Sněžný kluk

• USA Abominable (více)

Dívka s exotickým jménem Yi je typická puberťačka, která má problém zapadnout, protože jí okolí buď nerozumí, nebo příšerně štve. Útěchu nachází v bunkru na střeše svého domu, kde se na svět dá aspoň koukat s nadhledem. Jednoho dne však ve svém útočišti objeví obrovskou bílou chlupatou kouli, z níž se vyklube mladý yetti, sněžný kluk, kterému Yi začne říkat Everest. Není to náhoda, nejvyšší hora světa je totiž domovem těchto bájných himalájských monster a mladý yetti netouží po ničem jiném, než se tam vrátit. Jenže jak má tenhle mýty opředený tvor urazit stovky kilometrů, aniž by si ho někdo všimnul? Diskrétnost je důležitá i kvůli tomu, že po něm pátrá nechutně bohatý sběratel kuriozit Burnish, který ho už jednou chytil a pak ho jeho neschopní zaměstnanci nechali utéct. Pomocnou ruku Everestovi podá právě Yi se svými dvěma kamarády. Odměnou za odvážné rozhodnutí doprovodit sněžného kluka domů jim bude napínavá cesta plná zábavy, dobrodružství a zázraků, vedoucí až na nejvyšší místo na Zemi. (CinemArt)

Xmarc

Nijak převratný, ale prostě pohodový animák s hezkou grafikou, který to vytáhl na 4 hvězdy díky povedeným vtipným scénám. ()

Aideon

Nějak nedokážu říct co, ale něco mi na této pohádce strašně baví a táhne, opravdu povedený kousek. Zápletka je taková nějaká a konečné vrcholení, kdy čekám epický 'finální fight' je hrozně zrychlený. To je ale asi jeden z mála mínusů, který tato pohádka přináší. ()

710.cz

Po technické stránce není co vytknout. Příběh trochu pokulhával, ale ne až tak výrazně. Naše tři děti (a vlastně celé kino) se skvěle bavily, takže vše v pořádku. ()

Tafee

Lehce nadprůměrné, ale textil bych si z toho nepotřísnil. Roztomilé, trošku vtipné, občas zábavné, nicméně s chybějícím výrazným nosným dějem - když to shrnul: sněhulák cestuje zpátky na hory. 3,5* ()

Nedos.

Pro malý děti asi dobrý, ale dali jsme asi 40 minut, za tu dobu se tam vlastně nic nestalo a nějak jsme neměli chuť čekat jestli se v dalších 40 minutách stane něco zapamatovatelného. ()

bedsore

Až příliš dětinský. Příběhově prostoduchý a povrchní, v podstatě nedavající smysl od začátku do konce. Jen takovej slepenec bezdůvodných scén, který do sebe ani pořádně nijak nezapadaj, prostě jen jsou. Všechno působí tak nepřirozeně až nuceně, hlavně "humor". Zlatej Smallfoot, to je úplně jiná kategorie animovaný zábavy. Tohle než zábava bylo spíš utrpení. ()

sadsammy

Na me tenhle animák velmi zapůsobil. Tady je naprosto všechno - úžasná hudba, skvělý příběh a neskutečné propracovaná animace. Ano, je to příliš naivní a dětský, ale je to stejně nádherné a skvostné. Občas jsem i zasmála, občas mě to přišlo velmi blbě, ale co můžu říct, když je to udělaný pro děti a určitě splnilo všechny nároky. Po skouknutí jsem úplně a totálně dojatá. Tenhle animák furt vyzařuje a ukazuje takové krásné obrazy a místa a hlavně úžasné postavy. ()

FlyingGentle

Opravdu krásný animák ze světa yettiů a zloduchů s lidskou tváří. Nádherná orientální hudba s čínskými motivy - tu jsem opravdu dlouho neslyšel, legrační dětský duch a dobrodružný příběh - co jiného si přát v podvečer s dětmi doma, když chtějí svůj pohádkový film z moderní doby. Neviděl jsem v kinech, ale videoverze opravdu stojí za to. ()

silvie12

Ze začátku mě film moc nezaujal, ale na konci jsem si řekla, že se to vyplatilo. Film má udělanou nádhernou vizuální stránku a také hudba je zde velice povedená. Tento film sází více na vizuální stránku než na humor, ale samozřejmě i zde se najdou úsměvné scény. Yetti je velice pěkně znázorněný, jak říkám, grafika se povedla. Filmu dodávaly správný dojem Yettiho kouzla a spojitost s hrou na housle, která mě velice zaujala. Vhodné jak pro dospělé, tak i pro nejmenší děti. Také je zde krásné ukázané, jak má rodina a přátelství fungovat a také jak někdy nefunguje. ()