Earth: Den na zázračné planetě

• Česko Země - Den na zázračné planetě (více)
Dokumentární / Rodinný
Velká Británie / Čína, 2017, 95 min

Snímek z produkce BBC Earth Films, tvůrců Zázračné planety (od r. 2006), představuje divákům všech věkových kategorií nezapomenutelné hrdiny: mládě zebry, snažící se překonat rozvodněnou řeku; pandu, která usměrňuje svého hravého potomka; rodinu vorvaňů, s oblibou pospávající ve svislé poloze; lenochoda toužícího po lásce a mnoho dalších. Během jediného dne putujeme spolu se sluncem od nejvyšších hor k těm nejvzdálenějším ostrovům, z hlubin exotické džungle až do labyrintů velkoměst. V každém koutě Země nacházíme fascinující obyvatele, k jejichž dobrodružstvím se díky revoluční technologii dostáváme blíže, než jsme si kdy dokázali představit. (Aerofilms)

BaHa

Jediné, co mi kazilo zážitek, byl fakt, že mnohé záběry byly vykradeny z Planet Earth II, která byla oproti tomuhle sestřihu mnohem epičtější a úžasnější. Ale třeba pro společný rodinný večer výborný film, který na přiměřeném prostoru dokáže získat i sebevětšího skeptika pro trochu úžasu nad naší planetou. ()

Kivis

Lehce patetické průvodní slovo, lehce patetická hudba, nádherné slow-motion záběry, nádherné makro záběry, ukázka nejen krásy přírody, ale i možností současné techniky. Prostě krásná podívaná, která nemá ambici ukazovat kontroverzní záležitosti. Chce "jen" ukázat krásu přírody a tím diváka podvědomě ponouknout k její větší ochraně. Stačí nám, aby byl dokument o přírodě jen krásný, lehce patetický a bez hlubšího obsahu? Asi záleží i na momentálním rozpoložení. Sám jsem nad touto otázkou nějakou chvíli přemýšlel a nakonec jsem mávnul rukou a tentokrát si řekl "Ale jo, stačí." Asi té krásy bylo v tomto dokumentu tolik, až mě to přivedlo do totálně nekritické nálady. ()

Jirkacek

Den na zázračné planetě jsem prožil v kině Premiere Cinemas Olomouc a musím říct, že i když se na podobné dokumenty moc často nedívám, rozhodně jsem nebyl zklamán, ba spíše naopak. Ty krásné záběry z přírody jsem doslova hltal očima, které byly velmi nasyceny pestrostí i množstvím dodané stravy z lůna matky přírody. Některé scény byly tak šílené, že jsem nevěřil, že se něco takového na Zemi vůbec dělo a děje. Leč jsem stále nepochopil, jak se filmovým tvůrcům mohlo podařit takové záběry natočit. Díky šikovným filmařům jsem tak mohl vidět ladné skoky strakaté kočičky ve vysoké trávě, nebezpečné putování zeber s mládětem, plavbu narvalů, vyčerpávající příchody i odchody tučňáků za potravou, každodenní útěk opičích hulmanů před tmou na příkré skaliska, myší trable na louce, jepičí život jepic, které nemohou nic odložit na zítřek, rozkošné pandy, úsměvné drbání medvědů o stromy, překvapivou výpravu lenochoda ze stromu na strom, ladný let sovy, sosání kolibříka a jeho trable se včelami, souboj žiraf o teritorium, úprk čerstvě vylíhnutých varanů přes pláž před hladovými užovkami, nechyběli ani líní lvi, žraloci, surikaty či svítící houby. A to byl jen zlomek toho, co lidem nabízí naše planeta za jeden den. Byl to ale krásný zlomek, zhlédnutý za hodinku a půl v příjemném prostředí kina. A tomu odpovídá i moje hodnocení, jelikož dokument Earth: Den na zázračné planetě ode mne získal čtyři přírodní hvězdy ****. ()

j1c2

Super dokument s nádhernými záběry. Spoustu zajímavých příběhů, které jsem neznala... jak soupeří žirafí samci, jak tučňáci shánějí potravu pro rodinku atd. Doporučuji si na něj zajít do kina, v televizi určitě tak nevyzní... ()

funesfilm

Famózne divadlo prírody, v sprievode výbornej hudby.. Škoda len, že sa to už v podstate stáva historickým dokumentom. Každý deň na planéte Zem sa mení. Strácame pôdu pod nohami. Preto je tento film jeden z tých výnimočných. Je pripomenutím, aké bohatstvo tu máme či mali sme. ()