Veronika

(festivalový název)
  • Španělsko Verónica (více)

Skutočný príbeh o študentke cirkevnej školy v Madride, ktorá sa kvôli pracovnej vyťaženosti matky neustále musí starať o trojicu mladších súrodencov. Keď počas dňa zatmenia slnka, v roku 1991, spolu s dvomi spolužiačkami, podnikne nevinnú zábavku so špiritistickou tabuľkou "Ouija", ani v najhoršom sne by dievča nenapadlo, aký to bude mať dopad. V ohrození života temnými silami sa ocitá nie len ona samotná, ale i jej mladší súrodenci .. (*CARNIFEX*)

M.i.k.e

nedělal sem si iluze,ale když už nic jiného,čekal sem od Paca alespoň standardně zábavnou duchařinu...bohužel Veronica je prefabrikát nejtěžšího kalibru,který recykluje už 1000x viděné a z toho minimálně 256x viděné lépe.Občas se tu sice zvesela bubá,ale není to nic co by někoho mohlo překvapit,nebo snad dokonce bavit...40% ()

Martin741

Po dlhej dobe kvalitna ducharina, strasenie, atmosfera na urovni ..... ja im verim tie paranormalne javy. Podla mna Veronika normalne ze seriozne videla Cigosa milujuceho lopatu a dalsi Cigos studoval popri zamestnani. REzisersky samozrejme po dlhom case vyborne, Pako Plaza je talent, to musi aj hluchy vidiet a slepy pocut : 74 % ()

Rodriguez

Nic nového pod sluncem. Stále se opakující písnička, která se zadrhla při zahájení hry Quija... Pak už si dokážete představit jak to asi celé probíhalo... 50% ()

dubinak

Po dlouhé době zase horor, u kterého vás bude mrazit. Paco Plaza to stále ještě umí a vytvořit hororovou atmosféru pro něj není žádný problém. Vizuál i zvuková stránka funguje na jedničku. Plaza umí zkrátka hrát na ty správně děsivé struny, když vás chce vyděsit. Postavy byly taky příjemně vybrané a žádná z nich mě nijak výrazně neotravovala, logické jednání jakbysmet. Ve Španěly už jsem přestala téměř doufat, protože mi nesedí jejich časté prolínání v čase a komplikované linie. Verónica má ale linii jasně danou, takže v příběhu se nemáte šanci ztratit. Pointa je sice klišovitá a už velmi známá, ale provedení je bezchybné a atraktivní. Navíc, když se pak na konci dozvíte, že příběh byl podle skutečné události a navíc uvidíte skutečné fotografie onoho bytu, na klidu vám to nepřidá. ()

Matej.Hess

Prý se jedná o tolik strašidelný snímek, který lidé vypínají na jeho začátku kvůli podivně strašidelné atmosféře, která na ně působí... Přijde mi, že jsem ale očividně koukal na jiný film, nic z toho jsem nepocítil, jak rychle začne atmosféra tak i stejně rychle skončí, děsivé to taky vůbec není,ale co se mi opravdu líbilo tak je kamera, kde občas jsou fakt zajímavé momenty. Velké očekávání, dočkal jsem se velkého zklamání, zkusit to můžete. 30% ()

Sfinkter

Kvalitní práce, Plaza se v rámci série REC naučil pracovat s napětím a zkušeně toho využívá. Prostředí španělské dívčí školy, slepá jeptiška, démoni a spousta detailů, které vám zvýší tep. ()

oveckaoa

Po Crucifixion https://www.csfd.cz/film/109649-the-crucifixion/komentare/ se jedná o 2 vymítačský horor ´´podle skutečné události,,. Bohužel kromě závěrečných zhruba 30 minut a začátku to nemá co nabídnout. Do té doby musíme bohužel sledovat 4 děcka (2 jsou neskutečně rozmazlené a to třetí vypadá jako by bylo postižené retardované a navrch k tomu ještě mělo Downův syndrom) o které se jejich matka nestará (adeptka na matku roku proč si je vůbec dělala,když není schopna se o nich postarat ) o které se stará jakási puberťačka (jedno z těch děcek). V tomhle žánru se bohužel nedá už nic nového vymyslet nicméně z těch španělských hororů co poslední dobou vychází nebo vyšly je to lepší průměr (hodně to zachraňuje ten konec s dobovými záběry) ()

