Reklama

Reklama

Jak balit holky na mejdanech

(festivalový název)
  • Velká Británie How to Talk to Girls at Parties (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Velká Británie, rok 1977. Oslavy pětadvacátého výročí korunovace královny Alžběty II. jsou v plném proudu, punková vlna odporu proti establishmentu vrcholí a někde uprostřed této společenské vřavy se nachází Enn. Středoškolák, který má momentálně dva cíle: založit kapelu a najít si holku. To druhé se mu možná podaří, když se na hodně divném mejdanu seznámí se Zan, zvláštně naivním stvořením, které punk považuje za jinou kolonii. Toto nedorozumění je ale pouze první indicií, která naznačuje, že oba mladí milenci nemají stejnou domovskou planetu... (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (62)

HAL 

všechny recenze uživatele

Jak balit holky na mejdanech připomene Rocky Horror Picture Show - ne že by to byl muzikál a nebo pocta hororovým brakům, romantická komedie je tady základní kámen, ale nespoutanou duši, tu má stejnou. Rozkošně britská absurdita od první vteřiny ukazuje že tohle je hlavně PUNK. Punk kultury konce sedmdesátek kdy Sex Pistols vládli a goth vystrkovalo své netopýři ouška, punk filmový kde žánry se míchají s bezostyšnou samozřejmostí, punk v příběhu kdy od shánění chlastu a holek přejde k mimozemšťanům a záchraně jejich civilizace, i punk estetický vedle kterého i kultovní klip True Faith od New Order najednou začíná vypadat docela normálně. Velká škoda že jsem toto zatím míjel, snad kvůli tomu hloupě znějícímu názvu, ale zároveň velké dobro že jsem netušil do čeho to vlastně jdu, jen se nechal zlákat doporučením a Gaimanem mezi autory. A jeho vliv je tu vskutku nepopiratelný, byť vedle jeho Sandmana je toto "jen" zábavná blbina. 9/10 ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

Jak balit holky na mejdanech, Elle Fanning a punk ... okrem tohto, som nič iné o filme nevedela, takže to čo prišlo, ma našlo nepripravenú. Hlavné tie divné sci-fi veci mi hlava niekedy nebrala. To ostatné boli ale výborné dialógy, sem-tam skvelá hláška, slušné herecké výkony, ale predovšetkým ma bavila trojica mladíkov. Vskutku zábavná divočina. 3,5* ()

Reklama

klukluka 

všechny recenze uživatele

Hravá, vynalézavá, odvážná, sebevědomá záležitost oslavující subkulturu, pro kterou mám slabost. Tvůrci z ní měli určitě radost, takhle to asi chtěli, mě tím ale nijak zvlášť nepotěšili. Nenašel jsem v tom nic nad rámec povinného milostného vzplanutí, představy, že anální sex může být pořádná jízda a asi si to budu chvíli pamatovat i kvůli zvracení při líbání. Možná si vybavím latexový oblečky a asociaci na režiséra Vorla a baletní jednotku Křeč. Na příběh a poselství se mě ale neptejte- netuším... ()

dubinak 

všechny recenze uživatele

Nejšílenější, nejvtipnější jízda z Varů a navíc super herci a ještě suprovější britský humor za pěkně dlouhou dobu. Absolutně skvělý mimozemský odvaz se spoustou ujetých postav zahalený do britského punk vizuálu s prvky sci-fi, hlasitou hudbou, přisprostlými, ale velmi sympatickými vtipy na pozadí jedné bizarní meziplanetární lovestory. Potěšila odvázaná Kidman i Matt Lucas v jeho další roli podivína. Těžko to tady popsat slovy. Byl to zkrátka totální pojeb. KVIFF 2017 ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Nie som proti atypickým romantickým príbehom. Práve naopak, pretože vďaka nim je možné ukázať niečo tak, čo obvykle vidíme inak. Tento snímok však nie je úplne v poriadku (knihu, podľa ktorej to vzniklo, nepoznám). Prostredie („punkové “ Anglicko), herci/herečky, atypická romantická zápletka a „punkovanie“ sú zvlášť v poriadku, ale keď ich v tejto forme dáme dohromady, tak z toho bude „kyslá čalamáda“. P.S.: Vidieť „iný“ tvár N. Kidman nebolo zlé. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

Galerie (99)

Zajímavosti (2)

  • V závěrečné scéně filmu, kdy fanouškové přichází do knihkupectví, kde se odehrává autogramiáda, je záběr na sklo obchodu s nálepkou „Sandmana“. Tento komiks také napsal Neil Gaiman, autor předlohy tohoto filmu. (PetraRuze)
  • Celosvětová premiéra proběhla na filmovém festivalu v Cannes 21. května 2017. (griph)

Související novinky

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate

07.02.2018

Pátý ročník festivalu science fiction filmů zavítá do pěti měst. Jako každý rok představí časem prověřené klasiky i filmové novinky, a nově i dokumenty, workshopy, velkolepý koncert nebo diskuse se… (více)

Reklama

Reklama