Jak balit holky na mejdanech (festivalový název)

How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

Komedie / Romantický / Sci-Fi / Hudební

Velká Británie / USA, 2017, 102 min

Taková lucidní punková ujetá jízda, na základě povídky Neila Gaimana, na základě které vznikl i komiks. Každopádně film to dotahuje do daleko hlubší podivnosti, ale zároveň to celé rozvádí dál a dává tomu tak nějak uspokojivý konec. Co byla původně krátká neuzavřená povídka se tady rozprostírá do celého filmového příběhu. Což je fajn, protože je to trochu jiné, nové a nevšední.Nemůžu to doporučit komukoli, ale fanouškům předlohy rozhodně ano. A byl bych rád za víc takových filmových příběhů, které evokují hranici snění a reality.(25.11.2018)

V životě jsem neviděl divnější film. Když došlo na kolonisty, tak jsem se smál a ani jsem to nestačil pořádně pobrat. Tohle člověk nevymyslí. První polovina mě neskutečně bavila. "Konečně něco originálního!" říkal jsem si. Podivná party plná divných lidí, roztomilá Elle a celé to propojení s punkem a jeho anarchistickou podstatou. Velmi líbivé. Ten Gaiman na tom jde znát. Hrátky s kamerou a fantaskní výjevy ve filmu fungují. Škoda jen té druhé poloviny, která stále zábvná byla, ale trošku jí docházel dech. Tempo zpomalilo, hrálo se víc na city a přestože konec je svým způsobem hezky dojemný, tak bych byl radši za víc punkové hudby, za víc podivností, za víc Elle Fanning a jejího zkoumání našeho světa. Silné 3/5 a určitě to chci vidět ještě jednou a zhulenej. Dvě hoďky před začátkem projekce jsem sehnal lístky a vyrazil na to se svym teplym kámošem. Já miluju punk, on miluje podivnost a oba milujem Elle Fanning.(10.7.2017)

• BOURQUE

Nie som proti atypickým romantickým príbehom. Práve naopak, pretože vďaka nim je možné ukázať niečo tak, čo obvykle vidíme inak. Tento snímok však nie je úplne v poriadku (knihu, podľa ktorej to vzniklo, nepoznám). Prostredie („punkové “ Anglicko), herci/herečky, atypická romantická zápletka a „punkovanie“ sú zvlášť v poriadku, ale keď ich v tejto forme dáme dohromady, tak z toho bude „kyslá čalamáda“. P.S.: Vidieť „iný“ tvár N. Kidman nebolo zlé. Osobné hodnotenie: 62% (**) (11.1.2019)

• lacerta

První půlka filmu byla výborná, druhá půlka byla strašná. Nejít na to do kina, nedokoukala bych to. Závěr megatrapnej. Už dlouho se mi nestalo, aby mi za protagonisty filmu bylo trapně, tady to trapno přetrvávalo celej film. Anální humor mě asi opustil s Prcičkama. Ani soundtrack nebyl nic moc. Přitom to bylo tak zábavně rozjetý. Kdyby to mělo o fous nadupanější soundtrack, šla bych do 3*, takhle 2* za Kidman a začátek.(15.7.2017)

Nevím vůbec jak na takovou věc reagovat, prostě hodně bizarní snímek, zaměřený na punk, lásku a trochu toho mimozemského množení, dost dlouho mi nedával film vůbec význam, takže jsem čekal až na samý konec, abych se dočkal rozuzlení. Film bych asi doporučil lidem s trochu odlišným vkusem na filmy než je obvyklé, film jsem zvolil náhodou, trochu mě zaskočil, určitě by se v tom našlo pár lidí zaměřených na módu a umění, na mě spíš realisticky smýšlejícího člověka, to bylo mnohdy dost přehnané, bizarní, vymykající se chápání, teda pokud už člověk od začátku pochopí o co jde, mě to asi nějak uniklo a film plný tápání a kladení si otázek, jak, proč, co to ku*va je a tak dále. Takže po dlouhém přemýšlení jsem dospěl k závěru, že slabší 4ku bych mohl udělit, víceméně až za to zakončení.(1.7.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla na filmovém festivalu v Cannes 21. května 2017. (griph)