Tvůrci to asi mysleli vážně, ale ve výsledku to bylo velmi komické. Nějací lidičkové se tam furt mlátili hlava nehlava. Nějací tupouni tam furt honili žluťásky. Žluťásci zase mlátili bělásky. Podstatné ale asi je, že to celé bylo úplně na hovno a za hranicí přijatelné trapnosti. ()