Sněžný kluk

• USA Abominable (více)

Dívka s exotickým jménem Yi je typická puberťačka, která má problém zapadnout, protože jí okolí buď nerozumí, nebo příšerně štve. Útěchu nachází v bunkru na střeše svého domu, kde se na svět dá aspoň koukat s nadhledem. Jednoho dne však ve svém útočišti objeví obrovskou bílou chlupatou kouli, z níž se vyklube mladý yetti, sněžný kluk, kterému Yi začne říkat Everest. Není to náhoda, nejvyšší hora světa je totiž domovem těchto bájných himalájských monster a mladý yetti netouží po ničem jiném, než se tam vrátit. Jenže jak má tenhle mýty opředený tvor urazit stovky kilometrů, aniž by si ho někdo všimnul? Diskrétnost je důležitá i kvůli tomu, že po něm pátrá nechutně bohatý sběratel kuriozit Burnish, který ho už jednou chytil a pak ho jeho neschopní zaměstnanci nechali utéct. Pomocnou ruku Everestovi podá právě Yi se svými dvěma kamarády. Odměnou za odvážné rozhodnutí doprovodit sněžného kluka domů jim bude napínavá cesta plná zábavy, dobrodružství a zázraků, vedoucí až na nejvyšší místo na Zemi. (CinemArt)

BOURQUE

Známa koncepcia s „malou“ dávkou kúzelných scén. Pekné obrazy, citom vybrané a zachytené prostredie, ktoré dojímavým spraví hlavne neskutočne pekná hra na husliach. Príbeh, ktorý je síce bez prekvapenia, je pekný ale nevyužíva všetky potenciály, ktoré má. Vzťah medzi Jeti a Yi síce funguje, ale medzi trojicu „malých detí“ spíš nie. Každopádne snímok so svojimi menšími (prípadne väčšími) chybami stojí za to a ľahkým srdcom ho môžem odporúčať na jedno nedeľné odpoludnie. P.S.: Po prvom videný veľmi silná trojka s opciou na možné zvýšenie po opätovnom videní. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Olík

Tohoto neoholence ještě, než jsme se potkali osobně, předcházel (alespoň z mého okolí) chvalozpěv velikosti jeho nového jména (Everest). Dospělí odcházeli z biografů s promočenými kapesníčky, děti nadšené jako po narozeninové oslavě. Osobně jsem slyšel čtyřicetiletého kamioňáka vyprávět, jak při sledování brečel jako želva (a to není vtip). No, nakonec asi proč ne? Úplně se se zmiňovaným nadšením neztotožňuji, ale animák to byl zatraceně podařený. Naivně nelogické (ano, je to příběh pro děti) putování za svobodou, přátelstvím a rodinou, podpořené úchvatnou animací, hrou s fantazií a aktuálním poselstvím. Pro dospělé jedna z možností, pro děti povinnost. ()

helloween93

Po slabším začátku se to rozjelo a bavilo mi to, líbivý vizuál od DreamWorks Animation, příjemně laděný příběh a cute kouzelný Yetti. Abominable bych jednoznačně zařadil do kategorie příběhový animák. V porovnání s Yettim 2018 byl Everest o trochu lepší než počin Warnerů z předešlého roku. Režisér Culton spolurežíroval starší animák - Lovecká sezóna. 3* ()

animario

Animace jako vždy superůžo perfektní za 5*,asijská lokalizace jako bonus.Ale příběh trochu lacině hraje na city s celkem zbytečnou otcovskou offtopic linkou.Mohlo to bejt obyčejný dětský dobrodružství bez houslových sólíček u Buddhy..proč do všeho cpou rodinnou tragédii? 3,5* ()

Ema57

Partička dětí doprovází yettiho, který utekl bohatému sběrateli a vrací se domů, na Everest. Cesta je plná nástrah a záporňáků, kteří jim jdou po krku. Půvabný film o tom, že si má jít každý za svým snem. Svou roli tu hrají i dobře uvařené knedlíčky, které umí jen babička a zachrání yettiho před hladem. Babička je boží, má fialovou teplákovku, parádně vaří a je tak malá, že nevidí pořádně na plotnu. ()

chrispe

Nebála bych se tomu 15 minut ubrat. Jinak dobrý,  roztomilý yetti a tři fajn děcka to utáhli, bylo to místy i vtipný. Za mě proč ne, děti ztratily pozornost před koncem, ale závěr zase sjely se zahájením dechem. 3,5* ()

Sala1

Naozaj si Hollywood myslí, že každý rok potrebujeme nový animovaný film o yetim? Tentokrát je hlavným protagonistom Everest, ktorý je ako animovaná postava v každom prípade rozkošný a dojemný element s vtipným hlasom a výzorom. Toto mám rád na postavách, ktoré nevedia rozprávať, tvorcovia sa tak ozaj musia vyhrať so zvýraznením jej emócií a takisto ju zasadiť do situácie, v ktorej má prejaviť svoj názor. Dievčatko Yi je ako jediná postava, ktorá si nesie plnohodnotný prístup scenáristov a aj keď jej osobný príbeh nemá dostatočný akcent, s yetim ju spája potreba nájsť ten ozajstný domov. Všetky ostatné postavy sú jednorozmerné, aj keď pri niektorých nastane zmena, necítite ju, pretože je buď neopodstatnená alebo zakrytá množstvom ďalších záberov. Hlavný zloduch celého filmu je mdlý a nútený zvrat je absolútne zbytočný. Technická stránka snímky je dobrá. Spĺňa štandardy priemeru aktuálnych animákov, vie sa oprieť o silný záber a následne vytvoriť nejasný zhluk mnohých postáv, ktoré v momentoch nežijú svoj vlastný život a tak je práca s nimi umelá a nezmotivovaná. Myslím si, že je mnoho ďalších zaujímavých animovaných projektov o yetim - z najnovších určite Hľadá sa Yeti alebo Piadinôžka. Snežný chlapec veľa nepokazil ale ani nijako neohúril. Viac tu: https://youtu.be/iH7uy_zOH9E ()

