Henry Brogan (Will Smith) je elitní nájemný zabiják, absolutní profesionál, který bez pochybností vždy stoprocentně odvede zadanou práci. Při poslední zakázce se však k němu dostaly informace, které neměl slyšet, proto se ho jeho zaměstnavatel s těžkým srdcem rozhodne nechat zlikvidovat. Koho však poslat na člověka, který je v tomhle oboru nejlepší ze všech? Ideální by byl Henryho dvojník, o něco mladší, odolnější a odhodlanější. Ve společnosti Gemini, vedené technokratem Clayem Verisem (Clive Owen) už léta probíhá tajný projekt, který právě tuhle možnost nabízí. Henry se poprvé bojí o život. V patách má rovnocenného protivníka, který předvídá jeho každý krok a každý úder vrací o něco silnějším protiúderem. V doprovodu tajné agentky Danny (Mary Elizabeth Winstead) zběsile prchá napříč kontinenty, než mu dojde, že pokud má mít aspoň nějakou šanci na přežití, musí se svému pronásledovateli postavit tváří v tvář. V ponurých kulisách budapešťských katakomb se mu ho konečně podaří zahnat do kouta, ale když se mu podívá do očí, má najednou mnohem víc otázek než odpovědí. Proti němu stojí jeho o třicet let mladší Já. A stále ho chce zabít. (Cinemart)

karl173

Od tohoto snímku jsem příliš nečekal a přesně to jsem dostal. Film totiž neumí ničím překvapit a trailer v podstatě shrnul ve zkratce vše, co nabízí i finální produkt. Kouká se na to sice hezky a určitě se jedná spíše o příjemnou oddechovku, ale tak nějak tomu ještě něco chybí. Proto nemohu jít s hodnocením výše než 65% ()

SobCze

Skvely akcni narez s docela originalnim pojetim. Kdo miluje Willa Smitha z filmu Ja robot nebo Ja Legenda tak si bude libovat, ackoli tento film ani z daleka nedosahuje kvalit dvou zminovanych filmu. Skvele vizualni provedeni, ackoli nekdy je CGI na mladsim Smithovi uz i na me moc. Kazdopadne dvoji role zvladnuta skvele, kdyz primourite oko nad provedenim Smithova druheho ja tak se budete opravdu bavit. Nenarocny pribeh, ktery se odehrava v docela dost lokalitach. Osobne bych dal filmu tak 7/10 👍 ()

Vestor

Necelé 4 hvězdičky s odřenýma ušima. Tvůrci si v rámci CGI dost vyhráli s mladší Willovou podobou, ovšem na zbytku efektů kapku šetřili, protože některé přestřelky, honičky a průlety letadel působí dost uměle a lacině. Scénář je taky naivně hloupoučký a závěrečný happy end by se neztratil v leckteré devadesátkové romantické komedii. Film vyloženě nezklame, ale je to jen jednorázovka s neobvyklým námětem. ()

tortillahot

Nemozem si pomoct ale viac ako 3 hviezdy toto nemoze dostat. Film, ktory som si pozrel a uz ho 2x vidiet nemusim. Ten 3D ksicht mladeho Smitha mi liezol na nervy - neprirodzene to vyzeralo a vadilo mi to pocas celeho filmu. ()

imarkeye

No, pre mna dost pruser, hned zaciatok filmu, ked Will sedi a debatuje je zaber na neho a potom na protisediaceho a vobec sa to nemeni uhol a osa zaberu, prislo mi to ako v pomocnej skole, taketo chyby ako su v tomto filme sa uz nerobia ani v telenovelach. Najvacsi zabijak a poslu na neho komando v trojclennom zlozeni? Bez termovizie, bez istenia okolia budovy z roznych smerov.. Triky su tiez dost beckove, kto zazil nahanacku na motorke v Bournovi tak vie, ako to ma vyzerat.. Chemia medzi hlavnou damou vo filme 0, neviem ale Elizabeth mi tu skor pripomina chlapa, sfleku by som vybral vhodnejsiu herecku.. chyba filmova patina, vsetko je ostre, klon, ktoremu tvrdia, ze mu kalamal otec, hned veri Willovi a chce otca sfleku zabit.. ale nieco bolo aj na zabavenie, napriklad ako klon 2 s gulometom s k.. kadenciou trafi drevenu stenu na 20m raz.. Kde tento strelec potom zmizne? Je to klon 2? Ten ma ale na konci inu masku.. proste fun.. ()

patient333

Not great, not terrible...ďalšia vyplachovacia akcia. Akčný film to je aj so všetkým čo k tomu patrí ale nie je to ničím extra výnimočné alebo zapamätateľné. No na druhej strane musím uznať, že som sa nenudil a lokácie boli fajn, no určite by sa tu dalo zopár veci doladiť ()

