Jak balit holky na mejdanech (festivalový název)

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Romantický / Sci-Fi / Hudební

Velká Británie / USA, 2017, 102 min

Jsou filmy s nudným scénářem, skvělým scénářem, uvěřitelným scénářem, příšerným scénářem, se scénářem přitaženým za vlasy, ale tenhle film má tak roztomile bizarní příběh, který prostě fakt může vymyslet jenom magor a tak trochu vizionář. Hrozně mile a nepodbízivě podaná teenage lovestory. Do Fanning bych se zamilovala i já a Kidman zase ukázala, že vážně umí zahrát všechno. I smradlavýho punkáče. Jeden z mála filmů z festivalu, který bych si klidně pustila podruhý.(6.7.2017)

Místy sranda, místy zajímavé, místy zase totální píčovina. Dohromady je to něco, na co se dá koukat, ale nakonec si z toho divák vlastně nic neodnese, protože to je tak divné a neobvyklé, že to moje vnímání občas nepobíralo. Zvláštní je, že u tohohle filmu by si člověk obhájil jakékoli hodnocení. 50%(10.8.2018)

• Aljak

What the fuck? Takú hovadinu som už poriadne dlho nevidel. A to bol začiatok vcelku sľubný. Ale potom do deju zavítala tá podivná sektársko-mimozemská mánia, a ja som zostal na to pozerať s vyjaveným pohľadom a otvorenou hubou - v podstate od údivu (avšak nie v pozitívnom zmysle slova). Takže napriek potencionálne zaujímavému úvodu v znamení Punk77 sa to zmenilo na poriadnu blbosť! Dávam jednu hviezdičku len vďaka viacerým dobrým dialógom a niekoľkým výstižným hláškam. Ale čakal som niečo lepšie, oveľa lepšie...(25.6.2018)

Taková lucidní punková ujetá jízda, na základě povídky Neila Gaimana, na základě které vznikl i komiks. Každopádně film to dotahuje do daleko hlubší podivnosti, ale zároveň to celé rozvádí dál a dává tomu tak nějak uspokojivý konec. Co byla původně krátká neuzavřená povídka se tady rozprostírá do celého filmového příběhu. Což je fajn, protože je to trochu jiné, nové a nevšední.Nemůžu to doporučit komukoli, ale fanouškům předlohy rozhodně ano. A byl bych rád za víc takových filmových příběhů, které evokují hranici snění a reality.(25.11.2018)

Nejšílenější, nejvtipnější jízda z Varů a navíc super herci a ještě suprovější britský humor za pěkně dlouhou dobu. Absolutně skvělý mimozemský odvaz se spoustou ujetých postav zahalený do britského punk vizuálu s prvky sci-fi, hlasitou hudbou, přisprostlými, ale velmi sympatickými vtipy na pozadí jedné bizarní meziplanetární lovestory. Potěšila odvázaná Kidman i Matt Lucas v jeho další roli podivína. Těžko to tady popsat slovy. Byl to zkrátka totální pojeb. KVIFF 2017(14.8.2017)

• - Celosvětová premiéra proběhla na filmovém festivalu v Cannes 21. května 2017. (griph)