Jak balit holky na mejdanech (festivalový název)

How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

Komedie / Romantický / Sci-Fi / Hudební

Velká Británie / USA, 2017, 102 min

Na film jsem šel jen díky názvu a vysokému hodnocení na ČSFD, neviděl jsem dopředu trailer ani si o něm nic nepřečetl. Výsledkem tedy bylo jedno obrovské WTF, opravdu větší bizár si asi nepamatuji. S odstupem několika hodin ale přicházím k závěru, že to vlastně bylo takové klasické staré sci-fi, kdy lidé nechápou princip onoho mimozemského života. Podobně jako u Odyssea a hvězdy nebo Světa podle Prota. Celkové hodnocení mi tak osciluje mezi 3-4★.(16.2.2018)

Nejšílenější, nejvtipnější jízda z Varů a navíc super herci a ještě suprovější britský humor za pěkně dlouhou dobu. Absolutně skvělý mimozemský odvaz se spoustou ujetých postav zahalený do britského punk vizuálu s prvky sci-fi, hlasitou hudbou, přisprostlými, ale velmi sympatickými vtipy na pozadí jedné bizarní meziplanetární lovestory. Potěšila odvázaná Kidman i Matt Lucas v jeho další roli podivína. Těžko to tady popsat slovy. Byl to zkrátka totální pojeb. KVIFF 2017(14.8.2017)

• lacerta

První půlka filmu byla výborná, druhá půlka byla strašná. Nejít na to do kina, nedokoukala bych to. Závěr megatrapnej. Už dlouho se mi nestalo, aby mi za protagonisty filmu bylo trapně, tady to trapno přetrvávalo celej film. Anální humor mě asi opustil s Prcičkama. Ani soundtrack nebyl nic moc. Přitom to bylo tak zábavně rozjetý. Kdyby to mělo o fous nadupanější soundtrack, šla bych do 3*, takhle 2* za Kidman a začátek.(15.7.2017)

V životě jsem neviděl divnější film. Když došlo na kolonisty, tak jsem se smál a ani jsem to nestačil pořádně pobrat. Tohle člověk nevymyslí. První polovina mě neskutečně bavila. "Konečně něco originálního!" říkal jsem si. Podivná party plná divných lidí, roztomilá Elle a celé to propojení s punkem a jeho anarchistickou podstatou. Velmi líbivé. Ten Gaiman na tom jde znát. Hrátky s kamerou a fantaskní výjevy ve filmu fungují. Škoda jen té druhé poloviny, která stále zábvná byla, ale trošku jí docházel dech. Tempo zpomalilo, hrálo se víc na city a přestože konec je svým způsobem hezky dojemný, tak bych byl radši za víc punkové hudby, za víc podivností, za víc Elle Fanning a jejího zkoumání našeho světa. Silné 3/5 a určitě to chci vidět ještě jednou a zhulenej. Dvě hoďky před začátkem projekce jsem sehnal lístky a vyrazil na to se svym teplym kámošem. Já miluju punk, on miluje podivnost a oba milujem Elle Fanning.(10.7.2017)

Člověk by čekal od 9h ráno na 52nd KVIFF jakýkoli film, ale až takhle dobrý myslím nikdo z Velkého sálu, který byl nacpaný tak, že lidé seděli i na zemi, nečekal. "Šíleně geniální slátanina punku, milostného příběhu, sci-fi a latexu". A vidět Nicole Kidman přejít z role upravených dam stylu Grace Kelly do role postarší bělovlasé punkerky nemělo chybu. Tleskám nadšeně také mladičké Elle Fanning, Alex Sharp a Ruth Wilson :)(6.7.2017)