Z dílny produkčních společností Artactive production a Blackout production přichází dokument, který vás jako pomyslný DeLorean vezme zpět do časů, kdy našim videím vládly rychlodabingy, filmy se nakupovaly na černých burzách a hromadně se pořádaly domácí videoprojekce. Pojďte se podívat, jak na svoji dobu vzpomínají tehdejší piráti, dabéři, distributoři a vůbec všichni ti, díky kterým jsme měli čím naše videa krmit. (Artactive Production / Blackout Production)

Fr

„TOHLE JE PŘÍBĚH TĚCH, DÍKY KTERÝM K NÁM TENKRÁT PRONIKALA ZÁPADNÍ KULTURA…“ ///    Dokument pro „znalce“, tedy nás, kteří onu dobu prožili se vším všudy. Tedy i s rozklepaným obrazem, kterýmu občas vévodila (třeba) modrá, hučícím zvukem a HLAVNĚ (skvělým) rychlodabingem. To bylo milé děti asi takhle… Vzpomínky a vtipný historky z natáčení soudobých „dabérů“  vás provedou počátky pirátsví v našich končinách až po konec – videokazet. Oprtavdu dokument od filmovejch fandů pro filmový fandy! Díky!   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Pamatuju dva druhy videokazet. 2.) Vím kdo řekl: „Upusť páru Bennette!“ /// ()

dr.horrible

Ja som ročník 87 a video sme mali doma až v druhej polke 90.tych rokov, a ak sa správne pamätám, v rýchlodabingu som videl len Pretty Woman (Miro U.) a nejakých samurajov (Mišo T.). Ale aj tak. Toto je relikt doby. Je to autentické, informačne obsiahle, zábavné a strašne nostalgické. Slza v oku prakticky celý čas. Super práca, chalani. Díky. ()

Necrotongue

Bez uzardění přiznávám, že jsem v tomto případě vlastně nehodnotil kvalitu dokumentu a jeho přínos pro celosvětovou populaci i životní prostředí, jen jsem tomuto počinu vrazil pět hvězdiček za tu šílenou nostalgii. Těch filmů, které jsem viděl s velmi pofiderním dabingem a ještě horší kvalitou obrazu... Jsem tvůrcům velmi vděčný za pohled do "zákulisí", hlavně ale za to, že jsem si mohl zavzpomínat. ()

Tosim

No vida, na počátku zájmu jednoho z tvůrců o rychlodabing bylo to, že se těšil na kazetu s Vinnetouem. Nestává se tak často, že by filmoví fanoušci natočili film  pro filmové fanoušky, navíc s jejich finančním přispěním. Je jasné, že nikdo z tvůrců rychlodabingu nechtěl "svrhnout socialismus,", ale vše, co bylo s tehdejším režimem v rzporu, v podstatě protirežimní bylo. Je dobře, že Hejma a Neff k nám kdysi přinesli západní kulturu, když teď dělají spíš opak. Rychlodabing považuju za bizarní a v podstatě ho nemám rád, ale tenhle dokument jsem si užil velmi. 90%. ()

kajas

Vyrůstala jsem v době, kdy byly na vrcholu videopůjčovny a kdy snad neexistovala rodina, která by si nenahrávala filmy z televize. Ještě v osmdesátých letech to ale s videoprůmyslem na našem území bylo trochu jinak. Hity západní produkce se tehdy převážely přes hranice nelegálně a několik desítek odvážlivců v celé republice tyhle snímky dabovalo v domácích podmínkách, často bez jakékoli znalosti originálního jazyka. Zní vám to jako námět na zajímavý a zábavný film? Ano, tenhle dokument skutečně zajímavý a zábavný je. Takže jestli se chcete vrátit do doby, kdy se Terminátorovi říkalo Dokončovatel a Hříšnému tanci Přisprostlé tancování (NO FAKT!), máte ještě pořád šanci zajít do kina. Skvělý projekt. ()

• Některé scény se natáčely v Muzeu filmových legend, které je v České republice již na 3 místech, a to konkrétně v Poděbradech, v Praze a v Kroměříži. Dohromady nabízí sbírku téměř 2 000 detailně propracovaných exponátů. (rublik05)
  • Tvorcovia tri roky pátrali po rýchlodabéroch a desať z nich súhlasilo s účinkovaním vo filme. Traja odmietli, väčšinou pre obavy z represálií, pretože okrem rýchlodabingu robili aj distribúciu pirátskych videokaziet a zarobili na tom slušný balík peňazí. (krasomama)

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD