Všechno nejhorší

• USA Happy Death Day (více)

Jak by se vám líbilo uvíznout v časové smyčce, kdy byste dokolečka prožívali ten samý den? A zrovna své narozeniny? A jak by se vám líbilo, kdyby vás na jeho konci pokaždé někdo zabil? Přitom, když se vysokoškolačka Tree probudila, bylo všechno normální. Ačkoliv, otevřít oči v posteli cizího kluka, který na vás vyděšeně zírá, a vůbec nic si nepamatovat, to úplně běžné není. Jenže Tree je tak trochu zlobivá holka, která se s ničím a nikým nepáře, a podobné věci se jí stávají celkem běžně. A zítra to bude asi podobné, protože Tree má dnes narozeniny a večer se chystá trochu kalit. Plány a krční tepnu jí však přetne podivné individuum s maskou. Když se Tree probudí, není ani v nemocnici, ani na onom světě, ale ve stejné cizí posteli stejného cizího kluka. Že by to byl jen špatný sen? To sotva, zvlášť když se to, co se v něm odehrálo, až příliš podobá prožívané realitě, včetně ukázkově morbidní tečky. S dalším probuzením už Tree začíná být jasné, že se ocitla v noční můře, která neskončí, dokud neodhalí identitu vraha s maskou. A tak se stává vyšetřovatelkou vlastní vraždy, která má oproti vrahovi jednu velkou výhodu – ví, co se stane v každé další minutě, a může se na to připravit. Ke své smůle si však svým dosavadním chováním zadělala na pěknou řádku nepřátel a pod maskou zabijáka se může skrývat kterýkoliv z nich. Tree si navíc nikdy nemůže být jistá tím, že i tu příští smrt dokáže přežít. (CinemArt)

Bejita

Jsem i celkem spokojená. Bylo tam dokonce i pár vtipných scén a nebyla to jen klasická vyvražďovačka, ale je fakt, že tentokrát jsem až do samého konce opravdu netušila, kdo se skrývá za tou maskou. Proto čtyři hvězdy a ne tři. ()

CAR0DEJ

Úplná páráda. Som stiahol takmer pol litra fernetu v kine a bavil som sa bravúrne. A ja som vedel, že to bol ten Avatar ;) proste ten nos...to prezrádzal.... ()

Grázl83

Překvapivě dobré. Cekal jsem nejakou blbost, ale nakonec jsem se docela bavil. Beru to spise jako komedii nez horor. Od pulky filmu jsem tusil kdo ke vrah i kdyz jsem se v zaveru lekl, ze jsem se seknul. Jessica byla super. Myslim, ze se po tomto filmu vic prosadi ()

hony23

Na Hromnice o jednu sejmutou krávu více? Prožívat svůj narozeninový den pořád dokola by nemusela být taková pruda, pokud ale nejste namyšlená dylina nasírající celé své okolí a pokud by ten den pro vás nekončil rukama maskovaného vraha. Na druhou stranu vám vlastně taková zápletka dává nekonečně životů k tomu, aby jste zjistili, kdo povás jde. Docela svižná a zábavná podívaná, které k slibované hororovosti chybí jen větší napětí a pár litrů krve. ()

v.indruchova

_Nečekaně dobré, takový remake Na hromnice.. jiným stylem. Vrah je odhadnutelný, ale nenechejte si podsunou realitu :) Trochu horor, trochu vtipné, taky dojemné a detektivní. Akce je tam taky plno. Takže na nedělní večer paráda :) ()

Bobestom

Tree je namyšlená kurvička. Jednoho rána se po kalbě probudí u neznámého kluka v posteli. Tentýž den večer je zavražděna a poté se opět probouzí vykalená na stejném místě. Ostatní si nic nepamatují, ona ano. Perfektní nápad s časovou smyčkou sráží jen chybějící brutalita (ovšem chápu, že přístupný film má větší šanci zaujmout a vydělat), žádné lekačky a trapné vyvrcholení. I tak posílám 4* za snahu, protože jsem se slušně bavil ... ()

stanyko

Horor to nie je ani nahodou. Skor lahucky triler s komedialnymi prvkami pre teenagerov. Celkovo je to podarena a vtipna jednohubka na baze casovej slucky, kde ani logicke chyby neposobia zvlast rusivo. Poctive 3* ()

Merenre

Celkem povedená komedie, téma vracejícího se dne je prostě nevyčerpatelná studnice, na které se dá dosyta vyblbnout a autoři by museli být nebetyční packalové, aby to byla vysloveně nuda. Nebyla. Byla to svižná švanda se špetkou napětí a sympatickým obsazením. ()

Blackthunder

Skvělej filmek. Mám rád horrory, kde to není jen o lekačkách o kterých stejně víte, že přijdou a ani se neleknete. Můj neoblíbenější horor je Vřískot, a Happy Death Day je mu docela blízký. Šílenec v masce chce zabít z nějakého důvodu zabít jednu holku. Nehraje si to, že temnou atmosféru potřebuje pořád a místy je to fakt vtipný. Navíc je tu ještě skvělý prvek časovky, takže hlavní hrdinka má takový checkpoint. ()

Sajmoon

'Yeah, it's my birthday! And now you gotta pick up the phone!' Horor? Za mě ani náhodou. Za film jsem se "nelekl" nebo "nebál" ani jednou. Spíš mi to přišlo jako komedie. Ale co se samotného děje týče, tak nápad to byl dobrý. Na hoďku a půl mě to zabavilo, třicítka Jessica Rothe jako o deset let mladší vysokoškolačka sympaticky zahrála hlavní roli. Takhle jako film na jedno podívání slušné. ()

Velislav

Vôbec nie zlé. Koncept "požičaný" z perfektných Murrayových Hromníc priznaný v samotnom filme, čo je sympatické. Viac uvoľnených pasáží a nápadov by tomu pridalo na kvalite, trošku nenaplnený potenciál. Kvôli prístupnosti deťom v kinách zábery opakujúcich zamordovaní hlavnej hrdinky utajené v hĺbke cenzúry, pár scén a dialógov, či tzv. hlášok im vyslovene nadbiehali, aj pointa, resp. rozuzlenie pri zamyslení sa veľmi priehľadné. Napriek tomu "všetko najhoršie" je len v názve a nesymbolizuje kvalitu. 6/10 ()

Tomas_PO

Ach, na prvý pohľad zaujímavý horor, no napokon sa z toho vykľuli prci prci prcičky. Oproti prcičkám sa to dá aspoň dopozerať do konca, no nestojí to za to. ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky