Yeti: Ledové dobrodružství

• Nizozemsko

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie / Fantasy / Muzikál

USA, 2018, 96 min

Ach má láska! Ano, mluvím o své dceři! Tady nebudu hodnotit ani tak film, jako hodnotu otcovské lásky a zážitku s dcerou prvně na pohádce v kině :) 3Déčko bylo úžasný! Sem tam nějaká hláška, sem tam nějakej efekt, sem tam nějaká jednoduchost, ovšem vše to přebil pohled na mojí krásnou princezničku v dvakrát větších brejlích než má hlavu, v dokonalým zaujetí a s plnou papulí brambůrek! Je to hrozný a vím, že to sem nepatří, ale já jsem v tu chvíli byl fakt hrdej fotr!!! A to je k nezaplacení!!! 100%(13.10.2018)

"Smallfoot" hodnotím nakoniec ako jedno príjemné animované dobrodružstvo od WAG, ktorí sa celkom uchytili. Od filmu som viac-menej čakal hlavne komédiu, no nakoniec som zhodnotil, že to veľmi dobre vedelo zapojiť aj drámu. A to ma celkom teší. Každopádne musím priznať, že vo filme som zažil asi najlepšiu vizuálnu grotesku. A rehotal som sa skutočne poriadne. Najmä asi na časti s povrazovým mostom. Tam sú tak nečakané momentky, že som sa od srdca rehotal.A rovnako som sa rehotal na skutočne skvelej scénke, kde sa Migo rozpráva s medvedicou. Čo by som osobne povedal ešte je fakt, že hudba vo filme mi akosi nesadla. Prvá skladba bola energická a super, no ostatné mi nejako nesadli. Možno v origináli by to znelo lepšie, no slovenské verzie sú akési nezaujímavé. Čo však musím priznať sú fakty, že som si užil postavy, užil som si hlavnú myšlienku filmu a ku koncu sa ukáže aj pár dobrých prekvapení a akcie. Mojou najobľúbenejšou postavou filmu je asi Migov otec. Má tu pár skvelých myšlienok a celkovo na mňa pôsobil veľmi príjemne. Taktiež musím pochváliť, že vo filme nie je žiadny reálny zloduch. Hoci sa tu niečo jemne naznačuje, tak nakoniec sa ukáže, že to je len osoba so svojimi názormi a sú podľa mňa veľmi pochopiteľné a rozumne odvodené. Takže to je super. Animácie sú energické, dostatočne farebné a vizuálne zaujímavé. Celkovo si myslím, že ide o animovaný film, ktorý si s deťmi užijete, má dobrý humor, má srdce na správnom mieste a vie aj pár momentkami prekvapiť. Jediným výrazným problémom pre mňa je príbeh. Ten je dosť predvídateľný a veľmi štandardný. No keď si do toho zapojíme dobré postavy a fungujúci humor a podľa mňa aj dobrú drámu s prekvapivým momentom na konci, tak dostaneme niečo, čo je dobre známe, no súčasne aj dostatočne dobre spracované na to, aby som to dokázal oceniť. Hodnotenie: B+(28.9.2018)

V porovnání s klasikami od Disneyho a Pixaru se stále jedná o béčkovou ligu, ale vzhledem k tomu, že animovaná dobrodružství v rámci kinodistribuce v posledních letech zaznamenávají tristní úpadek, je takováhle nenáročná a neškodná sranda, která vám bez problému vykouzlí úsměv na tváři, vlastně docela fajn. Možná si nadhodnocuju díky tomu, že jsem před dvěma týdny musel s mojí malou sestrou v kině protrpět Kubíka hrdinu, ale to je fuk. Je to hravá a zábavná blbina s trhlým humorem a fajnovými hudebními čísly, která dojíždí jen na předvídatelný příběh, který se nese v duchu těch nejjednoduších filmových pravidel, která jsme již viděli asi tisíckrát. Pokud to má ale přijatelnou stopáž, která uteče jako voda, tak s tím nemám sebemenší problém. Dle mého názoru se tedy tentokrát rodiče návštěvy kina bát nemusí a já osobně s druhou projekcí tohoto animáku mít problém asi nebudu :-) 7/10(27.9.2018)

Jak už ukázky napovídaly, Yeti je animákem, na který se rodič nemusí bát jít s dítětem, aniž by tím zároveň ohrozil svou, nebo dětskou psychickou pohodu. Podobně jako třeba poslední Transylvánie se tady sází převážně na to, že menší diváci se budou smát všemožným (i nemožným) patáliím postav, a příběh poběží na trochu jednodušší bázi. Díky tomu se od začátku koukáte na převážně průměrné dobrodružství, které vás ničím neurazí, ani neoslní. Nutno však podotknout, že od druhého (prakticky toho zásadnějšího) setkání s člověkem je to celkem zábavná podívaná. Většina humoru sice stojí na jazykové bariéře dvou druhů, ale film s ní pracuje na celkem dobré úrovni. Důvod, kvůli kterému jsem šel mimo jiné (těsně) i na čtyři hvězdičky je ten, že přibližně ve dvou třetinách filmu tvůrci dobře zapracují na typických znacích sektařů a jiných ideologicky vychýlených skupin. Jako zářný příklad lze uvést například uctívání pravidel kamenů, které si "Nejvyšší" vytváří podle toho, jak uzná za vhodné (přidání nového druhu jaka a podobně). Tón, kterým je nám celá tato situace podána je navíc hezky tíživý a děti asi slušně vydeptá. Sečteno podtrženo... Úžasňákovi to sice nejsou, ale Příšerózní dovolená překonaná je. P.S.: Když jde člověk do kina na animovaný film, musí trochu počítat s tím, že se tam bude i zpívat.(27.9.2018)

Opět pohádka se zajímavou myšlenkou,vystupuje zde mladý Yeti Migo, který potká člověka tzv. "pidinožku" o kterém se ve vesnici, kterou obývají Yeti občané myslelo, že neexistuje. Hlavní, tou zajímavou myšlenkou je, že vesnice obyvatelů Yeti si o lidech myslí, že jsou zlý a vypočítavý, taktéž si to myslí i lidé o nich, tudíž si obě strany myslí to samé aniž by se někdy viděli nebo se setkali.Pohledy obou stran nakonec změní náš mladý hlavní hrdina se svými přáteli. Ačkoli si myslím, že ve skutečnosti by osud Yetiů dopadl jinak a lidé by nakonec zničili celou civilizaci jiných tvorů ,tak jako všechno tady na světe, tak přeci jen je to pohádka měla by mít šťastný konec, což samozřejmě měla. Trošku mi tu chybělo více napětí, naopak v vyzdvihuji humor, který byl vhodný a vtipný a mohu říct, že dětem se to také líbilo, jejich nadšení bylo slyšet po celém kině.(2.10.2018)