Veronika

(festivalový název)
  • Španělsko Verónica (více)

Skutočný príbeh o študentke cirkevnej školy v Madride, ktorá sa kvôli pracovnej vyťaženosti matky neustále musí starať o trojicu mladších súrodencov. Keď počas dňa zatmenia slnka, v roku 1991, spolu s dvomi spolužiačkami, podnikne nevinnú zábavku so špiritistickou tabuľkou "Ouija", ani v najhoršom sne by dievča nenapadlo, aký to bude mať dopad. V ohrození života temnými silami sa ocitá nie len ona samotná, ale i jej mladší súrodenci .. (*CARNIFEX*)

adakraj

Pomalu přemýšlím, na jaký horor se tentokrát podívám. Říkám si, že poslední dobou Španělé vytváří dobré kousky, tak jsem hledal v této zemi. Z ničeho nic na mne vykoukla Verónica. Je to tak krásné jméno, podívám se na tento film. Neudělal jsem chybu. Hlavní herečka ve mne vzbuzovala právě ten pocit jistoty, že horor to bude parádní a nemýlil jsem se. Herečce (Sandra Escacena) jsem věřil všechno a pak se tam objevili její sourozenci. Vypadali přímo, jak z devadesátých let. To miluji, když se zachytí autenticky ta doba. Výborné prostředí, které ve mne působilo strach, když se tam začali dít podivné věci. Nečekaný konec, při kterém jsem měl husí kůži po celém těle. Lidičky nikdo nesahejte na tu zatracenou věc jménem Ouija. Španělé to poslední dobou umí! ()

intro

Čekal jsem po pravdě od tohodle režiséra víc. Verónica je pěkně natočený, ale bohužel jen průměrný horor s ne zrovna moc mrazivou atmosférou jakou byste asi čekali. 60% Škoda. ()

regentor

Španělská interpretace hry Ouija propojená s astronomickými jevy a místními legendami, především s knihou Hora duchů.Tvůrci filmu tady nešli čistě cestou strašidel za každou cenu a v kdejaké skříni.Snažili se vykreslit příběh patnáctileté dívky která má na starost tři další,mladší, sourozence.Mysteriozní příběh nezačíná ve strašidelnám domě, jak je špatným zvykem ale ve škole, i tam se totiž dají vyvolávat duchové pomocí deskové hry.Jak toto "zhmotnění tmy" dopadne koukněte sami. Příběh vcelku zajímavý, jen škoda , že tvůrci více nerozvedli dějovou linii se slepou jeptiškou.Mohlo to být daleko mrazivější dobrodružství.Duchařina není zrovna moje parketa ale tenhle španělský pokus nedopadl nejhůř.Krvavé giallo to není ale zdlouhavá nuda rovněž ne. ()

Mamlas odpad!

U této hlouposti jsem přišel o skoro 2 hodiny svého života. Jedná se o blbou až stupidní duchařinu. Celou dobu je to o nčem. Jen ta holka chodí, něco se jí zdá, něco si myslí, že vidí a tak. Fest kravina. Tohle opravdu nemám rád. ()

vipeerr

Klasická duchařina. Špatným vyvoláváním duchů je jedna z účastnic posednuta zlým démonem. Tentokrát bez vymítání, takže logicky se špatným koncem. Zajímavě pojatý konec. Záporná postava, "démon" chcete-li, není dle mého zpracován dostatečně děsivě. Chodící černá postava s dlouhými prsty je věc 80-90. tedy rozhodně ne dnešní. Za mě byla v zásadě hodná sestra "smrt" děsivější, než samotný démon. V žánru hororů jeden z lepších, ovšem mezi duchařinami a náboženskou tématikou spíš z těch slabších..Možná že nemělo studio dostatečný rozpočet. 50% ()

LukyValient

Příchuť "REC" se u týhle duchařiny nezapře. Ačkoliv film trochu postrádá tempo a nepřichází s moc inovativníma věcma, funguje to. Místy moc pěkná atmosféra (často budovaná symbolismem, což se jen tak už dnes nevidí a "staro-hororovou" muzikou, která k tomu sedí jak záď na hrnec). Vlastně i tim nedravym tempem je to trošku.. no "uvěřitelnější" je silný trvzení, ale né tak přehnaný nebo nablblý jako americké variace tématu. ()

SilentMemory

Dobrý koncept, atmosféra a hlavne začiatok oslovil. Pútavo nakrútené ale čo sa týka obsahu, ďalší vývoj a záver sa mi už nepáčil, nezaujal. Za mňa, na jedno pozretie fajn. ()

jkpj22

Tohle se mi těžce hodnotí. Nakonec jsem se rozhodl pro tři hvězdy. Film je dobře natočený, scénář je v pohodě, ale chyběly mi, byť i laciné, lekačky. Atmosféra dobrá, napětí průměrné. ()

Taron

Opravdu hodně povedený. Dětští herci včetně hlavní hrdinky naprosto famózní. Pokud se něco podobnýho fakt stalo tak... no těžko říct, jestli se může člověku stát něco horšího. Jediná vada na filmu je asi nejhorší filmová hudba, na kterou jsem kdy narazil. Kdo dokáže takhle bravurně kazit film špatnou hudbou, ten by možná měl dostat nějaký speciální ocenění. ()

VendaCiki

Španělé mívají velice obstojný filmy, ale tohle jim moc nevyšlo. Ze začátku se to táhlo, bylo to zajímavé, chvílemi nudné, až na konci se konečně rozjel děj. Dává tomu hodnotu, skutečné událost, ale dá se tomu věřit? Matka tahá noční šichty a nejstarší ze 4 dětí, musí ochránit své sourozence před zlem, které vypustila a nakonec sama skoná. ()

honzic

Místy pěkná atmosféra a střihy, ale kazí to tradiční bláznivý závěr a ne moc se vodící hudba. Hodnocení: 60 % ()

Sticks

Aj by som tomu dal štyri hviezdy. Nebyť toho otrasného soundtracku. Chvilami hraje synťák, potom je tam pískanie ako z westernu a potom je tam hudba jak z bonda. Nechápem čo tým tvorcovia zamýšlali. ()

J.Mayen

Opravdu velka kravina a opravdova ztrata casu, jsem moc rad, ze nejsem jedinej kdo hodnoti tak nizko, protoze vic si opravdu film nezaslouzi. Dve hodiny cire nudy a zbytecnyho tlachani, minimum napeti aby tu divak pohledal a takovou spoustu neskutecne nesympatickych a osklivych "hercu" pohromade se take nevidi kazdy den. Ja jsem vlastne od tohohle filmu nic necekal, o to mensi moje zklamani. Film nestoji za to si ho porizovat nebo s nim jinak ztracet cas. Blbost. ()

JerryOnly

Tak neviem, či sa zo mňa stáva otrlý divák, ale zase som sa nebála. Toľká škoda. Hlavná predstaviteľka bola super, španielčina je pre horor ako stvorená (kompliment), aj slepá mníška bola slušná badass babka, ale... ALE. Čo sa týka strachu, kde nič tu nič. Zase príliš priamočiaré, príliš "hmotné" a začiatok až príliš dlhý. Tak možno nabudúce... ()

brasek

Začiatok podarený a finále o niečo lepšie. Žiaľ medzi týmito dvoma bodmi sa postupne prepadáme vo vlažnom príbehu, na veľkú škodu sú nie príliš podarené trikové efekty. Filmári mali viac pracovať s atmosférou a vyhnúť sa nevýrazným nočným morám hlavnej hrdinky. Inak spokojnosť a to veľká s hercami, tí boli dobre pripravení a keď sa desili tak to naozaj vyzeralo, že sú vystrašení. ()

uhlerado

Spanieli vedia tocit horrory. REC bol toho prikladom. Akosi sa hodi spanielcina a horror. Asi ten jazyk podobny latine ? Mladu Veroniku nudi zivot a sprosta mater, tak zacne vyvolavat duchov. No a co cert chcel, zasadol si jeden aj na nu a nie a nie odist. Klasicka tema ponata celkom dobre. Ale stavka na duchov a populatne vyvolavanie duchov nemusi vzdy obstat. Cakal som od pribehu viac zapletky. Inak celkom strasidelne a fajn. 3* ()

ekzorcist

Krásne to dospievanie... Súrodenci, pribrzdené kamarátky, prvá menštruácia a tá neutíchajúca túžba kúpiť si ouija krájaciu dosku počas satanských týždňov v Lidli. Mamka vám to neuľahčuje, nakoľko si vybrala robotu s pracovnou dobou nápadne vyhýbajúcou sa dobe, kedy sú tie malé šušne doma. A tak si poviete "Dosť už" a poď ho privolať extra prepečeného Rebierkomana bez dipu. Hororík môže byť, samozrejme vydojil všetky klišé žánru (dobrá nápomocná cirkev, prvá menštruácia, rodinné trable, pocit odcudzenia, zatmenie slnka,...). Inak počúvať tú otrasnú pesničku každý večer pred spaním asi mi z toho začne tiež preskakovať a skúsim bračeka uvariť vo vani sous-vide. Dobré (na horror až pridobré) reakcie hlavnej hrdinky: 1. straší v byte 2. berem decká 3. padám odtiaľ! Pár dobrých ľakačiek a inovácii (spálené matrace, prázdna náruč). Na záver odkazujem malému škuľavcovi: "You had one job! Nakresliť na stenu ochranné symboly, nie byť kreatívny a dať tam koleso invokácie... Duuuuuh!" ()