Philip K. Dick's Electric Dreams

Sci-Fi
USA / Velká Británie, 2017, 52 min

PKD

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ze začátku nenápadné,ale pak...TOTAL! ne Recall ale něco podobného s Rogue a mou milovanou Irenou Adlerovou ze Sherlocka.:) A jelikož se toto (s místy žůžovou koncepcí alá Blade Runner,což je taky sranda,neb by totiž většina dodnes natočených Dickovek měla vypadat právě tak trochu dost,jako svět BR a ne,pokaždá úplně jinak. To jen tak pro zajímavost),dílo opět s povídkou moc nepotkává (vlastně vůbec) vznikl tak zcela originální,tj.původní příběh,který jsem nemohl tím pádem poznat a pokud bych se nekoukl na wikipedii,tak bych předlohu nemohl poznat,i v př.,že bych ji znal nazpamět. P.s.to nejvyšší hodnocení je za ten konec,který je (konečně!!!) alá Dick! ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Anna Paquin je Terence Howard a Terence Howard je Anna Paquin. No vyznajte sa v tom. Máme tu tak dve hlavné postavy v samostatných príbehoch, ale vzájomne pevne prepojených. Je jasné, že iba jedna verzia je pravdivá. Nakoniec je aj riešenie jednoznačné a priame, čo ale vzhľadom na atmosféru a filozofické podhubie nevadí. Predovšetkým za vytvorenú atmosféru dokonalej budúcnosti a v podstate taktiež sci-fi "súčasnosti" hodnotím plným počtom. Na oboch hercov by som rád narážal častejšie, keďže ich mám dlhodobo rád a Annu som nedávno videl znova vo výbornej 25. hodine. ()

xzajox

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Doslova a do písmena "mind f**k". Zatiaľ najlepšia epizóda, hlavne z pohľadu poviedky - predlohy. Aj keď opatrnejšie, ale predsa, som sa niekde od polovice začal dobre baviť. Veľmi mi nesedela herečka hrajúca hlavnú hrdinku v budúcnosti, no dalo sa to zvládnuť. Ostatní fajn. Je to tesné, ale dávam 81% - 5* ()