Veronika

(festivalový název)
  • Španělsko Verónica (více)

Skutočný príbeh o študentke cirkevnej školy v Madride, ktorá sa kvôli pracovnej vyťaženosti matky neustále musí starať o trojicu mladších súrodencov. Keď počas dňa zatmenia slnka, v roku 1991, spolu s dvomi spolužiačkami, podnikne nevinnú zábavku so špiritistickou tabuľkou "Ouija", ani v najhoršom sne by dievča nenapadlo, aký to bude mať dopad. V ohrození života temnými silami sa ocitá nie len ona samotná, ale i jej mladší súrodenci .. (*CARNIFEX*)

linger

Spociatku ma bavilo spanielske prostredie 90tych rokov, potom sa dostavila nuda. Podla mna tomu chybali niektore dolezite dejove voditka. Co sa stalo ich otcovi? Preco s nim Veronica potrebovala nutne hovorit? Preco sa demon nalepil prave na nu? Bez nich mame film s hrdinkou, ktora nie je extra sympaticka, kedze sa s nou prakticky neda stotoznit (ze sa obetavo stara o surodencov? plz, len ich nonstop okrikuje) strasenie demona, ktore je skor zdlhave ako znepokojive, reholnu sestru "Smrt", ktora je spociatku vitanym creepy prvkom, potom si ale zapali cigu, zacne klabosit jak babka na sidlisku a zrazu pripomina vestkynu z EZO TV. Po zhliadnuti filmu som si precitala nieco o pripade Vallecas, ktorym sa film volne inspiroval, a konstatujem, ze material bol zaujimavy dost a dalo sa s nim pracovat ovela lepsie... ()

Jenn

Určitě to nebylo zlý, protože herci byli sympatický a pěkně hráli..ale pořád tomu něco chybělo a sama nevim, co to bylo. ()

Birter

Sympatická hlavní postava, svižné tempo (které mnoho kvalitnějších psycho-hororů postrádá, mimiochodem...), dobrá volba hudby a slepá kouřící jeptiška. Říkejte mi milovník klišé, ale já si nemůžu pomoct. Přišlo mi to jako docela podmanivá a fajnová žánrovka. ()

hony23

Že prý nejstrašidejnější film od Netflixu? Za mě velká bída o holčině, která při okultistické seanci vyvolá bubáky a ti jí pak po zbytek filmu pronásledují. Těžko navodit hororovou atmosféru, když děj nemá hlavu ani patu. ()

SpicyNugget

Mladá studentka Veronica se stará o své tři mladší sourozence, protože máma je pořád v práci. Tátu už nemá, ten zemřel. Jednou se se dvěma spolužačkami rozhodne otce kontaktovat přes tabulku Ouija. To se ale (nečekaně) zvrtne a Veronica začne mít děsivé vize. Když totiž voláte mrtvé, může se ozvat kdokoliv… Přiznám se, že mě to moc nenadchlo. Téma ohrané jak deska Ouija, děcka těžce nesympatická. Konec byl zajímavý, to mu nemůžu upřít. Znovu už to ale vidět nemusím. ()

Brumbambule

Musím uznat, že se Španělům poslední dobou celkem daří. Děj celkem o ničem, ale zpracování bych řekla, že celkem obstojné. Nemůžu říct, že by to byla pecka, ale film rozhodně nenudil. Po druhé už si ho nejspíš nepustím, ale na sobotní dopoledne pěkný začátek :-) ()

terordemon

Celkom milé prekvapenie zo Španielska. Je to v podstate obyčajná ducharina, ktorá neprináša nič nové a máme klasické veci ako disfunkčná rodina, mladá teenka v hlavnej úlohe, vyvolávanie duchov v temnej pivnici, nieaký démon, stará slepá mníška, samovoľne sa otvárané dvere a padajúce veci a pod. Pokiaľ však máte radi takéto typy filmov radi kľudne choďte do toho, lebo remeselne je to natočené dobre. Napätie postupne graduje aj bez lacných lakačiek a infaktových stavov. Bola by škoda keby to zapadne, čo sa vzhľadom na pôvod filmu môže veľmi ľahko stať. Dieru do sveta tak ako Conjuring to síce neurobí, ale ja som sa bavil celkom dobre. 73% ()

Fritaaa

No není to žádný masterpiece a většinu filmu je to celkem nuda, ale má to pár dobrých okamžiků a oceňuji, že se zde nevyužívají laciné lekačky jako v 99 % dnešních tzv. hororů... jen škoda, že ten dojem tak trochu kazí ono "podle skutečných událostí" ...když to vychází ze spisu nějakého policajta, který mohl napsat tak leda prvních a posledních pět minut filmu.. :D a asi taky vím, proč viděl, co viděl, ono to totiž bylo poznat i na tom herci – byl nalitej jak konev :D ()

DeLonge

Děsivě nudné. Asi jako hodina konstruktivní geometrie po polední pauze. Fuj tajbl vespolek. Fakt by mě zajímalo kde Španělé berou takovýhle zrůdičky. Všichni herci jsou ohyzdní jako kdyby utekli z pojízdnýho obludária. A Claudia tomu dala korunu. Opět. By mě zajímalo s kterým skřetem si ji její máma spíchla. Ta by s přehledem mohla chránit s Odulou tajnou stezku do Mordoru. Jsem rád, že mám českou holku. A ne španělskej hnus na druhou. Paco dostál svému jménu (po česku pako) a opět natočil nezáživnou kokotinu. Nemá to hlavu ani patu, ani nic mezi tím. Děsivý je to jako seškvařený volský voko. A výkony herců bych celkově přirovnal k chovancům Jedličkova ústavu. Lekačky nejsou, gore není, není lautr nic. Vskutku děsivá představa, že si někdo troufne toto vydávat za horor. Jedna plná, ale s chlupem. ()

