Když císař Číny vydá nařízení, že jeden muž na rodinu musí sloužit v císařské armádě k obraně země před nájezdníky ze severu, Hua Mulan, nejstarší dcera ctěného bojovníka, zaujme místo svého nemocného otce. V přestrojení za muže překonává Hua Jun nástrahy na každém kroku své cesty a učí se využívat své vnitřní síly a přijímat svůj skutečný potenciál. Tato epická cesta z ní nejen učiní ctěného bojovníka, ale vyslouží jí i respekt vděčného národa… a hrdého otce. (Falcon)

blondboss

Remake známej Disney rozprávky vo veľkolepom štýle. Príbeh o Mulan sa mi už v animovanej verzii páčil a tvorcovia týmto remakom dali tak povediac po papuli čínskym tvorcom, ktorý svoj remake podľa mňa nezvládli. Tu to iskrilo hravosťou, epickosťou a emóciami, a hlavná predstaviteľka sympatická. Štvrtú hviezdu si to určite zaslúži. 75 % ()

petrsponar

Vyloženě špatné to nebylo, Čínská tématika mne vždy bavila, k tomu ty barvy, určité kouzlo to mělo, jako ono bylo to vyloženě,, ploché,, a mohlo to být lepší ale jak říkám já se skvěle bavil 6.5/10 ()

JenYu

Nádherná výprava!!! Bavilo mě umístění děje do oblasti dávné Hedvábné stezky (i když se mnohé scény natáčely na Novém Zélandu). Sympatická hlavní představitelka. Nápadité prvky (polapení císaře pomocí provazů, čarodějčina proměna v orla ve skoku). Ocenila jsem, že se tvůrci do filmu nesnažili nacpat postavy, které by odpovívaly dnešním filmovým kvótám. Vadila mi angličtina (chybí uvěřitelnost), předvídatelnost (noční koupání) a přiliš šablonovité vyprávění. Jo a závěrečná píseň (strašný cajdák). ()

HanzoBureshi

70% Nejedná se o nějakou epickou bombu, ale za mě je to docela fajn podívaná. Někdo si stěžoval, že to není úplně remake animáku, ale tak to ani být nemá. Je to založeno na čínské básni ,,The Ballad of Mulan'', ze kterého čerpal také i animovaný film. Tudíž se tento film trochu přibližuje k reálnosti a zapomíná třeba na dráčka a spoustu fantasy věcí, ale to mi vůbec nevadí, dokonce jsem i za to rád. Yifei Liu v pohodě a Donnie Yen je borec jako vždy. ()

hufnagel

Scenár je dosť nerozhodný či to bude film pre dospelých,alebo pre deti.A absurdismy,že sama stojí asi 100 metrov proti armáde ,strih a zrazu je za nimi asi o 100 metrov,alebo pri boji na drevenej kláde padne nepriateľovi meč a ona po ňom skočí dolu a strih a je znova späť proti nemu s jeho mečom.Pripadá mi akoby to nikto nekontroloval.No na Disney a tie náklady je to bieda.Pozitívne sú nádherné zábery krajiny. ()

warha

Doslova čínský film natočený "západem", krása, líbilo se mi to. Lidé si musejí uvědomit, že tahle verze Mulan má společné s animákem tak možná název, nic jiného a pokud vím tak se nikdy netvářil jako nějaký "remake" Legendy o Mulan(1998). ()

Sharlis

No, povodna Mulan je rozpravka pre rodinu a deti, tento film je... neviem komu urceny :) Bojove sekvencie su nechutne prestrihane a zaroven upravene s cgi - co je asi to najhorsie, kedze vo filme je hodne bojov a su tam dvaja majstri Donnie Yen a Jet Li. To je obrovske minus. Emocie ci pribeh neexistuju. Je to len od A po Z pribeh z animaku, ale to co funguje v animaku nefunguje vo filme. Na jedno pozretie v priprade, ze ste videli ako dieta rozpravku to potesi, ale nic viac. A ze si za to pytaju 40dolarov za zhliadnutie online... nechutne. ()

andrewXx

Toto snáď v Disney nemôžu myslieť vážne. Toľko rokov prípravy, vysoký rozpočet, parádna produkcia a výsledok totálne rozkopáva odkaz originálu, inak jednej z najkrajších Disney rozprávok. Filmové spracovanie Mulan by sa celé dalo zhrnúť do niekoľkých bodov: + sympatická hlavná hrdinka + krásny Disney vizuál - amatérske a nevýrazné bojové scény (ktoré by v tomto filme mali byť jedným z hlavných pilierov) - chýbajúci vývoj hlavnej postavy (ktorý bol jedným z hlavných pilierov predlohy) - patetický soundtrack (žiadne stopy po epickej veľkofilmovej hudbe) - dráčik Mushu (namiesto neho je tu prvoplánový Fénix) - nelogický scenár (kopec stupídnych dialógov a zbytočných scén) - nevýrazný záporák ()

zitush

Nikde nie je napisane, ze tato verzia Mulan sa ma podobat na kreslenú. Mne sa toto nove spracovanie velmi pacilo a hlavne ma zaujal cely film ()

Ace.A.T.L.

