Všechno nejhorší

• USA Happy Death Day (více)

Jak by se vám líbilo uvíznout v časové smyčce, kdy byste dokolečka prožívali ten samý den? A zrovna své narozeniny? A jak by se vám líbilo, kdyby vás na jeho konci pokaždé někdo zabil? Přitom, když se vysokoškolačka Tree probudila, bylo všechno normální. Ačkoliv, otevřít oči v posteli cizího kluka, který na vás vyděšeně zírá, a vůbec nic si nepamatovat, to úplně běžné není. Jenže Tree je tak trochu zlobivá holka, která se s ničím a nikým nepáře, a podobné věci se jí stávají celkem běžně. A zítra to bude asi podobné, protože Tree má dnes narozeniny a večer se chystá trochu kalit. Plány a krční tepnu jí však přetne podivné individuum s maskou. Když se Tree probudí, není ani v nemocnici, ani na onom světě, ale ve stejné cizí posteli stejného cizího kluka. Že by to byl jen špatný sen? To sotva, zvlášť když se to, co se v něm odehrálo, až příliš podobá prožívané realitě, včetně ukázkově morbidní tečky. S dalším probuzením už Tree začíná být jasné, že se ocitla v noční můře, která neskončí, dokud neodhalí identitu vraha s maskou. A tak se stává vyšetřovatelkou vlastní vraždy, která má oproti vrahovi jednu velkou výhodu – ví, co se stane v každé další minutě, a může se na to připravit. Ke své smůle si však svým dosavadním chováním zadělala na pěknou řádku nepřátel a pod maskou zabijáka se může skrývat kterýkoliv z nich. Tree si navíc nikdy nemůže být jistá tím, že i tu příští smrt dokáže přežít. (Cinemart)

srolyma

K tomu, že bezostyšně obšlehli Hromnice, se autoři v závěru přímo přiznávají, ale místo toho, aby přidali ještě nějakou vlastní neotřelou invenci, tak na to naroubují kopii Vřískotu. A obě kopie jsou tak slaboučké a trapné, že výsledkem je nepoživatelné cosi. Tedy aspoň první hodinu. Pak to kupodivu začne být i zajímavé a závěr se vlastně i docela povedl. Takže nakonec bych to tak úplně špatně neviděl. ()

waltosin

Vypadalo to ze začátku na blamáž, hlavní hrdinka mi byla nesympatická a že se bude děj stále dokola opakovat. Tree se mi postupně zalíbila a získala si mě asi to bylo tím ze byla pekna svine ale pak zacala myslet hlavou a všechno si uvědomovat a příběh se nám neopakoval byl jsem mile překvapen a ono nakonec tí holce to všechno fakt prospělo už to nebyla ta děvka co myslí sama na sebe ale zacala myslet i na ostatní, no jak víme kdyby nebyla svině tak tu nemáme slušný horor :) 75% ()

Aywes

Nic moc originálního, ale kouká se na to celkem hezky. Taková nenáročná zábava, která je zaměřená spíše na mladší publikum. Horor moc nečekejte. Atmosféra je slaboučká a scénář je stavěn na tématu, které se použilo v komedii (?). Na herečku v hlavní roli se ale hezky kouká. Prostě celkem zábavný průměr. Vzhledem k délce ani nestihne nudit, takže vám sledování příjemně uteče. Víc ale ne-e. ()

blondboss

Taká správna americká teenage blbina s prvkami hororu v štýle Vreskot a na moje počudovanie tie flash-backové scény a celkovo koncept proste bavil. Navyše Jessica Rothe to zahrala perfektne a sympaticky, takže o to viac si to divák užije. Začiatok skvelý, potom to už trošku stráca gule, ale nie až do takej miery, aby to nudilo. Nie je to v rámci žánru síce top, ale svoje uznanie si zaslúži. 75 % ()

Agonie odpad!

Na vteřinku jsem si skoro myslel, že se jedná o originální slasherovou komedii, ale tak tomu není. Je to typická teen kravina o časové smyčce, kterých existují miliardy. Ale tady je gore! ...částečně. ()

Henrinity

Zábavne. Nieje to poriadne ani horor, ani komédia, ani mystery. Má to z každého trošku a preto to dokáže baviť celý čas. Originalita, prekvapivost a inovácia žiadna. 7/10 ()

blazma

Ulítlej komediální horror, co jiného můžeme čekat než spousta stupidních smrtí. Časová smyčka vždycky nabádá k části kdy si budete dělat co chcete, aniž by jste hleděli na následky protože se to stejně vyresetuje. Všechno je předvídatelný, menší zvrat na konci to nemůže zachránit. ()

Nikolas__

Druhá polovina filmu super, bohužel první polovina by šla udělat výrazně lépe. Závěrečný zvrat byl sice překvapivý, ale nevím nějak moc -skvělý!-, navíc, tvůrci se měly rozhodnout co je hlavní žánr tohoto filmu - občas horror, často spíše thriller, v jedné scéně drama, následně obrovská komedie, následně mysteriózní volovina, a zbytek filmu slasher. Ve zkratce - mysteriózní vtipný slasher který určitě dokáže zabavit. Silnější tři hvězdy. ()

wowylgu313

Hodně tu chyběla taková ta brutalita a krev, všechny ty vraždy byli ochuzené a vlastně nudné, to asi vysvětluje proč je zde i kolonka "komedie" nějaké větší vysvětlení proč se to celé vlastně opakuje tu taktéž není, nebo spíš vůbec tu nebylo. Horor bych neřekl :) jinak jako celek takový malilinkato horší průměr. Takový vtipnější, méně krvavější vřískot do kterého hodíte "restart času pokaždé když umřete" I tak to moc neurazí ani nenadchne. Nudit vás to nebude ale že bych se k tomu někdy vrátil, to asi né... Těch 40-45% ať se neřekne tedy dávám. Opravdu to tu drží jen ta spojitost s časem. Nic víc. ()