Aceboris

Skoro ráno 15. júna 1991 bol prijatý telefonát na policajnom oddelení v Madride. Na adrese Gerardo Nunez číslo 8 sa deje niečo neobyčajné, v telefóne je počuť len výkriky a rev. Na miesto okamžite poslali hliadku a policajného inšpektora. To čo našli ich šokovalo. Film je natočený podľa skutočnej udalosti a vychádza zo zápiskov priamo z miesta činu a z okolností, ktoré boli počas pátrania zistené. Nemôžem si pomôsť, ale španielske horory majú svoje čaro a už neraz som sa presvečil, ( REC ), ( Musarañas ), ( La Cara oculta ) že tento žáner im fakt ide. Ani sa nieje čomu čudovať, keďže scenár im napíše samotný život. Veľmi som sa tešil na tento film a nesklamal ma. Musí potešiť sdrce fanúšika hororu, pretože spracovanie spolu s hudbou boli zvládnuté perfektne. Na začiatku som mal obavy, že téma vyvolávania duchov je už obohratá platna a nič nové nemôže priniesť, opak je pravdou, keď vieš tak dokážeš spraviť presne to čo sa podarilo ( Pacovi Plazovi ) vrátil sa späť k prepracovanosti, presne ako pri filme( REC ) a hneď to bolo vidieť. Určite sa nudiť nebudete, za posledné obdobie jeden z mála hororov, čo by som vrelo odporučil. U mňa 80% ()

Fiffty

Hra s Ouija sa nevypláca a potvrdzuje sa to aj tentokrát. Mám rád horory, ktoré sa zakladajú na skutočnej udalosti, aj keď nie vždy to musí byť pravda, ale v tomto prípade to na mňa funguje. Od začiatku je tam cítiť napätie a to sa postupne stupňuje až do konca. Je to klasická ducharina s klasickými klišé, ale tu to proste funguje a budí to strach až dokonca. Hudba mi miestami trochu vadila, vedel by som si predstaviť aj lepšiu, ale zážitok to nekazilo. Španielske horory mám proste rád a herecké výkony boli taktiež skvelé a myslím, že ide o veľmi vydarený horor. ()

lineker

Ne tak pevně usazené jako pro mne jiné, koukatelnější duchařské horory. Strašící pasáže jsou ještě vcelku v pořádku, vata mezi tím je ovšem poměrně přihlouplá, nudící. Možná tomu měla ve finále dát glanc ta true story, to by jste ovšem nemusel hodinu a půl před tím cítit v ústech pocit velkého zmaru. ()

tXtX

Samozrejme, že na španielsky spôsob to chutí neporovnateľne lepšie než 358 amerických pokusov ročne.. ()

C.A.T.

Verónica na mě udělala velký dojem. Ano je to téma zpracované po xté, ale tento je co se týká tématiky tabulky qouja podle mě nejlepší. Celý film působí přirozeně a nestrojeně, hodně lidí nadává na použitou muziku, mě se muzika líbila a naopak velice pěkně celému kousku dodala atmosféru té doby. Chvilkama dost nechutné, ale plné moc pěkných a mrazivých nápadů. Hlavní hrdinka příjemná a děti taky super. Nemám,co vytknout. Viděla jsem už asi 3x a určitě se k Verónice ještě vrátím. ()

Priaxxa

Přestože ze španělské produkce vylézají i "lepší" horory co do atmosféry, hudby i vizuálního zpracování, rozhodla jsem se po krátké úvaze dát filmu Verónica 4*. Ráda bych řekla všem (nejen nevěřícím Tomášům), aby se na film podívali... A příště, až někoho napadne vyvolávat duchy, nebo si obecně zahrávat s něčím, čemu nerozumí, nebo z čeho má legraci, pustila nebo připomenula bych tenhle film znovu. A znovu. A znovu. Myslím, že svůj příspěvek rozvádět příliš nebudu, protože by mě jedna polovina diskutujících asi považovala za lhářku a ta druhá za blázna. Každopádně věřte (nebo nevěřte), že takové věci se děly, dějí a dít budou. Ten, kdo je nezažije, má obrovskou výhodu "nedaru vidění". Howgh. ()

RAMSTER007

V rámci žánru je to slabší podprůměr, ale technicky je to zvládnuté dobře. Na mě to působilo jako naprostá rutina bez pořádné atmosféry. Je to škoda. ()

VideneFilmy

Filmu formálne nie je čo vytknúť (až na slabší scenár s niekoľkými "klišé") a to je práve jeho najväčšou slabinou. Atmosféra je na viacerých miestach slušná, ale vzápätí zhasne ako sviečka a je ju potrebné vystavať odznova. Hudba z 90. rokov miestami pôsobí smiešne, ale napriek tomu do spracovania celkom sedí. Svojimi hereckými výkonmi to slušne "ťahajú" najmä dve mladšie sestry Verónicy (Bruna González, Claudia Placer). Začínajúci hororový divák si film užije, zbehlý v ňom nájde črty a spôsob rozprávania typický pre daný žáner. Hoci sa nejedná o majstrovské dielo, lepší priemer to určite je. ()