Likan7

A vůbec se za to nestydím! Sněžný kluk ve mě jednoduše probudil to dítě, kterýmu se tohle sakra líbí. Po začátku ve městě (10 minut) jsem se nechal unášet fantastickým dobrodružstvím, ve kterém hrála prim Čína, fantastická hudba a jedno kouzlo za druhým. Už seriál Kung fu Panda osobně miluju právě kvůli tomu prostředí. A Sněžný kluk je přesně z takového ranku. Je navíc vidět, že tu je velká snaha udělat nástupce Bezzubce, a za mě osobně se to povedlo do puntíku. Yeti je skvělej, je roztomilej a každý jeho kouzlo je auditovizálně velmi líbivá podívaná. Příběh možná trochu klišé a jako celek se to Jak vycvičit draka nevyrovná, ale tady ten větší důraz na děti než na dospělé vůbec nevadil. Jednoduše jsem na hru přistoupil a nechal se vzít na výlet. Tohle můžu a klidně mi naservírujte 2 další díly a seriál. ()

Shaleman

Hezky animované nic, které se snaží dosáhnout na kvality Jak vycvičit draka, ale nedaří se mu to. Chybí tu atmosféra, příběh, napětí i humor. Bezzubka dokázal probudit věkem potlačované emoce, Everest ve mě probudil potřebu zívat a během filmu pročítat zprávy. Ani děti to nijak extra nechytlo. ()

E lan

To je hodně povedený animák! Jak krásně k sobě jdou americká animovaná zručnost s čínskou fantazií a barvami. Výborné! Děti unešené tím cestováním, sem tam dobrá porce slušného humoru i pro dospělé. No prostě výborný animák, nic víc nic míň... ()

balcazar

Trošku trvalo, kým sa film rozbehol, potom to však naozaj fungovalo. Nenútený humor, farebne pestré putovanie novo zloženej partičky a akoby samotný Yeti, teda, pardon, Everest, nebol dostatočne fantasy, ešte má aj superschopnosti. Mňa to bavilo a z animáku mám aj pár dní po pozretí dobrý pocit, čo rozhodlo, že sa váhanie medzi tromi a štyrmi hviezdami preklopilo vyššie. ()

Sebastianek1

Sněžný kluk si mě omotal kolem prstu. Animáky mám rád, na tento se mi moc nechtělo. Po neúspěšném Hledá se Yetti jsem se na to moc nehrnul, ale výsledek mě velmi příjemně překvapil. K pohádce se budu rád vracet. ()

WheX

Sněžného kluka jsem viděl převážně jen protože přítelkyně z něho byla nadšená a chtěla mi ho ukázat a překvapivě bavil i mě. Příběh je takový běžný, který jsme viděli už spoustukrát, ale je krásně doplněný Čínskou přírodou, která je nádherná, Everest je roztomilý a zbytek hlavních postav pobaví. Docela mě překvapil zvrat v podobě změny hlavních padouchů. Davam zasloužené 4*, extra nepřekvapí, ale rozhodně ani nezklame a je na to radost pohledět. ()

Meev

Všechno, co jsem očekával a v co tajně doufal, se vyplnilo. Obraz byl v jednom kuse pohltěn do mnou stále obdivovaných, neuvěřitelně animovaných a do posledních detailů vykreslených scén a ještě když je ústřední postavou asi ta nejvíc roztomilá bytost, kterou jsem kdy v jakém filmu viděl, nedají se hledat námitky. Vším, co film nabízel, si mě dostal a mně se jen potvrdilo, že fantazie nezná hranice. ()

Maniik88

Roztomilá reklama na Čínske prírodné krásy. Tým to bolo aj zaujímavejšie, že dej sa odohrával v rôznych Čínskych prírodných parkoch až napokon v Himalájach. Príbeh ani vtip nie je nejaký výnimočný, ale malo to pár svojich silných momentov a kúzla podporili rozpávkovosť a oroginalitu. Za mňa pekné dobrodružstvo a páčilo sa to aj deťom. ()

dkas

Ano, je to pěkné, ALE... Problém totoho filmu je hlavně v tom, že to celkem slušně vykrádá dračí ságu. Tak třeba přelet v mracích a sáhnutí si do toho, stačí zaměnit dvě postavy a je to jak z draků, závěrečná hudba taky jakoby vypadla z ucha Jónsimu. Prostě nic extra zajímavého, takový slušnější animák, ale ničím nový. Naštěstí většina postav není nijak zvlášť otravná :) ()

SAINTS

A animovanom dobrodružstve Snežny chlapec je nadherna scena,kde male dievča Yi spojene s yetim,vyliezlo uprostred činskej sochy,obrovskeho budhu z činy a na svojich husliach hra malu melodiu,ked okolo nich kvitnu kvety. ()