Yuri_Boyka

Priemerný akčňák, ktorý nenadchne, ale ani neurazí. Will to v podstate celé ťahá. Jeho mladšia CGI verzia je však veľmi nekonzistentná. V niektorých momentoch vyzerá viac než obstojne, v iných zase absolútne neprirodzene. ()

Majo.evans

Mám rád filmy plné akcie,kde sa človek nenudí.Plus dobrý dej a skvelí herci.Samozrejme,niekedy to vyzeralo lacnejšie,moc digitálne ale nič tomu nechýbalo.Viem,že hodnotenie filmov je subjektívne ale tu na čsfd sú tie hodnotenie dosť nepresné,lebo tento film by mal mať od 60-70 %,nie pod.A ostatné filmy sú strašne nadhodnotené,aké typické. ()

MrSAP

Oddechová akčňárna natočená ve stylu devadesátek. I když místy působí až příliš toporně, lacině a spíše jako epizoda seriálu, než cokoliv více, je to stále koukatelné. Zajímavý nápad, který strhávají dolů zoufale nezajímavé a přehrávané dialogy a ještě pitomější snadno předvídatelná dějová linka. Příběhové zoufalství dovrší nejen vypořádání se s hlavním záporákem, ale hlavně absolutní závěr ve stylu „Moderní popelky“. Tohle nezachrání ani suprovej Will Smith, který je tentokráte lehce bezpohlavní a nerozjede nic ani s Mary Elizabeth Winstead. Natož pak jeho digitálně vytvoření mladší kloni, kteří jsou řekněme dosti „umělí“. Žádný průšvih, ale ani žádná hitparáda. ()

Zaks

Akčne-romanticko-konverzačná sračka. Úvod famózny, ale zhruba po prvej scéne s kópiou to išlo už len dolu vodou. Filmu došiel drajv a už sa len naháňala minutáž. Tešil som sa aspoň na poriadny akčný záver, ale aj tam bolo viac trápnych morálnych kecov ako slušnej akcie. ()

PORTER44

Will Smith,Ang Lee -docela se to povedlo,akční scény s dobrými efekty ,honička na motorkách a přestřelky povedené.Příběh o klonech je sice trochu otřepaný ale A.Lee se ho zhostil asi zatím nejlíp.I parťačka W.Smithe byla dobře vybrána. ()

Andrew88cz

Dobrá akční oddechovka, Will v podobě klonu vypadá dokonale, jak za mlada ve Fresh Princovi. Na nějaký větší hodnocení to není, ale kdo nechce moc přemýšlet a rád si pustí nějakou oddechovku, toto může být fajn volba. (6/10) ()

INDYANA

Počítačovo upravený narcistický Will naháňa sám seba cez pol sveta, kope sám seba do gulí aby sa nakoniec sám so sebou skamarátil a postavil sa spoločnému nepristeľovi. Tá počítačom upravená grafika ma neberie tak za mňa 3* a to len tak tak. ()

Marek.Skalka

Až na nepřirozené triky - hlavně tedy s motorkou a zrychleným pohybem alá Pérák - to šlo. Dobrý film na víkend. Žádná sprostá slova, nic. Bez toho by to byl jen průměr, ale zase jsem se rozhodoval mezi tím a 4*. ()

goauld

Tak tu máme Nepřítele státu, pak mladšího nepřítele státu a v poslední minutě filmu nejmladšího nepřítele státu.... Pomalu jsem s připravoval na titulky, kdy na mě vybafne batolící se nepřítel státu s bazookou, které nehne ani brvou ikdyby by mu měl hořet jeho oblíbený dudlík :-) No... něco podobného jsme už tu měli ale to bylo s primabaletkou Vandámem a nebylo to drama, ale sci-fi - navíc tomu už bude tak 20let nazad. Takže v podstatě nic nového. Nicméně - stále toto "Smitoviště" bylo lepší než to sci-fi dílko co natočil se svým (že by skutečným) synkem. Nicméně průměr tomu zůstal už jen díky absenci jakékoliv silnější brutality (zřejmě, aby TO nenarušilo morální vývoj emerické omladiny, která při létajících nožičkách a ručičkách mohla spolknout celej kýbl popkornu najednou a pak by teprve v kině nastal horror :-) ()

im8

Velmi nesourodé. Celý film sráží naprosto šílená kamera, od začátku jsem měl pocit, že se dívám na nějakou televizní inscenaci. Do toho akční scény jak z nějaké gamesky. Uff. Bod navíc dávám za skvělé!!! omlazení Willa Smitha, o kterém si Irčan může nechat pouze zdát. ()

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Pokračování Avatara nebudou mít HFR

Pokračování Avatara nebudou mít HFR

23.10.2019

Režisér Ang Lee (Pí a jeho život, Ulička slávy) dlouhodobě vsází na to, že vyšší snímková frekvence (HFR) je budoucnost kinematografie. Jeho poslední pokus přesvědčit diváky, že má pravdu, nicméně… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018