Earth: Den na zázračné planetě

• Nový Zéland

Dokumentární / Rodinný

Velká Británie / Čína, 2017, 95 min

Alex Heffes

Robert Redford (vyp.), Jackie Chan (vyp.)

V žádném dalším životě nechci být tučňákem uzdičkovým!!! Ani samičkou, ani samečkem! Jasné? Děkuji. :) Tradičně nádherný dokument z produkce BBC, který jsem měla možnost vidět před časem v kině v originálním znění, ale dneska jsme si pustili verzi s dabingem Ivana Trojana a to je taky čistá paráda! Souboj žiraf, útěk malých leguánů před užovkami, lenochod, který plave za svoji milou... Pecka.(4.1.2020)

Vcelku nic nového pod sluncem.Co doopravdy moc nepochopím jsou ty přidané zvuky prdů a stále častěji někdy podezírám až moc vizuální postrprodukci z BBC,která některým scénám prostě moc přidá a nenechá čistý obraz.Jinak dost věcí už viděno a medvěd škrábající se o strom a lenechod,plus vorvaň ve svislé poloze je super,ale docela málo.Přidaná a hlavně přírodopisná hodnota pro mě absolutně nulová.(31.1.2018)

Dokument určený primárně asi dětem. Z tohoto důvodu bych měl tendenci nějaké ty chyby promíjet, nicméně i tak mi přišlo, že zapeklitá dramaturgická výstavba "příběhu" (odvyprávíme den na naší planetě tak, že budeme přestřihávat mezi tímhle zvířetem v oceánu a tímhle v džungli...) má velké rezervy. Jak už tomu u podobných dokumentů BBC bývá, vizuální stránka je nádherná. Nebo by alespoň měla být. Chvílemi totiž epické momentky vystřídají nedostatečně kvalitní záběry (pravděpodobně z akčních kamer). Netřeba mluvit o tom, že natáčet takto zvířata je nesmírně obtížná záležitost, ale podobných dokumentárních cyklů běží každý den v televizi hromada a mám pocit, že mnohé disponují kvalitnějším obrazovým zpracováním. Všehovšudy se jedná o milou záležitost, která ale, podle mého názoru, v nekonečném množství podobných a řekl bych i kvalitnějších a smysluplnějších (tady se moc faktů o zvířatech nedozvíte) zvířecích dokumentů zcela zapadne. 6/10(9.10.2017)

Dabing Ivan Trojan. Nooo jako začalo to jako jakýkoliv jiný přírodopisný dokument od BBC, ale když se po 10i minutách narodí malý varan a začnou na něj útočit hadi kolektivně tak, že doslova jedou za ním a po něm, tak to je jízda. Varan se zachrání jen tak, že uteče z písku na skály. Tak tohle jsem snad ještě nikde neviděl. A pak to spadne zase do takového toho standardu, kdy mám prostě ten pocit, že už jsem to někde viděl. 70%(4.1.2020)

BBC tohle zkrátka umí, její přírodopisné dokumentární filmy jsou nádherné a jednotlivé záběry jsou úchvatné jako příroda sama. Některé pasáže nás doma zaujaly natolik, že jsme si je museli pouštět opakovaně. BBC musím pochválit i za to, že pokud jde o dokumentární rodinný film, je brán ohled i na dětské diváky. Všechny záběry na souboje a lovy predátorů jsou tomu uzpůsobeny a alespoň většina z nich dopadne dobře. Ale u mladé zebry překonávající prudkou řeku plnou nástrah jsme byli pořádně napjatí. :-) Jediná drobná výtka je časté přeskakování z prostředí do prostředí. Na naší planetě je tolik krás, že se tvůrci nemohli rozhodnout, co nám chtějí ukázat a snažili se tak do filmu nacpat co nejvíce. Osobně bych klidně ocenil celý den jen ve společnosti například zeber.(17.10.2019)

• - Tvůrci natočili přes 60TB dat (přes 12 765 DVD). Ty se „sestříhali“ do současného filmu za 3 roky. (Will_X)

• - Při natáčení se nikdy nestalo, že by jakékoliv zvíře na štáb zaútočilo. (Will_X)