Trauma

• USA Trauma

Štyri dievčatá zo Santiaga sa vyberú do vidieckej oblasti, kde chcú stráviť víkend plný zábavy. Bezbranné slečny sa namiesto príjemného víkendu dostanú do spárov miestnych buranov, ktorí využijú ich príchod pre svoju vlastnú potrebu a dievčatá brutálne prepadnú a znásilnia. Pomoc je vzdialená na míle ďaleko a preto sa ženy musia spojiť a nájsť cestu, ako sa pomstiť za tento ohavný čin. (Marceloo)

Miseet

Takovou prasárnu jsem teda ještě neviděla. Já vlastně ani nevím, jak mám tenhle film hodnotit, jelikož je to odporný, úchylný, nechutný, hnusný, nelidský a já nevím, co ještě.... Ale po hororové stránce to je naprosto geniální... Mělo to úplně všechno. Krve si dozajista užije každý víc jak dost, stejně tak jako rape & revenge námětu. Plivu na tvůj hrob bylo hustý, ale tohle je ještě daleko dál. Proto volím zlatou střední cestu. ()

DodkaS

Páni a dámy, z tohto snímku mám rozpačité pocity. Do istej miery pecka, hlavne čo sa týka scény znásilnenia, ktorú som dlho rozdýchavala. No ďalej..keby sa to trošku inak vyvíjalo, bola by som spokojnejšia. Takže za mňa slabšie tri hviezdy. ()

dubinak

Je tohle ještě vůbec v rámci normálnosti člověka hodnoceníhodné? Já bych řekla, že ne a po zhlédnutí (vlastně ještě během něho) jsem tomuto krásnému vřelému snímku chtěla napálit bez milosti odpad. To, co se tady totiž děje je opravdové peklo a věřím, že tam zdaleka nebylo všechno, co tam být klidně ještě mohlo. Jako zástupce ženského pohlaví tento film nedoporučuji nikomu a hlavně asi ne ženám. Paradoxně je ale scéna se znásilněním asi tím nejméně hrozným zlem, co tu můžete potkat. Rojas se totiž nebál investovat peníze do detailního Gore, kterým by rád oficiálně ukojil choutky i těm nejnáročnějším hororovým fanouškům. Nepřijdete ani o explicitní sex, pedofilii a incest. Zkrátka je toho dost na strávení. Naštěstí to nejhorší mě čekalo v té první polovině a zbytek už se dal vydýchat vcelku rychle. Co ale neodpustím je to, že Trauma je vlastně prvoplánová hnusárna, fekál a humus, který si jde za svým a to je co nejvíce znechutit a šokovat. Navíc postavy jednají neblaze debilně a to má obrovský vliv na moje hodnocení. Nicméně vizuální stránka patří mezi ty silné a asi jsem si říkala s odstupem času, že je to sice prvotřídní odpornost, ale účel byl splněn. Za mě je teda Srpski film trochu oduševnělejší a hlubší téma, ale Trauma nakonec nedopadlo až tak špatně. ()

Deyw

oh shieet ! doclea vpohode pripomnelo mi to stary dobry casy, kdy sem se taky venoval tomuhle druhu zabavy..zensky ale nic moc, mel sem lepsi vyber, gore ujde, ale vis jak..dobrej zmrdecek..ja byl spokojenej..skvelej film na smutny odpoledne. ()

HorrFi

Tak tady si fanoušci subžánru rape and revenge fakt přijdou na svý.. neni to film pro slabší povahy, ale řekl bych že to je brutální a filmařsky dobře zvládnutý zároveň.. chválim výběr hereček, minimálně dvě byly krásný.. silnější 4 ()

