Reklama

Reklama

Jak balit holky na mejdanech

(festivalový název)
  • Velká Británie How to Talk to Girls at Parties (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Milujete punk, „rajcují“ vás latexové oblečky a baví vás ujeté vtípky? Pak vyrazte na zahajovací film festivalu, který vás zavede na londýnské předměstí Croydon do 70. let. Hlavní hrdina Enn (Alex Sharp) vyráží se svými dvěma kámoši na koncert legendy Queen Boadicea. To ale ještě netuší, že se připletou na trošku jiný a o dost vesmírnější mejdan plný sexy mimozemšťanek. Tu nejkrásnější z nich, Zan (Elle Fanning), bude muset zachránit před záhubou. Starci její rasy totiž požírají své potomky! Povede se londýnským pankáčům z předměstí v čele s nečekaně tvrdou Nicole Kidman aka Queen Boadiceau zvrátit zvrhlou mimozemskou misi a nastolit v galaxii konečně slušné chování? (Future Gate)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (58)

silentname 

všechny recenze uživatele

"How To Talk To Girls At Parties" bude asi najzvláštnejší film, ktorý som zatiaľ mal možnosť roku 2018 vidieť. Uvidíme. Možno ešte zažijem možnosť vidieť niečo, čo ma skutočne prekvapí absolútnou originalitou a miestami aj absurditou, no jednoznačne je to momentálne jeden z najoriginálnejších filmov. Zaujímavá zápletka, zasedenie do 70-tych rokov funguje, je tu pár skutočne skvelých scénok, no ku koncu mám pocit, že upadneme do klišé, ktoré nie sú veľmi zaujímavé a výsledne film toho potom už moc neponúka. Kulturálne možno, no príbehovo ani nie. Čo je na tomto filme podľa mňa super sú 2 veci. Nicole Kidman a Elle Fanning. Obe si užívajú tieto role a páni je to na nich oboch poriadne vidno. Všetky scénky s nimi sú fantastické. A veľmi zaujímavo spracované. Hovorím si, že sa museli riadne baviť. Niektoré časti sú celkom zvláštne, no keď človek pochopí čo sa deje, dá to zmysel. Kostýmy sú super a celkovo mám pocit, že to filmu aj pridáva na jeho originalite. Hudba je dobrá a plus je tu aj jedno (podľa mňa) skvelé koncertné číslo, ktoré stálo za to vidieť. Punk je proste punk a v tomto svete to pasovalo fantasticky. Niektoré efekty sú tiež super. Asi by som len chcel, aby sme nešli nakoniec cestou klišé a dosť veľkej melodrámy. Myslím si, že to bolo miestami aj vtipné aj energické, no potom sa to niekde ku koncu stratilo a upadlo do štandardu. Za jedno pozretie to stálo, ale vrátiť by som sa k filmu už asi nevrátil. Ale určite si ho zapamätám. To je isté. Hodnotenie: B- ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Britská podivnost, která mě trápila. Do filmu jsem šel bez jakýchkoliv informací,což dělám výjimečně a zrovna zde se mi to vůbec nevyplatilo. Většinou mi úlety sedí a možná kdyby byl film Thrillerem, tak by se mi i líbil, ale ono je komedií, která mi nepřišla bohužel vůbec vtipná. Občas oplzlé, povětšinu času podivné a místy mi to přišlo i trapné. Škoda, ale tohle nebyl můj šálek kávy. Dokoukáno s velkými problémy. 20% ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Enn je punkáč, ale tak trochu tragický, jelikož chce být drsným, jenže v jádru je jiný. Jeho kamarádi Vic a John jsou na tom podobně, proto se dobře doplňují. Najít ovšem na punkové zábavě děvečku, co by byla povolná, není jednoduché. Vše se změní, když se jednou v noci vrací z koncertu domů a Enn zaslechne hudbu. Dostanou se na podivnou soukromou párty, kde je osazenstvo oblečeno v latexových oblecích a provádí rozličné rituály a tance. Enn se zde setká s dívkou Zan a ještě netuší, že to bude osudové. Zato Vic se stane obětí sexuálních hrátek, a když má možnost, utíká pryč i s kamarády, jimž se odtud ale moc nechce. Enn postupně zjišťuje, že Zan je z jiné planety, což výrazně zkomplikuje jejich vztah. Jednou z nejlepších scén je koncert, na němž zpívá Zan společně s Ennem. Žádná třeskutá komedie, ale hořkosměšné drama o dvou lidech, co nemohou naplnit svůj vztah, jak by si představovali. Tak trochu Romeo a Julie. Čekal jsem více punkové hudby, zazní především The Dyschords nebo The Damned (New Rose). Z kultovních jmen jsou jen vyřčena: Sex Pistols, Siouxsie Sioux, The Clash, The Ramones, Pere Ubu, zazpívají též The Velvet Underground. Svoji roli si zajisté užila Kidmanová, která je chvílemi k nepoznání. Film, co vás buď pobaví, nebo otráví. A to ani nedošlo na Krmení v plné kráse! ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Jak balit holky na mejdanech připomene Rocky Horror Picture Show - ne že by to byl muzikál a nebo pocta hororovým brakům, romantická komedie je tady základní kámen, ale nespoutanou duši, tu má stejnou. Rozkošně britská absurdita od první vteřiny ukazuje že tohle je hlavně PUNK. Punk kultury konce sedmdesátek kdy Sex Pistols vládli a goth vystrkovalo své netopýři ouška, punk filmový kde žánry se míchají s bezostyšnou samozřejmostí, punk v příběhu kdy od shánění chlastu a holek přejde k mimozemšťanům a záchraně jejich civilizace, i punk estetický vedle kterého i kultovní klip True Faith od New Order najednou začíná vypadat docela normálně. Velká škoda že jsem toto zatím míjel, snad kvůli tomu hloupě znějícímu názvu, ale zároveň velké dobro že jsem netušil do čeho to vlastně jdu, jen se nechal zlákat doporučením a Gaimanem mezi autory. A jeho vliv je tu vskutku nepopiratelný, byť vedle jeho Sandmana je toto "jen" zábavná blbina. 9/10 ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

Jak balit holky na mejdanech, Elle Fanning a punk ... okrem tohto, som nič iné o filme nevedela, takže to čo prišlo, ma našlo nepripravenú. Hlavné tie divné sci-fi veci mi hlava niekedy nebrala. To ostatné boli ale výborné dialógy, sem-tam skvelá hláška, slušné herecké výkony, ale predovšetkým ma bavila trojica mladíkov. Vskutku zábavná divočina. 3,5* ()

Galerie (99)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla na filmovém festivalu v Cannes 21. května 2017. (griph)

Související novinky

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate

06.02.2018

Pátý ročník festivalu science fiction filmů zavítá do pěti měst. Jako každý rok představí časem prověřené klasiky i filmové novinky, a nově i dokumenty, workshopy, velkolepý koncert nebo diskuse se…

Reklama

Reklama