Těšil jsem se, viděl jsem, zklamání, odcházím.... Ať měla původní Legenda o Mulan cokoliv špatně, vůči čínským příběhům, byla to parádní Disney pohádka. Byl v ní humor, akce, romantika a zase humor. A tady??? Prd. Celej film, je prostě nuda, nic člověka nechytne za srdíčko a po skončení filmu tak nějak člověk přemejšlí, jestli si něco skálopevně vybavuje, konkrétně z filmu. Pokud jste viděli trailer, viděli jste opět to nejzajímavější z filmu. Vizuálně super, kostýmy a lokace nádhera, ale to je asi to jediný, kvůli čemu dávám ty 2*. Finální souboj byl jedna velká fraška a rozhodně si myslím, že se tady splácalo moc věcí a moc pohledů do jedný myšlenky. Tohle rozohdně v mým trezůrku srdcovek, nezůstane(původní Mulan 1 a 2 tam jsou). Za mě teda 2* a NEDOPORUČUJU ()

Deeus

Oukej, ponechávám stranou veškeré zákulisní průšvihy a škandálky, pojďme na Mulan mrknout čistě z filmového hlediska. Jako adaptace animované Disney verze se snaží být epičtější, vážnější, dospělejší. Dokonce se tam nezpívá, což mě u Disneyho vysloveně zaskočilo (a v tomhle případě mrzelo, Mulan měla výborné písničky, které by mi fakt nevadily znovu). Dopadlo to trochu jako Avatar TLA: wow, bylo to zábavné, vtipné, svižné? Tak to vynechme! Choreografie soubojů nebyla vůbec špatná (wuxia prvky nebyly tak okaté, aby se západní divák hned složil smíchy, i když... vražedné záclony za mě mají vždycky plus, protože to neudržím :D), jenže to bylo místy tak hrozně mdlé (cestovací scény, během kterých se nic nestalo, nebo vysloveně vynechaná přeměna Mulan v chlapce - ve srovnání s naprosto geniální dramaturgií původní Disney Mulan? au...) a působilo to, jako kdyby do toho jednoduše kecalo moc lidí najednou. Původní scénář mohl být i dobrý, to se asi nedozvíme, ale patrně se z něj vystřihlo všechno, co tomu mohlo dát šťávu, protože přiznejme si, trope holky, co se vydává za vojáka, je prostě zlatý důl pro prvky komedie, a toho se tady vzdali... Nulový charakter kromě obecného “čest nade vše”, což razí ti dobří, versus záporáci s rouškama na holandských koních. Velká škoda, nevyužitý potenciál (i co se týče hlavního love interestu, u kterýho si bohužel ani nepamatuju jméno). Abych vyjmenovala ty pěkné věci, tak hudba, barevnost a pompa kostýmů (to čínské filmy mívají), cast a design záporáků, některé pěkné souboje. ()

Kushina

Já si nemůžu pomoct, ale prostě pro mě to byl hrozně emotivní film. To že to nebylo nejlépe zpracované a působilo to jako pohádka? No a co jako? Když zkrátka slyšíte ty emotivní věci, tak to dá filmu úplně jiný rozměr. 80% ()

fritol34

Dvě hvězdy za Donnieho a Jet liho a omlouvám se za počešťování jejich jmen. Byli jsme s přítelkyní v prázdném kinosále a já si mohl sundat roušku tak to je možná další hvězda :) ()

v.indruchova

film má velký vzkaz pro nás všechny. Čekala jsem, že málo kdo pochopí, ale hodnocení by si film zasloužil větší. Už kdysi velice dávno bylo chybně rozhodnuto, že žena je poddaná muži, což naštěstí dnes už víme. Souboj dobra a zla, kdy dobro může vyhrát jen když neuhne ze své čisté cesty, a pokud udělá chybu přijme ji a omluví se za ni. Chápu, že určité hodnoty dnes lidem nic neříkají, proto vidí jen pohádku, která hraje na jejich city. ()

BlackAdder87

Dle mého názoru zatím žádná z Disneyho předělávek kultovních animovaných pohádek do hrané podoby nepřekonala originál. A pro hranou Mulan to platí dvojnásob. Přesto však se nejedná o úplně špatný film a minimálně za jedno shlédnutí stojí. Příště si však raději pustím animovaný originál. ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Čtvrtý John Wick verbuje posily

Čtvrtý John Wick verbuje posily

04.06.2021

Legendární herec a mistr bojových umění Donnie Yen se připojil k obsazení čtvrtého Johna Wicka. Yen, jenž má za sebou například z nedávna Rogue One: Star Wars Story nebo Mulan si má údajně zahrát… (více)