cocrHeLL

Chilská kinematografie nepatří zrovna k nejpočetnějším a musím se přiznat, že je to vůbec první film z této krásné španělsky mluvící země, který jsem vůbec viděl. Dobrá, dokument o fauně, floře a geografii Chile to zrovna nebyl, ale spíše krátký úvod do politické minulosti sedmdesátých let a jejich určitý dopad na lidskou populaci. Pinochetova vláda asi opravdu zanechala hlubokou nechuť v Chilském lidu, že mají tendence ji vrážet do Exploitation subžánru. Každopádně dost ambiciózní snímek, který mě svou filmařskou kvalitou velmi překvapil. Gore kvalitní, humáče vcelku nevídané, co se střelby týče, digitální efekty v těchto případech dost bily do očí, ale dá se to odpustit. Nelogikou kladných postav to vcelku hýřilo, ale u těchto žánrovek ji velmi často odpouštím (je pak větší zábava a záporák má tak možnost se ještě trošku ukázat). Na to, že jsem očekával spíš nějaký trošku brutálnější drama/thriller jsem byl hodně překvapen hned od první scény (mimochodem dost nevídaně brutální a nechutná, ve které figuruje maminka, synek, druhý synek a uniformované obecenstvo). Taky bych ještě rád vypíchnul onu znásilňovací scénu, která mi dost připomínala dnes již kultovní I Spit on Your Grave z 1978, kde nejvýraznější rozdíl byl v počtu zúčastněných. I přes to, že Trauma měla skoro 2 hodiny, tak Traumatizovala bez jediného pocitu nudy a Traumatizovala kvalitně. ()

Sfinkter

Sestříhat a zbytečně nefilozofovat, většina flashbacků je taktéž zbytečných. Rape část nechutná, revenge část maličko sci-fi. Obecně vzato však na tvrdší exploitation v poslední době nenarazíte, tak pro Chile palec nahoru. ()

Pajkenzi

Když si pomyslím že film byl založený na skutečné události a tohle se fakt stalo tak mi jde mráz kolem. Nechutné reálné záběry znásilnění, útoky ostrými předměty a další nechutné věci. No prostě tenhle film byl opravdu pro mě trauma. ()

oveckaoa

Na tomhle filmu je podle skutečné události nejspíše jen to, že byli 2 magoři co znásilňovali a zabíjeli ženské zbytek je totální fabulace. Celou dobu jsem čekal kdy teda přijde ten prvek co má být tak hnusný jak to taky někteří vychvalují (nedá se u toho jíst nebo nedoporučuji lidem se slabým žalůdkem je tom moc drsné a podobné sračky) a on nepřišel znásilnění je lepší v I Spit On Your Grave znásilněné mimino bylo lépe natočeno v Srpském filmu (tam byli jen náznaky, ale celkově ta scéna tam měla větší koule než tady) a nápad s magory co unášejí ženské, aby jim plodily děcka byl už tady https://www.csfd.cz/film/245189-unos/komentare/ nemluvě o Hory Mají Oči tuším 2 díl a Pach Krve jednička. Pochválit se zde dá maximálně gore,které je povedené (na druhou stranu takové Martyrs, Noc s nabroušenou břitvou, Inside, Řezník 2008 nabídne daleko více a lepší) jinak příběh a chování postav je totální píčovina (já nevím kdybych měl možnost utéct neprocházel bych se tam po baráku, aby mě pak mohly únosci zabít hlavně, že měla otevřené dveře o inteligenci policistů nemluvím tam by to bylo na slohovku). Optimálně 40 procent 20 přihodím za to, že jsem delší dobu neviděl podobný film a je to lepší než předchozí režisérovo Sendero. P.s. když už jich tam znásilňovaly tak si mohly vybrat ty dvě tmavovlasé a ne tu nejhnusnější co tam byla ()

