1922

Nebraský farmár Wilfred James (Thomas Jane) sa v roku 1922 rozhodne s pomocou svojho syna Henryho, čisto z finančných pohnútok, zniesť zo sveta manželku Arlette. Krátko po tom, čo spoločne jej zúbožené telo zakopú do starej studne, začne rančer čeliť desivým vidinám a podivným útokom agresívnych potkanov. Jeho život sa začne rúcať a Wilfred nadobudne dojem, že brutálne zavraždená manželka ho po smrti prenasleduje. (Karamanlis)

Miroslav.Zac

Už jako kniha mě příběh zaujal, film byl lepší v tom, že jsem mohl dát pohov představivosti a užít si audiovizuální propad do šílenství hlavní postavy. ()

sniperx70

Pan spisovatel to hezky vymyslel, pan režisér nám to hezky odvyprávěl a ten hlavní chlap, já ho neznám, to celé pěkně odtáhnul. Pěkný vizuál. Čtyři hvězdičky. ()

Duffson

Nevim,jako namet dobrej...ale horor vubec, krimi nebo mysterioznost co by za nehet dal..takovy utahany povidani,obcas trochu napeti,ktery prakticky nikdy nestaci vyvrcholit:/ slabe, moc slabe. Davam jednu za hudbu a druhou za herecke vykony. ()

pravda1

Začínalo sa to dobre ale skončilo to úplne neslávne.Tešil som sa podľa traileru na super film ale z celkového výsledku som dosť sklamaný.Podľa mňa to strácalo dych hneď po polhodine keď zakopali tú studňu - to už bola poriadna nuda - potom sa to už len vlieklo a ja som už len čakal na titulky.Pre mňa rozťahaná nuda..... ()

Welington

1922 byla povídka, která to u mne vlastně všechno odstartovala, hlavně můj zájem o Stephena Kinga a jeho díla, a přestože rozhodně nebyla jedna z nejlepších, poněvadž byla táhlá a chvílemi zoufale nudná, zároveň byla ale výborně atmosférická, záludná, místy hravá, dobře zpracovaná a jak to u Kinga bývá, také dobře čtivá. U Kinga jde především o to pochopit, že ačkoli využívá různého žánru ve svých dílech, přesně ví, co dělá a dělá to skvěle a ba co více, hlavně nenáročně. I když převážně popisuje nepodstatné věci, což je někdy nepředstavitelně nudné, je i výborným mistrem napětí a znalcem okolního světa, který pravda už tak nedohání a uvízl někde v 80. letech, ale především se vyžívá v myšlenkách hlavních postav a bravurně to předkládá čtenáři, za což si jej zase cením. A co se týká tohoto zpracování? Je velice přesné, až překvapivě děsivě detailní a to je možná i ten problém. Vidím něco, co už jsem si dávno četl a představoval. Nic nového, nic originálního a vzhledem k tomu, o jak krátkou povídku jde, se zde nachází tolik špatných a prázdných míst, že se člověk může pomalu připravit i k zimnímu spánku. Scénář nenabízí žádné světlé momenty a je prožraný, režie je ucházející a za zmínku stojí snad jen výrazné napětí, a když mi konečně došlo, že je to Thomas Jane, ano, já si ho skutečně nevšiml, který tu vypadá hodně dobře, nemohl jsem si zvyknout, ačkoli to zahrál dokonale, na ten jeho přízvuk. Chápu, situované to bylo dokonale a prostředí bylo jak vystřižené, jen k němu to nesedělo ani trochu, přestože to ze sebe sypal jako herec číslo jedna. Zkrátka a dobře se tu nic nového neděje a očividně si tvůrci nelámali hlavu nad tím, že by se o to alespoň trochu pokusili, což je veliká škoda a bohužel z toho nic více, i když se snažili, co jim síly stačili, vyždímat nelze. Hezky převedené, leč nedostačující. ()

DyingAngel

Výborne vystupňované napätie. Od začiatku je vo filme dokonale vykreslená temná atmosféra. Ten typicky americký prízvuk hlavného protagonistu bol značne iritujúci, ale zas na druhej strane sa hodil k jeho charakteru "vyšinutého vidláka". Rozhodne jedna z tých vydarenejších adaptácií Kingových poviedok. ()

omit

Keď sa vo filme rieši otázka životných hodnôt, vzťahov, vraždy a pomsty tak čakáte, že film bude nabytý fylozofickými úvahami nad ktorými budete nútení rozmýšľať ešte dlho po zhliadnutí filmu. Škoda. Námet je úžasný a ponúka tak veľa, no my sme obdržali len základ, ktorý nestačí k tomu aby divákovi dal to, čo mu má dobrý film dať. To ani nehovorím o takmer neustálej prítomnosti dvojitého rozprávača, ktorý dokáže diváka slušne uraziť. Overall- nič moc. Veľký potenciál ale ten skončil rozložený v studni presne tak ako telo Molly Parkerovej. ()

C.A.T.

Myslím, že jsem si film pustila v nesprávnou dobu, protože jsem nečekala, že to bude takto těžký snímek... Každopádně mě film nebavil. Udrželo mě to tak asi do poloviny, pak jsem usnula, protože jsem vzdala možnost, že už by se konečně začalo něco pořádného dít... Zbytečně dlouhé...Zvláštní film. Povídku si určitě přečtu, myslím, že bude lepší. K filmu se už asi nevrátím. ()

Pelidor

Temné ,působivé a mrazivé. Možná by to ale mohlo být o čtvrt hodiny kratší. Ale dobře se nato koukalo. Jo a nesnáším potkany. Fuj!! ()

PMU

Skvěle vykreslený americký venkov po roce 1900. Vidlák dokonale zahraný, to byl koncert. Tohle mě bavilo více než zbytek. Bylo tam pár opravdu dobrých okamihů, ale jinak lepší průměr. Škoda. ()

TondaHajek

Ze začátku trochu delší rozjezd, který však nenudí a zdárně vykresluje celou rodinu Jamesových žijících na odlehlé farmě daleko od města. Prostředí tedy typicky hororové, postavy mě už od začátku bavily a když se pak něco začalo dít, měl jsem o ně strach. Tedy jednoduchý film s mrazivou atmoférou a uvěřitelnými postavami. Co chtít od hororu víc? Působil na mě jak měl a jedná se tak o velmi slušnou adaptaci Kingové předlohy, samozřejmě porovnáváme-li pouze s konkurencí tohoto století. ()