Sněžný kluk

• USA Abominable (více)

Dívka s exotickým jménem Yi je typická puberťačka, která má problém zapadnout, protože jí okolí buď nerozumí, nebo příšerně štve. Útěchu nachází v bunkru na střeše svého domu, kde se na svět dá aspoň koukat s nadhledem. Jednoho dne však ve svém útočišti objeví obrovskou bílou chlupatou kouli, z níž se vyklube mladý yetti, sněžný kluk, kterému Yi začne říkat Everest. Není to náhoda, nejvyšší hora světa je totiž domovem těchto bájných himalájských monster a mladý yetti netouží po ničem jiném, než se tam vrátit. Jenže jak má tenhle mýty opředený tvor urazit stovky kilometrů, aniž by si ho někdo všimnul? Diskrétnost je důležitá i kvůli tomu, že po něm pátrá nechutně bohatý sběratel kuriozit Burnish, který ho už jednou chytil a pak ho jeho neschopní zaměstnanci nechali utéct. Pomocnou ruku Everestovi podá právě Yi se svými dvěma kamarády. Odměnou za odvážné rozhodnutí doprovodit sněžného kluka domů jim bude napínavá cesta plná zábavy, dobrodružství a zázraků, vedoucí až na nejvyšší místo na Zemi. (CinemArt)

kockodan

Opravdu nádherná podívaná pro děti i dospělé. A to bez nadsázky. Vizuál je naprosto, ale naprsto dokonalý. Naprostá špička ve kvalitě jakou můžete ve 2020 vidět na svých 4K Ultra HD. Zasazením do Číny chvílemi trochu moc čínsky kýčovité, ale strefili se amíci do té jejich čínské estetiky tak akorát aby se to sneslo. Je to taková ta rusko-čínsko cirkusácká přeslazenost všemi barvami. Ano, i příroda, květiny, stromy v rozpuku se dají po čínsku nechutně zkýčovatět. Zde ale naordinováno sporadicky takže naštěstí na únosnou míru, a podívaná je to opravdu nádherná. Postavy naprosto uvěřitelné, jak "herecky" tak motivačně. Z bad guys zas tak velký strach nejde, a to je dobře, a ani plot twistů nebylo zas až tak hodně a už vůbec ne ohromujících. Přesto stále ode mě za 95%, a to hlavně za babču vystajlovanou jako 9letá žába, se sponkou-plastovým motýlkem ve vlasech a v 90's teplákovce. Já se bavil celých 97 minut. ()

Georgeton

Poprosim zapnut a kochat sa. Takto ma vyzerat animovany film. Po dlhom cas animak, ktory vas chyti za srdce. Nechyba tomu nic - skvely pribeh, ocarujuca hudba, nesileny vtip aj top vizualna kvalita su proste skvele. V dnesnom svete je potrebne robit taketo fantasy rozpravky pre malych aj velkych, aby sa nezabudlo na to, ze nic nie je nemozne, len je to obmedzene nasim myslenim. Cakam oscara. ()

kolly13

Hybridní pohádka pro čínsko-americké publikum, která je přesně jednoduchá, aby nikoho nepopudila a vydělala spoustu peněz. Tlačí na city malých a místy i velkých diváků, no a těm se to celkem líbí. Zamilujete si, když Yetík "přirozeně" dělá svá "kouzla", ale pachuť líbivosti to nesmyje. ()

BlackAdder87

Tenhle animák je spíš pro děti, ale přesto má své kouzlo, zejména díky příjemné hudbě, nádherným scenériím a sympatickému Yetimu, který mi svou povahou místy připomínal chlupatou Bezzubku :-D. ()

LencaN

Druhý příběh o yetim, který jsem viděla v krátké době. A i tenhle má něco do sebe. Tady se malý yeti, kterého naše ústřední postava Yi pojmenuje Everest ocitá mimo svůj domov. Je v laboratoři, ze které se mu podaří uniknout a schová se ve městě na jedné střeše, kde se potká právě s Yi, která se rozhodne mu pomoci na cestě zpět domů. Everest je k umazlení, jako nějaký pejsek. A s malou Yi prožíváme i životní zklamání ze smrti tatínka a nadšení z poznávání nového a poznávání sebe sama. Dejte si nohy nahoru, zachumlejte do teploučké deky, k tomu čaj do ruky a nechte se unášet až do ledových himalájských vrcholků spolu s Everestem, protože celý příběh je super relax pro vaši unavenou hlavu. ()

Radek273

Líbivě ztvárněný animák, který má za úkol vzbuzovat emoce a dohnat diváka až k slzám dojetí. Podle zdejších komentářů je vidět, že se mu to v mnohých případech opravdu daří, avšak nemůže za to ani tak děj, jako spíš vypůjčená Coldplay hudba. Jasně, housle jsou perfektní, ale .. těžko říct .. prostě v tom něco "nehraje". Snímek těží z nádherné, opravdu nááádherné animace, nicméně vše ostatní se zdá být poměrně nucené, umělé a místy to působí spíš tak, že se zde tvůrci snaží ukázat úúúúplně vše, co aktuálně dovedou, ať už to do děje pasuje nebo ne. Celkově to tedy působí dost přeplácaně, slepovaně, ovšem .. i přesto se jedná o jeden z nejhezčích snímku posledních pár let. Nicméně především díky dokonalým animacím. ()

Aideon

Nějak nedokážu říct co, ale něco mi na této pohádce strašně baví a táhne, opravdu povedený kousek. Zápletka je taková nějaká a konečné vrcholení, kdy čekám epický 'finální fight' je hrozně zrychlený. To je ale asi jeden z mála mínusů, který tato pohádka přináší. ()

PTuranyi

Príbeh dievčaťa Ji, ktorá si po strate otca nevie nájsť cestu k mame a starej mame. Po tom ako objaví malého "yetiho" utekajúceho zo zajatia sa vydáva na cestu, aby mu pomohla nájsť domov, ktorá sa zároveň stáva cestou k jej blízkym. Je to výborný príbeh pre deti o vzťahoch nie len medzi hlavnou hrdinkou Ji a "snežným chlapcom", ale aj medzi hrdinami navzájom a ľudstva s prírodou. Produkcia je výborná, animácia je kvalitná so skvelými scenériami. ()

kyblik2

Prekrásny vizuál od Dreamworks s nádheným príbehom a naozaj vysokým počtom vtipných sekvencií. Celá rozprávka je navyše bez scénok, ktoré nie sú vhodné pre deti (v nových rozprávakach ich je plno) a preto si tento skvost vážim o to viac. Žiadne blbé nevhodné vtipy a to sa cení..... Postavy veľmi sympatické, húkajúce hady TOP výmysel a scény kde snežný muž ovláda prírodu so zimomriavkami. Deti sa bavili, dospelí sa bavili. A tak to má byť. 4* za rozprávku ako takú a piata za Fix You od mojich milovaných Coldplay!!! TIP do kina jednoznačne :) ()

bigmatko

Disney ma už naozaj konkurenciu v podobe Dreamworks produkcie. ich rozprávky majú všetko čo treba. krásny vizuál, milé postavy, čarovné okamihy, pestré lokácie a morálnú hĺbku. snežný chlapec nezaujal až tak ako Draky ale má svoj potenciál, ktorý bude baviť aj malých aj veľkých. materiál na pokračovanie som v tom nepostrehol. je to ucelený príbeh s emóciami a snežný chlapec Everest je naozaj milý a urobí Váš deň krajším. ()

jimik13

s odstupem 2 dnů mé hodnocení opravdu zůstává neměnné a je to pětihvězdičková pohádka. Milá jednoduchá, propracovaná, ale zároveň dobře pochopitelná pro všechny, vtipná bych řekl až nadprůměrně. Výměna padoucha v průběhu filmu, roztomilí hadi. Chytlavá hudba. Není co vytknout :) ()

PoleCat

Další docela hezká pohádka o prebubertální dívce z traumatizované rodiny, která pomáhá kouzelnému tvorovi. Tedy pokud vám nezaskočí v krku z toho, že se celou cestou rozplývají nad malebnou krásou liduprázdné a panensky čisté čínské přírody, že jediné západní postavy jsou (A: negativní; B: váhající, co se napraví) a že to celé nakonec vyznívá, jako filmy, kterými krmili v mládí nás. Pozitivně hodnotím pojetí magie v příběhu. Negativně, že všechno zajímavé už jste viděli v traileru. ()

Nessak

Nekonfliktní příjemná animanda kterou skoukne celá rodina. A pátou dávám proto, že je to tak trochu něco jiného než většina Ačkových animáků posledních 10 let. ()

soukyd33

Film o přátelství v naší moderní době. Ta je mimochodem úplně všude vidět. Hlavně pak na lidech. Záchrana tvora je tu priorita číslo 1. Poznámka: Ty schopnosti byli občas až moc. Doporučuji hlavně dětem. Hvězdiček 4 ()

Naby

Krásný rodinný příběh plný smíchu i napětí. Jako vždy Dreamworks vědí co dělají a dělají to pořádně. Jasně k doporučení pro celou rodinu. Celkem 4,9* ()