Všechno nejhorší

• USA Happy Death Day (více)

Jak by se vám líbilo uvíznout v časové smyčce, kdy byste dokolečka prožívali ten samý den? A zrovna své narozeniny? A jak by se vám líbilo, kdyby vás na jeho konci pokaždé někdo zabil? Přitom, když se vysokoškolačka Tree probudila, bylo všechno normální. Ačkoliv, otevřít oči v posteli cizího kluka, který na vás vyděšeně zírá, a vůbec nic si nepamatovat, to úplně běžné není. Jenže Tree je tak trochu zlobivá holka, která se s ničím a nikým nepáře, a podobné věci se jí stávají celkem běžně. A zítra to bude asi podobné, protože Tree má dnes narozeniny a večer se chystá trochu kalit. Plány a krční tepnu jí však přetne podivné individuum s maskou. Když se Tree probudí, není ani v nemocnici, ani na onom světě, ale ve stejné cizí posteli stejného cizího kluka. Že by to byl jen špatný sen? To sotva, zvlášť když se to, co se v něm odehrálo, až příliš podobá prožívané realitě, včetně ukázkově morbidní tečky. S dalším probuzením už Tree začíná být jasné, že se ocitla v noční můře, která neskončí, dokud neodhalí identitu vraha s maskou. A tak se stává vyšetřovatelkou vlastní vraždy, která má oproti vrahovi jednu velkou výhodu – ví, co se stane v každé další minutě, a může se na to připravit. Ke své smůle si však svým dosavadním chováním zadělala na pěknou řádku nepřátel a pod maskou zabijáka se může skrývat kterýkoliv z nich. Tree si navíc nikdy nemůže být jistá tím, že i tu příští smrt dokáže přežít. (CinemArt)

M.i.k.e

v rámci slasher-komediálního žánru až nadočekávání zábavná jednohubka,kde sice zpočátku hlavní hrdince divák moc nefandí,zato ale netrpělivě čeká jak že to zase umře.Variací na Hromnice tu sice už pár bylo,ale když se to udělá dobře,zábava je téměř jistá.Nečekal sem nic a bavilo mě to...70% ()

honajz2

Já si nejsem jistý, jestli to měla být komedie nebo ne. Jako jo, některé ty scénky tam jsou vyloženě na odlehčení a někdy tam prostě ten vrah zabíjí a hraje do toho nějaká úplně veselá hudba, což teda moc nepomáhá k vytvoření nějaké atmosféry. Překvapivě ale ten film funguje a nenudí, i když si úplně nejsem jistý, jestli tenhle žánrový mix byl chtěný nebo ne. Hlavní hrdinka mi zpočátku nesedla, ale později to celkem šlo. Nakonec to není ani blbé, což je taky celkem zázrak, když je to tady samý teenager. Takže celkově to jsou takové pohodové, lepší 3* ()

rakovnik

Kolikrát musí totální pípka zemřít, aby se z ní stal lepší člověk? Myslím, že nejméně šestnáctkrát. Zpočátku nám tvůrci naservírovali strašnou slepici, které jsem její osud přál. Chviličku jsem se i nudil. Když se z lepší jízdy kupodivu z horroru vyvinul romantický film, ani mi to nevadilo. Netušil jsem ovšem, že je to past. Díky tomu mě závěr potěšil více, než bych čekal. Čili celkově jsem byl spokojený, navíc když ještě tvůrci přiznali "Hromnice". ()

Figu

Solidní překvapení! Když se časová smyčka spojí s kvalitním scénářem, nikdy to není nazmar! Navíc prokombinovat s tím žánry hororu, romantiky a komedie, to bylo famózní! Je to taková lehká kopie Vřískotu, nicméně v hódně novodobým přebalu, která je chytlavá a zábavná. A i když to není vůbec podstatný, pramení z filmu i krapet poučení. Jess o tom může vyprávět! Těším se na dvojku! 75% ()

Nach

Docela fajn béčková jednohubka, která naráží na nezajímavé postavy. Děj je jinak průměrný, protknutý zažitými klišé, které již jiné snímky v tomto žánru vytěžili. Nicméně je docela fajn to vidět i v jiném žánrovém provedení. V podstatě tedy mysteriózní béčko otírající se o horor, ale jen tak skromně, aby byl přístupný do 12 let. Odvaha tvůrců zde moc není patrná, spíše rutinérství. A to jak po příběhové tak technické stránce. Na jedno zhlédnutí potěší, ale opakovaně to vidět nemusím. 65% ()

bourec

Sem hodně v rozpacích.Ten film je fakt nápaditej,ale prostě škoda toho ne příliš výživnýho vraždění.Jenže já dám i přesto čtyi hvězdy,jak za vtipnej,a zároveń napínavej film,tak i ze Jessicu Rothe,což je opravdu šťabajzna,i když na začátku s ní neni k vydržení.70%. ()