Gyrphos123

POUZE PRO EXTREMNE OTRLÉ!!! Ještě, než tenhle film ohodnotím, musím si během tohoto komentáře utříbit myšlenky... Viděl jsem Lidskou stonožku, sbrski film a další zvrácenosti, ale tohle asi předčilo vše. Úvodní scéna mě totálně uzemnila (udělat si večeři k tomuto filmu,zvlášť k úvodní scéně, není dobrý nápad.... Co se týče gore, tak je na velice dobré úrovni, způsoby brutality nejsou sice takové, že bych si řekl - to jsem nikdy nikde neviděl, ale jsou hodně zajímavé a slabší povahy by mohly mít problém. Horší stránka filmu na strávení je rozhodně přesah morálnosti... Někde jsou hranice morálnosti z obecného hlediska (to nejsou moje hranice), pak jsou hranice morálnosti, které jsem dosud viděl ve filmech (to už by se mohlo podobat mé hranici), ale pak tu je tento film z Chile a jeho úvodní scéna (to už překročilo moje osobní hranice). Celý film jsem dal na jeden zátah, ale přiznávám, že kdyby zde neúčinkovaly ženské s hezkými těly, bez té povedené lesbické scény, co se tu vyskytla....tak bych to na jeden zátah nedal, neměl bych úplně tu motivaci, protože záporáci jsou tací slizouni, hovada a nechutný xichty, že bez kompenzace, kterou zde sehrály 4 herečky, by to prostě zkouknout nešlo. Titulky nejsou, film jsem sledoval v původním znění, ale to nevadilo, o dialogy zde opravdu nejde.... Jak film ohodnotím? Budu-li hodnotit z hlediska toho, jak byli tvůrci kreativní, jak moc posouvali hranice a také obsazení a hudbu, pak film dostane 4/5. Kdybych hodnotil z hlediska stravitelnosti a toho, zda je vůbec normální točit film s těmito scénami, pak by se jednalo o odpad.... ()

Tejkina odpad!

Jedním slovem - HNUS ! Já odpady téměř nedávám, ale tak znechucena jsem dlouho žádným filmem nebyla. Pouze pro hodně OTRLÉ diváky !! Brrrr... ()

netahlo odpad!

Chilsky pokus o Srbsky film, ktery je ale filmarskou kvalitou uplne nekde jinde. Lezby osklivy jak noc a par mistnich honibrku predcasne ejakuluje. Nejaky to znasilneni a brutalita uz nasince nechava naprosto klidnym. Zvlast kdyz je remeslne na urovni Magnuskovych Bastardu. ()

sedm.1

Lákadla v podobě zvráceného, brutálního a nekompromisního snímku nejsou v případě Trauma sice zcela mimo, na druhou stranu si nemohu pomoci, ale přestože všemi těmito ingrediencemi film skutečně disponuje a mě by to ke štěstí v jistém případě jistě stačilo, tak to zde na mě jaksi nezafungovalo a já si tento chilský mazec nedokázal užít až tolik, jak jsem si představoval. Problém je totiž v tom, že ačkoliv v jistých momentech to určitě zvrácený je, ani brutalitou a gore efekty se nešetří a té nekompromisnosti si tu divák užije také dost, tak mě to vše přišlo velice málo syrové, nepřesvědčivé, chybělo mi zde navození pocitu bezmoci ústředních hrdinek a v jistém ohledu jsem zde vycítil skoro až takovou lehkou komerčnost. Příběhově je to tedy prvotřídní paskvil, to ovšem absolutně neřeším, horší je to ale s postavami, které už řešit musím, protože působili fakt až moc hloupě, nesympaticky a herečky i dost odpudivě. Atmosféra mě také zklamala, pro tu platí právě ta absence výraznějšího zpracování ve smyslu větší špinavosti a syrovosti, napětí je pak nulové a závěr mi přišel strašně laciný. Když zmíním úroveň, respektive kvalitu efektů, je na nich určitě znát nedostatek peněz, na druhou stranu, o práci jde poctivou a působivou a v druhé polovině jich je opravdu dost a i svůj účel, tedy pořádně rozvířit mé druhé, masakry milující Já, poměrně úspěšně splnili, ale i když tu teď budu působit jako asi už úplný hovado, tak bych se nebál ještě klidně výraznějšího přitvrzení a násilnějšího zpracování. Ve výsledku každopádně tedy sice na jednu stranu jsem skutečně uspokojen větší dávkou gore a explicitních scén, čemuž se hororový tvůrci ve svých filmech poslední roky jinak zásadně vyhýbají, na druhou stranu krom toho Trauma ale jinak vážně příliš nefunguje a nepůsobí, což je upřímně velká škoda. Být zkrátka takovýchto snímku více, měl bych možná dát problém i průměrné hodnocení, množství gore ovšem děla z této podívané téměř ojedinělou událost, čímž musím jít s počtem * sakra nahoru :-). ()