Yoshimitsu

Vero, Vero, Vero musíš chránit své sourozence, kteří byli dost stateční a hlavně Antonita vcelku roztomilá a vtipná. Proudila tam výborná atmosféra spolu s hodně znepokojivou zvláštní a úchylně pasující hudbou. Španělé se zase vytáhli. Dávám 90% ()

andalin

Horory moc ráda nemám, ale poslední dobou koukám čím dál častěji, tak mám s čím srovnávat. Jednoduše jedna z nejlepších duchařin, které jsem viděla - možná by si i těch pět hvězd zasloužila, ale to by asi nebylo fér vůči ostatním 5-hvězdičkovým filmům. Na horor fakt dobrý. ()

herr_carter

Veronika jde do školy...Veronika jde s dětmi do školy...veronika se jde koupat...Veronika se jde koupat se svým malým bratrem..Veronika hraje pofidérní hry...Veronica začíná mít vidiny.....Veronice začíná jebat....Děcka to ví od začátku, že je mrdlá...konec..fakt??? no jo, právě jsem popsal 98 % veškeré filmové aktivity, zbylá dvě jsou finty, triky a bláboly slepé sestry z kostela Sv. Panny Marie marného zázraku....no já víceméně hodnotím jen jakýsi nápad (který ale nebyl zcela pochopen a následně dobře natočen) a španělštinu, která se prostě dobře poslouchá a je Vám jedno,jestli mluví vážně to, co Vám předkládají titulky...vtipné....................moje hodnocení = 4 z 10. ()

bari68

Až na záverečné finále, ktoré splňovalo všetky parametre dobrého a kvalitného hororu to po celú dobu bola iritujúca nuda. Viac ma nenapadá... ()

Jane18CZ

Nuda. Kdyby film byl o hodinu kratší, jenom by mu to prospělo. Nakonec dávám 3* ale se zavřenýma oběma očima, za ty efekty a občasnou povedenou atmosféru. Kdybych film neviděla, o nic bych nepřišla. Na Španělský horor slabota. ()

borec999

Asi najlepší horor, ktorý Paco Plaza po REC 2 natočil. Stále však len za 3*, pretože sa mu nepodarilo odhadnúť dĺžku a film je miestami trochu zabrzdený. Atmosféru však vyvolať dokáže a na jedno pozretie tento z rady ďalších zástupcov hororov "podľa skutočnej udalosti" neurazí. Lepšie 3* a 60% ()

Zmrv

Veronica je údajně tak děsivá, že ji dokouká jen jeden ze sta diváků. No... Jakkoliv španělskou hororovou školu považuji za jednu z nejlepších na světě, tak tohle dílko se výrazně nepovedlo. Je pravda, že jsem se na něj díval na dvakrát, ale to protože napoprvé jsem u něj usnul. Přestože je scénář údajně inspirován jediným španělským případem, kdy byly potvrzeny "nevysvětlitené" jevy, tak příběh není ani napínavý natož děsivý. Plaza se kvalitě a dojmům, které blahé paměti vyvolával jeho REC, ani zdaleka nepřiblížil. 40% ()

666Carnage

Španělé horory umí ale tenhle nepatří k tomu nejlepšímu. Rozhodně je to ale lepší než poslední díl Insidious. Ve filmu bylo pár pěkných scén a taky dobrá atmosféra. Film na jedno shlédnutí ale ze světa Ouiji patří k tomu lepšímu. 60% ()

Adramelech

Téma „nehrajte si s duchy, nebo vám pěkně zavaří“ není v kinematografii novinkou. Kvalita takových filmu dost závisí na invenci jejich tvůrců a tohle se povedlo. Tak třeba postava slepé jeptišky co věčně hulí cigáro byla velmi působivá. Espíritu malévolo mladistvou hrdinku pěkně děsil a způsobil jí menstruaci. Také uměl udělat plíseň na madracích a řadu dalších věcí. Lokální infestace jak vyšitá, řekl by exorcista. Co holka udělala špatně? Na závěr seance zapomněla ducha propustit. Ano, milí filmoví tvůrci, opět bingo! Je tomu už hodně dávno, co se na univerzitě v Salamance vyučovala magie, ale jak vidět, některé znalosti se ve Španělsku udržely dodnes. Navázat na přerušený rituál ale nebude snadné, protože obě spolužačky, jež se zúčastnily prvního obřadu, s tím už nechtějí mít nic společného. Vynalézavá patnáctiletá dívčina tedy vezme do party své tři mladší sourozence. „Zahrajeme si takovou hru...“ ()

Gray Wolfman

Pro mě lepší průměr. Hlavní herečka mi celkem seděla, kamera slušná a líbila se mi stínová hra... Ale první polovina měla lepší atmosféru, než ta druhá a tak to pro mě začalo trochu upadat... I tak je to ale koukatelnější, než ty hovna, co o duchách poslední dobou vycházej ()