Rocky88

Jelikož si režisér mylně představuje, že horor znamená záporák vyskakující zpoza dveří či že křoví a že není potřeba atmosféra strachu, jedná se více o komedii než horor,protože humorných situací je tu daleko více. O akčním kopanci z okna na konci ani nemluvím, natož abych se snažil dopátrat, proč se den opakoval. Hvězdu dávám za vcelku pěknou hlavní neherečku. ()

humanbeing

Nenápaditý film, v němž se hlavní hrdinka ocitne uvězněna ve smrtící časové smyčce - na jejímž konci vždy umírá. Bohužel, nikdy není nic vidět (ani krev, ani tělo hrdinky) a není to vůbec napínavé (po třetím opakování se dokonce film na chvíli mění v komedii), ale jakžtakž to funguje jako příjemný film na jedno podívání. Pokud vám přišel Vřískot (či kterékoli jeho pokračování) až příliš brutální, zkuste Všechno nejhorší. Nechápu zdejší zařazení do žánru Horror a už vůbec nechápu, jak takhle veskrze průměrný film produkoval Blumhouse. Po posledním průšvihu s Amityville pro mě Blumhouse přestává být zárukou kvalitní podívané. Když už napínavý (či horrorový) film s časovou smyčkou, tak raději Triangle (2009). ()

dubinak

Pokud to budu brát jako komedii s prvky hororu, dobrý. Když to ale budu brát jako horor s opakujícím se časovým konceptem, nic moc. Na Happy Death Day jděte do kina pokud se chcete pobavit a ne bát. Tento film je totiž spíše teenage komedií, která sází na lehkost a na svojí cílovou skupinu. Pro náročnější diváky by tento film mohl být příliš předvídatelný, nedotažený a hlavně už párkrát viděný. Nemůžu na to ale plivat, protože mě to nijak neurazilo a humor tomu taky nechybí. Bohužel se mi ale stopáž trochu táhla a moc dojmů to ve vás taky nenechá, takže průměr. ()

Azrael515

Zaverecny twist film zraza este nizsie. Cely cas si vravim z ten scenar je deravy jak sito. No odhalenie tejto ''scenaristickej hry'' je snad este usmevnejsie, nez povodna slepa inidicia (SPOILER JAK REMEN). :D Slasher to nieje, thriller uz vobec. Vtipky ako zo strednej, i ked sme tuna na vyske.. Na druhej strane vylozene som sa nasral asi len dva-tri krat, ked film upadol do cistej pop-limce. Cize nikdy viac, a kladiem si sam otazku ako som sa k tomuto vlaste dostal a preco si davam pravidlo vzdy dopozerat kazde veledielo. Na druhej strane je to stale lepsi film nez Suicide squad! :D ()

C0r0ner

Logika si čas od času brala dovolenou a celkově to rozhodně není žádná kinematografická perla a to ani v rámci subžánru smyčkových filmů, ale bezvadně to uteklo, místy solidní sranda a ústřední postava velmi sympatická, takže dohromady ještě čtyři hvězdy. 70% ()

Topco

Priznaná hororová variácia na Groundhog Day. Atraktívna tínedžerka je v deň svojich narodenín zavraždená neznámou osobou v maske. Na druhý deň sa prebúdza a ten deň svojej vraždy prežíva znova a znova. Okrem hororovej zápletky, že smrťou kolotoč na druhé ráno pokračuje, sa tu tiež pracuje s konceptom „stať sa lepším človekom“. Zábavná hororová jednohubka s dobrým strihom (zaujali zvukové match-cuty) ozvláštnená časovou smyčkou. ()

Lenka.Vilka

Bylo to vlastně docela fajn a nečekala jsem, že se u téhle hororové komedie takhle moc pobavím. Až na dvě místa, kde to trochu dřelo, ve zbytku super koukatelné. Dobře zahrané, časová smyčka dobře podaná a samozřejmě milé poučení pro hlavní hrdinku. Takže vlastně film pro celou rodinu  ;) ()