RKBoy

Jessica Rothe je pekná...to je asi tak všetko k dalšiemu paškvoru čo si hovorí horor. 1* za jej úsmev , 2* za jej zadok. ()

existimator

Vcelku zajímavý mysteriózní nehoror (i přes pár jumpscarů), který bohužel není ničím revoluční. Nicméně mu nemohu upřít, že je nepředvídatelný a to velmi. Mohli byste čekat, že stále opakující se záběr po dobu 90 minut bude nudný, nicméně opak je pravdou. Film má napínavý příběh a rozhodně nepomyslíte na to, že by vás nudil. Nutno ale zdůraznit, že by mohli filmaři trochu zapojit svou fantazii a tak nějak to vylepšit. Jednoduše bych tento film popsal jako "nemastný, neslaný," ale poutavý. ()

PosleniKiwi

Happy Death Day bere ne zrovna originální, ale rozhodně zábavný koncept opakování stejného dne pořád dokola, který jste mohli vidět třeba v Edge of Tomorrow nebo Groundhog Day a snaží se ho navléct do hororového kabátku. Ale spíš než horor je to teenagerká komedie. Hlavně kvůli konceptu se vůbec nebojíte o hlavní hrdinku, protože se prostě zase vzbudí a všechno jede znova a především je tak nesympatická, až jí tu smrt vlastně přejete. když nad tím přemýšlím, nebojíte tak nějak všeobecně, ale to už asi nebude chyba konceptu (dívám se na tebe pane režisére). Vlastně jediný důvod proč jsem byl napjatý byla obrovská potřeba jít na záchod, a tak jsem se zatajeným dechem vyčkával na tak moc vytoužený konec. Mimochodem ten, kdo si myslel, že ta maska je děsivá, by měl být vykázán z filmového průmyslu (Christopher Landon strikes again). Největší škoda je pak asi absence goru, který se tak nějak nabízí, když hlavní hrdinka umře asi patnáctkrát. Bohužel jak jsem napsal výše, je to spíše komedie, avšak ne moc dobrá a v rámci žánru ani konceptu nepřináší nic moc nového a když s nějaký zajímavým nápadem přijde, tak ho vůbec nevyužije. Na druhou stranu film příjemně ubíhá a díky Jessice Rothe se na něj i dost dobře dívá a dokonce z ní nakonec přestane být taková sneaky little biatch. Rozhodně bych nedoporučoval na film jít do kina, vlastně bych na něj nedoporučoval koukat kdekoliv, ale když už nějakou náhodou skončíte u sledování tohohle mizerného hororu a podprůměrné komedie, tak se z nějakého mě nepochopitelnému důvodu nudit nebudete. ()

O_Peki

Pěkná a podařená slasher parafráze komediální klasiky. Výborně jsem se bavil a kdyby měl scénárista nápady na další hodinu a půl, klidně bych vydržel bych se dívat. Hlavní hrdinka byla úžasná afilm měl slušný spád. Určitě se podívám ještě jednou...minimálně. ()

RMN88

Prozátím nejlepší horror roku super námět (něco jako na hromnice o den více ale v hororu, je super, že to tam říkají) a konec u tohoto horroru jsem za posledních 7 let neviděl. ()

moriero

Nemám moc rád filmy se zbytečným násilím a brutalitou, ale tady to totálně zazdili, když nenechali Tree párkrát pořádně vykuchat. Alespoň poprvé. Aby si to mikroprocento lidí, co nekoukají na trailery a nečtou anotace, stříklo strachy do textilu. Aby si člověk řekl: "Jakože cože???!!!" Zkrátka tvrdím, že když už tvůrci staví na takovém (ne)originálním námětu, mohli si s těmi vraždami fakt pohrát. Jasně že lidi baví časové smyčky, ale po pár vraždách už začnou trochu nudit, takže proč hlavní hrdinku řádně nevymáchat ve vlastní krvi...když ji stejně hned oživím? Na snímek jsem se moc těšil, ale cítím na patře takovou pachuť nenaplněnosti. Možná změním názor u druhé projekce. Někdy. Časem. ()

Kushina

Tak tohle mě opravdu bavilo. Sice námět nebyl nikterak originální a bral inspiraci trošku z filmu "Na hraně zítřka", ale prostě to mělo kouzlo. Nebyl to je hloupý film o ničem, měl nám ukázat, jak být lepším člověkem. Jinak Celý byl natočen v lehce hororovém pojetí, což mu dalo opět na kráse. Byla v něm i láska a celkově to bylo hodně emoční (např při rozhovoru Tree s otcem). Opravdu pohodový a hezký film. 75% ()

brasek

Jednotvárny snímok, bez hlbšej pointy, bez silnej hororovej atmosféry. Jessica Rothe ako škaredá kačička z ktorej počas príbehu vyrastie sympatická hrdinka. Príbeh má miestami nádych amerických teens komédií. ()

CarLoSiiin

Je to hezky natocene a strasne se mi libi, jak se hlavni postava Tree od samotneho filmu meni k nepoznani. Kazdopadne me hodne zarazil fakt, ze se nejedna moc o horor jako spis o romanticky film. ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky