poster

Princess Principal (TV seriál)

 • Japonsko

  プリンセス・プリンシパル

 • Japonsko

  Purinsesu purinšiparu

 • Austrálie

  Princess Principal

 • USA

  Princess Principal

 • Velká Británie

  Princess Principal

Animovaný / Drama / Krimi / Sci-Fi

Japonsko, 2017, 12x25 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

 • novoten
  *****

  Ještě nikdy se mi nestalo, abych naslepo sáhl po seriálovém anime čistě kvůli jeho žánru či tématu a zůstal oněměle zírat, jak přesně jsem se trefil. Dobrých počinů, které se ke mně dostaly jen náhodou, jsem sice pár viděl, ale až Princess Principal je i při takřka nulových očekáváních naprostou trefou do černého. Kromě alternativní viktoriánské doby, tedy důvodu, proč jsem se do Albionu vůbec vydal, je v ní snad úplně všechno. Mezi narážkami na dobové skutečnosti, osoby nebo romány se odehrává děj, ve kterém je princezna, špionky, střední škola, humor, napětí, elegantní akce, stylové hlášky, dětinské momenty, lidumilná poselství, létání, politika, automobilové honičky i emoce. Občas jsem během jediné epizody vystřídal škálu nálad a nevěděl, jestli čtu román od Dickense, listuji Ligou výjimečných nebo na konzoli hraji Gravity Rush. Při takové hromadě střípků (se subžánry relativně přesně oddělenými epizodickým konceptem případů) se zdálo nemožné, aby výsledek držel pohromadě, ale právě takový zázrak se stal. Končí se sice dost narychlo, což by mě při běžné dvanáctidílné porci zklamalo, ale při odklepnutí série filmů se nemůžu dočkat, kam se parta holek (v čele s mojí od prvního momentu milovanou Dorothy) vrhne příště. Pro diváky, kterým při prvním zvuku infantilního pištění mrzne úsměv, tu moc prostoru nebude, ale já jsem se s Cavoritem v kapse našel.(10.4.2019)

 • Jeoffrey
  ****

  Těžko se mi to hodnotí, protože je tady spousta věcí, které považuji za zajímavé, ale zároveň si po závěrečném dílu nejsem tak úplně jistý, co ve mě tohle anime zanechá. Co bych si určitě chtěl zapamatovat bylo prostředí. Nápad s Berlínskou zdí, ale v Londýně a vůbec celé prostředí industriální Anglie má své kouzlo. Zapomenout bych zase docela chtěl na všechny ty nesmysly kolem Cavoritu a fakt, že hlavní postava ho tady používá k tomu, aby létala. Tohle bylo přeci zbytečné a i bez lítání hlavní hrdinky by to přeci stále bylo slušné špionážní anime. Vždyť i ty jednotlivé případy nebyly špatně vymyšlené, práce špiónů byla v některých momentech docela realisticky a zajímavě vyobrazena, tak proč do toho cpát tuhle zbytečnost, která ani nebyla tak často využitá (tedy jsem rozhodně nenabyl dojmu, že se bez ní neobejdeme). Další, co mě naopak docela potěšilo byly postavy, byly mi prostě s každým dalším dílem sympatičtější. Dost možná to bylo tím, že některé díly se kromě toho všeho vyšetřování, lhaní a konspirací snažily trochu mě dojmout a běda, občas se jim to povedlo. Také se na tom ale podepsalo i jisté odhalení, které jsem tušil a které mě opravdu potěšilo a jen mi to dokázalo, že tady se někdo při psaní scénáře i snažil. Jistě, kdyby tam místo mladých lolitek dali dospělé ženy, asi by to působilo mnohem věrohodněji, dospěleji a dalo by se s tím asi i pracovat daleko líp, ale na druhou stranu já budu asi poslední, komu budou lolitky v hlavní roli vadit a když mi ještě přijdou sympatické... Jak jsem již napsal, tak mi přišlo, že s příběhem, postavami i popisem práce špionů si dal někdo docela práci a minimálně se mu tedy povedlo přesvědčit jednoho diváka, že sledovat toto anime mělo smysl, bylo to zajímavé a místy i povedené. Samotný závěr sice nebyl tak intenzivní a moje emoční hladina se příliš nezachvěla (nebo spíš zeď kolem mého srdce pořád pevně drží), ale špatný konec to vlastně taky nebyl. Animace se mi líbila, s hudbou jsem neměl problém. No nevím, jestli studiu 3Hz zase jednou nadržuji, ale opět mě jejich dílo docela oslovilo a tak tam tu čtvrtou hvězdu nakonec nechám... 6,7/10(24.9.2017)

 • Scalpelexis
  ***

  [Shlédnuty 3 epizody] Zajímavější, než by se na první pohled mohlo zdát. Charlieho noir-steampunk loli-andílci mají hned několik dobrých tref: Zasazení do industriální Anglie, na poměr anime solidní scénář a slušně napasovaný špionážní děj a flow v rámci prostředí. To zní skvěle, tak kde je problém? Bohužel jsme se nemohli vyhnout klišé v podobě střední školy a..*odkašle si*.. proč, PROČ téměř všechny slečny musí být lolitky?! V kontrastu s faktem, že všichni doposavadní muži na scéně jsou dospělí jedinci to působí jak pěst na oko a tenhle druh trapného fanservisu strhává seriál zbytečným způsobem.(11.7.2017)

 • q66
  ***

  Za Princess Principal stojí ten samý člověk co za Code Geass, takže se dalo čekat docela dost trashe a školních nesmyslů (obojího tu bylo víc, než by se mi ideálně líbilo), nicméně celkově jde o solidní věc - dost zprofanované steampunkové prostředí je tu zpracováno velice slušně (a hýbe se to taky velice dobře, animace je vysoce v nadprůměru), akce je na dobré úrovni a narozdíl od Code Geass je to i dobře napsané (v rámci možností) s kvalitní režií... takže je to nakonec zábavnější, než by to s ohledem na všechny věci mělo být - a proč ne, dám i těch 7/10, mírně slabších.(14.11.2017)

 • SaMaeL98
  ***

  Zajímavá myšlenka steampunkové Anglie a rozložení států... Ale ty středoškolačky teď moc nefungovaly. Jejich chování bylo často i na anime dost padlé na hlavu a často mi lezly krkem. Přišlo mi, že nad prkotinama uvažujou a nad důležitýma věcma ne... Konec divnej... A ta Japonka... bože můj, to bylo trapný... 3 hvězdy za animaci a prostředí.(5.12.2017)