PavelVanekArt

,,Time, no tak, nemusíš mě pořád balit. Vím, že jsi gay. Ale, láska je láska. Tak se seber a najdi si prcinu nějakýho fajnovýho chlapa!“ Vážně, lepší kec z filmu si nevybavuju. A s mojí orientací to nemá nic společnýho. Já jsem severní Pól, takže zima, ne teplo. Co to melu doprdele. Když se vysokoškolačka Tree probudila, bylo všechno normální. Ačkoliv, otevřít oči v posteli cizího kluka, který na vás vyděšeně zírá, a vůbec nic si nepamatovat, to úplně běžné není. Jenže Tree je tak trochu zlobivá holka, která se s ničím a nikým nepáře. Plány na večerní oslavu narozenin a krční tepnu jí však přetne podivné individuum s maskou. Když se Tree probudí, není ani v nemocnici, ani na onom světě, ale ve stejné cizí posteli stejného cizího kluka. A na konci dne znova zemře. A na další den znova. A znova. A znova. Musí odhalit identitu onoho vraha aby se vše vrátilo do normálu a neváhá kvůli tomu ani umřít. Hell man, originální koncept, že? Ty bláho, akorát škoda, že to tu už bylo a lepší. Ne sice v hororově komediálním podání, ale i tak. Zaseknutí v časové smyčce kraluje Bill Murray a jeho Na Hromnice o den více. Ale to jiný koryto, pravda. Nevím, nemám nic proti komediálnějším hororům, ale asi by měl obsahovat alespoň 50% hororu a 50% komedie. Tady je to v poměru 20% hororu, 80% komedie. Což není problém filmu. Asi. Možná. Co já vím, jsem jen konzument. O ději se nemám jak rozepsat, je to jeden den krát sto. Já nevím, ale probouzet se pořád dokola a dokola v tom samém dnu… asi nebudu ani rozepisovat, co bych dělal. Ošklivé věci. Tady se to hrdinka snaží nějak vyřešit a do toho pomáhá všem okolo, dělá si pořádek v životě a nechává se zabíjet divným vrahem. Komedie (jakože) je takřka všude, od probuzení, po vraždu. Hororová vložka se objevuje lehce na začátku, pak jen v bodech, hodně mírně ke konci a pak nic. A tím hororem chápejte zvonkohru uprostřed ulice, hra na schovávanou s vrahem a naháněčka po nemocnici. Toť k hororu. Některý gagy a kecy jsou na pousmání, ale taky to není bůh ví jaká hitparáda. Prostě středoškolský humor, problémy, lásky a podobný věci, který ocení především nenáročnější publikum. A ženy. Nic proti ženám, respekt jim. Technicky je to průměrná filmařina, neoslňuje, neuráží. Hlavní hrdinka je celkem fajn na pohled. Jinak už asi nemám co říct. Jestli se budete nějakou neděli nudit, směle do toho. A pak od toho. 3* a.k.a 55% ()

Pajky3

Takovej příjemnej a svěží horůrek, který se v klidu obešel i bez zbytečných nechutností. Na hromnice o den více motiv mě bavil a časová smyčka byla dostatečně zajímavá, aby to v klidu odtáhla na slušné hodnocení. Klasický "kdo je vrah" film, který stojí za podívání. ()

Juto

Musím pochváliť námet spojiť filmy ,,Na Hromnice" a ,,Vreskot", ktoré mám rád. Všetkým je asi jasné, že tento film není dokonalý ale netreba sa v ňom špárať a hľadať logiku. Proste si ho len užite . 7/10 ()

campix

Hodně mě zaujal námět, jelikož mám podobné oddychové slashery opravdu rád. Nečekal jsem bůhvijakou podívanou, ale i přes pár velkých negativ jsem byl ve finále velmi spokojen. Hororové Na hromnice o den více mi přišlo jako skvělý nápad. Studentka, která se probouzí každé ráno, aby nakonec večer umřela a snaží se zjistit, kdo za vším stojí. Atraktivní. Nicméně ve traileru to fungovalo lépe. Záporák v masce snad nejhoršího maskota univerzitního fotbalového týmu, který nepůsobí nikterak tajemně nebo zajímavě a finální twist, který sorry ačkoliv byl neočekávaný, tak je fakt debilní. Motivaci chápu, ale nějak to pak nejde dohromady ve spojení se zabijákem v masce. Dobrý pokus a příjemná oddechovka. ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky