Všechno nejhorší

• USA Happy Death Day (více)

Jak by se vám líbilo uvíznout v časové smyčce, kdy byste dokolečka prožívali ten samý den? A zrovna své narozeniny? A jak by se vám líbilo, kdyby vás na jeho konci pokaždé někdo zabil? Přitom, když se vysokoškolačka Tree probudila, bylo všechno normální. Ačkoliv, otevřít oči v posteli cizího kluka, který na vás vyděšeně zírá, a vůbec nic si nepamatovat, to úplně běžné není. Jenže Tree je tak trochu zlobivá holka, která se s ničím a nikým nepáře, a podobné věci se jí stávají celkem běžně. A zítra to bude asi podobné, protože Tree má dnes narozeniny a večer se chystá trochu kalit. Plány a krční tepnu jí však přetne podivné individuum s maskou. Když se Tree probudí, není ani v nemocnici, ani na onom světě, ale ve stejné cizí posteli stejného cizího kluka. Že by to byl jen špatný sen? To sotva, zvlášť když se to, co se v něm odehrálo, až příliš podobá prožívané realitě, včetně ukázkově morbidní tečky. S dalším probuzením už Tree začíná být jasné, že se ocitla v noční můře, která neskončí, dokud neodhalí identitu vraha s maskou. A tak se stává vyšetřovatelkou vlastní vraždy, která má oproti vrahovi jednu velkou výhodu – ví, co se stane v každé další minutě, a může se na to připravit. Ke své smůle si však svým dosavadním chováním zadělala na pěknou řádku nepřátel a pod maskou zabijáka se může skrývat kterýkoliv z nich. Tree si navíc nikdy nemůže být jistá tím, že i tu příští smrt dokáže přežít. (CinemArt)

bozka10

Je to taka hororova verzia Na hromnice o den více a vyslo to dobre,bola to zabava a jeden z tych filmou ktorý si pozrem rad este raz este raz este raz. ()

MIMI.kry

Hrdinka dostane několik příležitostí napravit si karmu, několikrát brutálně zemře, několikrát se znovu probudí do stejného dne a nám je naservírovaný další z nepříliš invenčních, ale pořád ještě stravitelných hororů, které pravděpodobně vymizí z naší paměti nejdéle do druhého rána. Spoiler: Časová smyčka není nic příjemného, pokud však z toho postava vytěží vlastní nápravu charakteru a urovná vztahy s lidmi, nelze jí nic jiného než poblahopřát mnoho štěstí do dalších let a mnoho dalších, poklidněji prožitých narozenin. - Dávám dvě a půl hvězdy. ()

Bozvav

Film má velmi pomalý až fádní rozjezd, hlavní hrdinka je pěkná, avšak nesympatická kravka, která si moje sympatie nezískala ani po té, co začala používat mozek. Scénář je ubohý, ale pár vtipných momentů by se našlo. Hlavně závěr se povedl. Stokrát obehrané téma, jehož zpracování není úplný propadák, ale ani nedosahuje úrovně na "Hromnice o den více", či české verze "Ráno vstanu a opařím se čajem", filmu " Na hraně zítřka" ani nemluvě. Za mne dvě a půl hvězdičky max. ()

dawe787

Normálně bych dal za tři, ale mám rád jakékoliv hrátky s časem ať už jsou to časové smyčky, cestování do minulosti, do budoucnosti, zpomalování, bullet time atd. atd. Je jich jak šafránu, takže pokus o dílo vždy ocením. ()

Petrus1

Když je někdo tupá, namyšlená, vožralá, povrchní, promiskuitní blondýna z nějaké americké sesterské alfabetagamadeltaepsilonzétaétaatakdáleažomega, která vojíždí i svého učitele a ke všemu se ji rodiče pomstili jménem Strom, je jasné, že se ji prostě jednoho dne pokusí zabít někdo s maskou nevinného buclatého jednozubého dítěte. A to nejen jednou, ale zas a znova a znova a znova, dokud ona sama nezjistí, kdo ji chce zabít. A že těch kandidátů není málo. Není to ani na Hromnice, ale na její narozeniny a ani zítra nevstane aniž by se musela opařit čajem, ale někdo ji prostě jen zabije – nožem, ohněm, bejsbolkou a víc už si vlastně nepamatuju. A za dva dny si ani nebudu pamatovat, že jsem to viděla. Slashery já mám moc ráda, ale tady mi to nějak celý nesedlo. O nějakém napětí, krváku, děsu či hororové pointě nemůže být řeč. I když se tam najdou i vtipné prvky, nebavila jsem se. Já bych to prostě označila jako „horor pro puberťáky“. A i když i já mám dost často pubertální záchvěvy (byť fyzická schránka vypovídá o něčem jiném), je vidět, že to již není setrvalý stav. Prostě jsem stará, hnusná, blbá a vůbec tomu nerozumím! Jo a málem bych zapomněla – i když k vyvražďovačkám béčkovýho typu patří uječená blondýna – chyběly tu nahý kozy! ()

mh.mail

50% — Film se inspiruje filmem Na Hromnice o den více, což taky na konci otevřeně přiznává. Tvůrcům se nakonec na prakticky stejný půdorys podařilo napasovat detektivní příběh, který nebyl zas až tak blbý. V jednu chvíli ke konci to vypadalo na „typickej americkej debilní konec“, ale naštěstí autoři odolali pokušení a vrátili se k pachateli, kterého jsem určil už na začátku filmu. Happy end nakonec kopíruje svůj vzor, ale dívat se na to dalo. Vzhledem k verbalově komentáři mi nezbývá nic jiného, než hodnotit třemi hvězdičkami. ()

peetrejr

Musím priznať že ma to dosť zaujalo. Keď som uvidel masku toho bábätka som si povedal že to bude dobré. No koniec troška sklamal ale podľa mňa to nebolo najhoršie. Síce nie je to môj šálok kávy. Aj keď zaujímavá zápletka viac ako tri hviezdy tomu dať nemôžem. ()

Sydonai

Vlastně celkem milé překvapení. Nebýt všeříkajícího traileru, film bych si dozajista užil více, ale takto silných 65%. ()

pilarius

Dobře provedená časová smyčka, ve které se z namyšlené čůzy stává zamilovaná teenka. Jednomu totiž takový nůž otevře společně s hrudníkem i pořádnou lahvinku emocí, se kterými se musí vyrovnat, a které možná mohou za to, že na okolí dští síru. Ač mi hlavní hrdinka zůstala nesympatická a chovala se hloupě, jako komedie s prvky hororu a sci-fi zápletkou to fungovalo dobře. Jen mi chybělo vysvětlení vzniku smyčky a s tím i jejích pravidel. Škoda. Ať nekončím negativně, na závěr vypíchnu moc pěknou hudbu a dobrou kameru. ()

owwidius

Thriller/horor a casova slucka, zaujimava kombinacia, ktora je hlavnym lakadlom. Po chvili sice trochu otravne, miestami uplne mimo konanie hlavnej postavy. Reziser doteraz pisal scenare k 3 dielom paranormal activity, a tusim to je vidno. V druhej polke uz film dost otravuje a nevie kedy skoncit. Ale inak takto mesiac po videni, hadam by som dal aj 3 hviezdy, samozrejme v ramci zanru. [#46/2017] ()

zelda82

Jasne, neni to zadny veledilo, ale uprimne musim rict, ze uz dlouho jsem se tak nepobavil a u slasheru uz vubec ne. Na Hromnice o smrt vice se mi fakt libilo :) ()

Chilly00

Příjemná oddechovka využívající oblíbený koncept uvíznutí v časové smyčce. Ale tentokrát v teenage hororovém pojetí. Kdo však čeká, že se bude hodně bát, bude pravděpodobně zklamaný. Nejde ani tak o strach, jako spíš o budování zvědavosti a pátrání po tom, kdo je z okruhu přátel hlavní hrdinky vlastně ten vrah. Koncept časové smyčky je navíc ozvláštněný zapojením deadlinu - hrdinka nemůže ten samý den opakovat donekonečna a má jen omezený počet možností. Film táhne dobrý výkon Jessicy Rothe v hlavní roli, svižné tempo vyprávění, nevtíravý humor. Pro mě feel good snímek, který ráda někdy ještě zhlédnu. ()

mala_kea

Jessica je hot, jinak je to všechno not. Nic moc do sebe nezapadá, člověk neví, komu má vlastně fandit. Některé pasáže jsou dobré, ale vše dohromady působí tak ledabyle až děcky. Herecké výkony snad nelze posoudit. Každopádně, 96 minut se koukat na Jess je slast pro oči. Jako film spíše na nějakou párty než na volné odpoledne. ()

Raziel_cz

Zábavný mix slasheru a Na Hromnice o den více. Jo, čekal jsem sice, že film nakonec vyloží trochu chytřejší zvrat (nevyložil), nebo že hrdinka skončí jako trochu lepší lidská bytost (ehhhh...), ale bavilo mě to. Neopakuje to věci zbytečně, slušně to odsýpá, je to dostatečně vygradované, dojde i na pár trochu krvavějších mordů... Od Blumhousu rozhodně jedna z těch originálnějších a mému vkusu bližších věcí. A z roku 2017 jedna z těch zajímavějších žánrovek. ()

FilmWave

Na Hromnice o Vřískot více! Naprosto super zábava, pokud máte rádi oba zmíněné filmy. A Jessica Rothe je nová Meryl Streep. ()

BOURQUE

Film silne inšpirovaný dnes už klasikami Groundhog Day a Edge of Tomorrow. Obecne je to spíš B-ový film, napriek tomu však celkom dobre funguje. Je tu jednak sympatická J. Rothe, ktorá (hereckú) možnosť dobre využila. Potom aj „opakujúce“ sa scény vždy majú v sebe niečo naviac. Len ten záver je „narýchlo“ ukončený (Tree v priebehu 5 minút s každým vyrieši všetko). Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Hapretor

Dobré to bylo. Hezký přerod z total blbky do uvědomělé "ženy". Dobrá atmosféra, smrti a i závěr. U mě dobrý ... ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky