Sněžný kluk

• USA Abominable (více)

Dívka s exotickým jménem Yi je typická puberťačka, která má problém zapadnout, protože jí okolí buď nerozumí, nebo příšerně štve. Útěchu nachází v bunkru na střeše svého domu, kde se na svět dá aspoň koukat s nadhledem. Jednoho dne však ve svém útočišti objeví obrovskou bílou chlupatou kouli, z níž se vyklube mladý yetti, sněžný kluk, kterému Yi začne říkat Everest. Není to náhoda, nejvyšší hora světa je totiž domovem těchto bájných himalájských monster a mladý yetti netouží po ničem jiném, než se tam vrátit. Jenže jak má tenhle mýty opředený tvor urazit stovky kilometrů, aniž by si ho někdo všimnul? Diskrétnost je důležitá i kvůli tomu, že po něm pátrá nechutně bohatý sběratel kuriozit Burnish, který ho už jednou chytil a pak ho jeho neschopní zaměstnanci nechali utéct. Pomocnou ruku Everestovi podá právě Yi se svými dvěma kamarády. Odměnou za odvážné rozhodnutí doprovodit sněžného kluka domů jim bude napínavá cesta plná zábavy, dobrodružství a zázraků, vedoucí až na nejvyšší místo na Zemi. (CinemArt)

Mykhaluu

Opět příběh, který řeší nekomunikaci a uzavřenost. Tento ji přímo rozmašíroval po celé Číně. Nesmyslů a nelogičností je habaděj, ale děj si to fičí od příhody k příhodě. Zlý padouch není vlastně zlý, chlapec sebestředný prohlédne, vražedkyně dětí to má i s trestem smrti (holt Čína). Chvílemi akční film, chvílemi pohádka, každopádně hezké na více použití. ()

megajalec

Počiatočnú skepsu, kde sa toho veľa nedeje, vystrieda nádherné putovanie troch detí s yetim. Krásne farebné dobrodružstvo s viacerými silnými scénami (Budha mega, navyše s parádnymi Coldplay - zimomriavky!) a fantasy nádychom. ()

Blazis34

Moc hezká animovaná komedie. Nejhezčí scéna byla, když hrála v pozadí písnička Fix You od Coldplay a do toho malá Yi hrála na housle. Celkově byl děj hlavně pozitivní a dobrodružný, než ponurý a negativní. Animace příběhu byla na velice vysoké úrovni a Yeti působil mile. Hodnotím za lepší tři hvězdy, 70%. ()

Lula.cz

Sněžný kluk mi totálně unikl. Nepamatuju si, že bych někde vůbec narazila na trailer nebo že by se o tomhle animáku víc mluvilo. A to je obrovská škoda, protože je to naprosto skvělej počin. Pro mě neokoukaný motiv s krásně barevným vizuálem, což na mě vždycky udělá dojem. Navíc i menší postavy jsou prostě roztomilé - v tomto případě především zvířátka (hadi, hlodavec apod). K tomu nechybí hezký hudební doprovod včetně skladby od Coldpay nebo kouzelné pobrukování Everesta. ()

GejmronCZ

Nádhera, nádhera, nádhera a naprostá nádhera! Grafické zpracování je úžasné a příběh možná trošku střelený, ale také super. A to všechno, světe div se, bez romantických chvilek a jakékoliv romantické linie! A jde to, konečně nějaký animák bez různého ocucávání. (docela změna oproti GoT :D) Moc jsem si to užil, hudba je zcela dokonalá a krásně se tam hodí. ()

blondboss

Dreamworks opäť útočí a robí to ozaj v jemu vlastnom epickom štýle. Bolo tu už pár pokusov o rozprávku o Jetim, ale toto je jednoznačne ten najlepší. S citom zrežírované, animačne a vizuálne maximálne vygradované do najmenších detailov, s prenádherným soundtrackom a navyše s veľmi peknou dejovou linkou, ktorá musí zaujať minimálne každé dieťa, ale určite aj dospeláka. Keby bolo o niečo menej hluchých miest, dám plný počet, takto sú to aj napriek tomu silné štyri hviezdy a vrelo odporúčam. 80 % ()

Dejf4

Příjemná dětská road-movie, která udělá především radost těm nejmenším. Dospělé publikum potěší převážně vizuální stránka filmu. 6/10 ()

ModryPlamen

[spoilery] Celkom ma prekvapuje pozitívne hodnotenie na ČSFD, pretože toto je klasická cestovateľská šablóna. Veď si ten príbeh trošku rozoberme, Yi nájde na streche bytovky, v ktorej žije, roztomilého chlpatého Yetiho. Nasleduje sled udalostí, ktoré ich dovedú do Číny, precestujeme pár miest a vizuálne zaujímavých čínskych úkazov, pamiatok, atď zatiaľ čo nás prenasledujú zlí, potom veľmi ľahko predvídateľné klišé kde nášho Yetiho uväznia kúsoček z kúsočku cesty pred samotnou najvyššou horou tohto sveta, potom záchrana, a hurá domov. Príbehovo ma to teda moc neohúrilo ani nenahnevalo. Pri postavách je problém ten, že sa tvorcovia podľa mňa príliš spoliehajú na roztomilosť Everesta (tak nášho Yetiho nazvali), pretože ostatné kladné postavy moc nezaujali. A jedna postava akokoľvek roztomilá film neutiahne sama. Ale deťom do 12 rokov to stačiť bude. U záporákov som sa bál, aby som sa nedočkal variácie filmu Hore s hrdinnou doktorkou, ktorá sa postaví proti zlému starému pánovi, čo túžil skúmať Yetiho v poslednej možnej chvíli. A ako to scenáristi z Dreamworksu vymysleli? Proste v polovici filmu prehodili úlohy, Burnish si pri moste uvedomí že naše kladné postavy celý čas Yeti chráni a z doktorky urobíme obchodníčku s exotickými zvieratami čo trpí zoofóbiou. No nie presne toto, ale túžila predať neznámej osobe vypchatého Yetiho. Takže aj postavovo ma to moc nezaujalo. Hudba zlá nebola, tvorcovia vsadili na husle a scénka pri Budhovi bola celkom pekná. Inak sme dali Yetimu také schopnosti, že sa môže zaradiť po bok Thora, Iron Mana a podobných, no ktorý z nich vie produkovať kvety či ovplyvňovať počasie? A nezabudol som ani na surfovanie po vlne. Nie vodnej vlne, ale pôdnej, a to poriadne veľkej. A práve spomenutím týchto superschopností, byť obmedzených na území Číny, svoj koment končím. ()

Fin_429

Sice naprostý průměrný příběh, ale zajímavý. Líbila se mi i animace postav, přírody a celkově okolí. Bohužel postavy byly nezajímavé a vcelku nudné. Jinak to byl celkem v pořádku animák, na který jsem se dodíval bez toho, aniž bych musel zapnout mobil.! 6/10 ()

Kinison

Milé, svižné, hezky animované. Hodně drobných detailů, které pobavily, několik scén i slzu v oko vedraly. Mým dětem jsem to rozhodně doporučil. ()

imaginer21

Zdařilé vizuálem, ale navzdory pěkně rozjetému příběhu dosti odfláknuté. Klidně bych ocenil dalších 10 minut stopáže, pokud by byly na úkor lepšího podkreslení budování vztahů i katarze. Zejména "vymetení" s hlavním padouchem mi přišlo až moc zkratkovité a nekompromisní na to, komu je film určen. Na druhou stranu je tu ale zase další celkem citlivá variace na E.T.ho, tentokráte v animovaném balení a s dobře laděnou strunou cestovatelských houslí (které tam sehrají opravdu své). Děti se zasmějí, dospělým u srdce zahřeje, jen tak silné jako první výcvik draka to fakt není. A přitom by stačilo málo. Škoda. ()

PamPero 1

Letos jeden z nejlepších animáků, který má fajn příběh, hodně slušnou vizuální stránku a především se to odehrává na neokoukaných a vizuálně nápaditých lokacích. Spokojenost a 80% ()