Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Děj filmu se odehrává v roce 1872. Když příslušníci Církve Ježíše Krista svatých posledních dnů - mormoni - už nemohli snášet pronásledování zabijáků, uchýlili se pod vedení nového proroka Brighama Younga (Charlton Heston) na sever země k velkým jezerům. Tam odolávali nájedzům vojáků, uzavřeli mír s indiány a budovali nový svět. Neměli ale tušení, že se proti prorokovi chystá spiknutí. (šubelinka)

(více)

Recenze (6)

LiVentura 

všechny recenze uživatele

Klasický tv western devadesátých let se skvělým obsazením.. Příběh o sektě.. když překlenete ty pitomé rozmíšky kolem víry "Mormonů" , tak Vám zbude příběh hrdiny, kterého společnost zapudila pro jednu chybu a kvůli které si musí probít cestu zpět k uznání a svobodě. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

No, je to zážitek. Netušila jsem, že může existovat také čistý mormonský western, ale budiž. Adaptace dobrodružného románu Gary Stewarta je zdánlivě klasický příběh o psanci z divokého západu. Ale při bližším porozumění si můžeme všimnout, že se to celé odehrává v oblasti Salt Lake City v době závěru života Brighama Younga. Život uvnitř církve a města formují snahy o vybudování samostatného státu i jeho plánované připojení k USA. Ale životy jednotlivců a jejich morální kompas nepřipomínají nic, co bychom znali z klasických westernů známých v Evropě. Jedná se tedy o odlišný divácký zážitek, ale ve výsledku to není špatná exkurze mimo klasické žánrové klišé. Berenger je zajímavým antihrdinou, Heston je dobře zvolený na proroka v pozdním věku, Leslie Hope je něžná tak akorát, aby přežila v polygamním manželství. ()

Reklama

majo25 

všechny recenze uživatele

Mierne netypický, mierne originálny (kresťanská sekta Mormonov) príbeh, ktorý sa odohráva v dnešnom Utahu. Spiknutie, pri ktorom je šéf ochranky najvyššieho proroka až na tom najnižšom rebríčku. Musí dokázať, že nie je ten, kto sektu rozvracia. Na televízny film zaujímavé herecké obsadenie - Berenger (napr. Čata), Heston, Coburn, J.Jones. Za akčné scény sa autori hanbiť nemusia. Musím ale pripustiť, že som bol v problematike filmu trochu mimo, preto mi unikali niektoré veci. Pri tomto filme je fajn byť trochu sčítaný. Hodnotenie: 60% ()

kkarx 

všechny recenze uživatele

Docela nevšední western s Tomem Berengerem v roli fanatického mormonského(!) zabijáka. Zpracováním veskrze TV produkt, právě ale díky neobvyklému prostředí dobře zapamatovatelný. (Viděno před rokem či dvěma) ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama