Yeti: Ledové dobrodružství

• USA Smallfoot (více)

Animovaný dobrodružný film pro diváky všech věkových kategorií. Je opakem legendy o yetim, protože v našem filmu mladý bystrý yeti Migo objevuje svět pidinožek = lidí (yeti s malou nohou). Veselý příběh o přátelství, odvaze a radosti z objevování nových věcí. (Vertical Entertainment)

Sala1

Koncept filmu funguje v prvom rade na zmene vnímania a vzťahov ľudského správania prenesených na rasu yeti. Téma tolerancie, pochopenia a obáv, či už oprávnených alebo bezdôvodných, je srdcom tohto filmu, ktorý si za hlavných protagonistov vybral, samozrejme jedného z každého druhu. Svet yeti, ich malá dedina na vrchole hory, je dostatočne hravý a vymyslený a je zaujímavé sledovať Piadinôžku ako ho objavuje, pretože nám je osada predstavená hneď v úvode. Prvá polovica filmu je z väčšej časti detský film plný humorných eskapád, kamerových akcií a zbytočných odbočiek od hlavného príbehu. Druhá polovica je zrazu oveľa dospelejšia a nebráni sa ani niekoľkým zaujímavým (možno nie celkom neočakávaným) zvratom. Tu ale prichádza u mňa menší problém a to je zvolená forma muzikálu. Zatiaľ čo v iných animovaných filmoch tento žáner dokáže bez problémov fungovať, tu bránil atmosfére a s tým súvisí aj nevhodne zvolená, zostrihaná a koncipovaná hudba, ktorá ide do veľkej miery mimo poetiku filmu. Film si v prvej tretine mohol dať viac času na dôkladnejšie predstavenie jednotlivých vzťahov, zvlášť kľúčový je Migov a Meecheen, o ktorý sa máme starať, ale vzhľadom k slabšiemu úvodu to celkom nefunguje. Animácia nenadchne, ani neurazí. V každom prípade sa jedná o animák pre celú rodinu a scenár zaujímavej druhej polovice ho berie z priemeru. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=UrIutqzNlGE ()

Allien.9

Vcelku nenápadný animák, který mi ale strašně sedl způsobem vyprávění. Překračování hranic, boření konvencí, lži v rámci vyššího "dobra", (...), to jsou všechno témata, která děti jen těžko pochopí, a přesto se je tvůrci rozhodli zpracovat, díky čemuž vznikl jeden z nejhodnotnějších animovaných filmů vůbec. A propos, nemyslím si, že by poselství přidusilo humor, jak tu někteří opakovaně zmiňují, já se bavila od začátku do konce (viz výborná narážka na mobilní hry). ()

corpsy

Na svoj tuctový prejav, to má pomerne dosť neotrelých gagov. V tom ostatnom to ale vôbec nevyčnieva z priemeru. Ani vizuálne a ani námetovo. Proste nejaké to morálne posolstvo ( občas pokryteckého stavu - ale deti na to vo svojom veku rozhodne neprídu - až neskôr ) a non-stop dobrodružstvo. Všetko v rámci žánru vyhovujúce. ()

MnamBuchta

Velice příjemný animák, který není dějově nijak originální a revoluční ale je plný vtipných nápadů, postav a dialogů. Osobně musím říct, že tato 3D animace mě nijak moc nezaujala ale taky nezklamala, je to prostě klasika. Celkově musím říct že jsem se bavil ale na opětovné sledování to nevidím. Doporučuju 7/10 ()

Torgal

Po všetkých stránkach poctivý priemer, na ktorý sa dobre pozerá, ale ničím nezaujme natoľko, aby utkvel v pamäti či sa k nemu človek nebodaj vracal. Zopár gagov je ale skvelých (rozmrazovanie človeka nad ohňom), väčšinu času je ale humor nečakane umiernený a nevýrazný, podobne ako hlavné postavy. To, že film vlastne nemá záporáka je každopádne vcelku originálna a málo vídaná vec. 6/10 ()

• Jedná se o první muzikál studia Warner Animation Group. (SONY_)
  • První film Warner Animation Group, který nemá hlavního antagonistu. (KGBelik)
  • Křičící koza je založena na několika populárních videích na YouTube s kozami, které vydávaly netypické zvuky podobné křičení. (KGBelik)