666Carnage

Zbytečně dlouhá pitomost a ten závěr byl teda hroznej. A navíc z toho má víc trauma já než oni, že jsem se na to musel dívat. Je teda pravda, že v nechutnosti a extrému tenhle snímek vede. Tohle asi nezkousne jen tak někdo protože tak se děje násilí snad na každý věkový kategorii. Spousta lidí v hororových skupinách tohle mělo mezi top za rok 2018 a já se ptám proč? Hodně gore ale hodně špatný film. 25% ()

HonzysKISS

Dejte šanci prvním pěti minutám a uvidíte, jestli vás to zaujme. Už hodně dlouho jsem neměl takovou ohromnou chuť dát plný počet hodnocení už na začátku filmu. Protože to, co se na začátku stane v moc filmech bohužel neuvidíme. Jako kdyby tenhle snímek sám přesně věděl, co chcete vidět, co vám chybí vidět. Lesbičky, mučení, brutalita, zbraně, alkohol… Už jenom ty drogy v tom chyběly. Nejlepší na tom je, že tyhle slůvka nejsou jenom na oko. Skutečně to všechno vypadá opravdu reálně. Kdo má tyhle podobný veledíla rád, tak zklamán zaručeně nebude. A aby si nějací lidi nemysleli, že to je celé o znásilňování, tak v druhé polovině filmu se spíš už jenom zabíjí. Akorát je velká škoda, že to pořád nepřesahuje Srbský film, tady se stala jedna menší hranice, kterou už filmaři už bohužel nepřeskočili. Mohl to aspoň zachránit kanibalismus, který se taky objeví na scénce. Bohužel však minimálně. ()

Sayko

Naprosto zbytečnej film. Docela se divím, jak to, že není označen jako studentský či amatérský snímek, jelikož tak dost působí. Příšerně obyčejná kamera, díky které jsem si připadal jako bych koukal na cvičení druhého ročníku na střední filmové škole, nesmyslné, příběh předvídatelný a chování hlavních postav hloupé (jako ve většině hororů). Divák se do postav také nedokáže moc vcítit, takže je mu potom jedno, jestli chcípnou nebo ne, a ani hudba to bohužel nezachránila, jelikož je tak nevýrazná, že ji ve filmu nijak extra nepostřehneme. ()

mira007

Chilský brutální ( čti nechutný ) film, který má pár momentů , kdy se divákovi zvedne kufr a slabší povahy vypínají. My, co máme za sebou ultrašílenost Srbski film jsme vydrželi do konce, ale síla to je. Film o čtyřech kamarádkách ( dvě jsou přítelkyně a předvedou na běžný film solidní lesbyshow ), které jedou na venkov a dostanou se do spárů maniaků, kteří je mučí a znásilňují. Film z kategorie rape and revenge, který začne retrospektivou na plné obrátky, když je pinochetovými vojáky donucen syn znásilnit mučenou matku .... uznávám, že je dobré točit filmy na téma znásilnění, politické zločiny, nepotrestané zločiny, ale nevěřím, že zrovna tahle forma a žánr je to pravé. Fanoušky to má spíš mezi sadisty. ()

Silviaxx

Povedzme si pravdu, na Traumu treba mať žalúdok. Po psychologickej stránke neuveriteľná ukážka totálneho rozkladu osobnosti človeka pod vplyvom jediného (abnormálne zvrhlého) činu (spáchaného pod nátlakom). Jediný zásadný moment dokáže človeku doslova roztrhať dušu. Zároveň zaujímavá morálna dilema - Dá sa prežívať nenávisť k hlavnej postave po tom, keď sme si vedomí toho, čo sa jej stalo? Množstvo zvrhlých, nechutných scén ďaleko za hranicami znesiteľnosti sprevádzaných brilantným gore. ()