Henry Brogan (Will Smith) je elitní nájemný zabiják, absolutní profesionál, který bez pochybností vždy stoprocentně odvede zadanou práci. Při poslední zakázce se však k němu dostaly informace, které neměl slyšet, proto se ho jeho zaměstnavatel s těžkým srdcem rozhodne nechat zlikvidovat. Koho však poslat na člověka, který je v tomhle oboru nejlepší ze všech? Ideální by byl Henryho dvojník, o něco mladší, odolnější a odhodlanější. Ve společnosti Gemini, vedené technokratem Clayem Verisem (Clive Owen) už léta probíhá tajný projekt, který právě tuhle možnost nabízí. Henry se poprvé bojí o život. V patách má rovnocenného protivníka, který předvídá jeho každý krok a každý úder vrací o něco silnějším protiúderem. V doprovodu tajné agentky Danny (Mary Elizabeth Winstead) zběsile prchá napříč kontinenty, než mu dojde, že pokud má mít aspoň nějakou šanci na přežití, musí se svému pronásledovateli postavit tváří v tvář. V ponurých kulisách budapešťských katakomb se mu ho konečně podaří zahnat do kouta, ale když se mu podívá do očí, má najednou mnohem víc otázek než odpovědí. Proti němu stojí jeho o třicet let mladší Já. A stále ho chce zabít. (CinemArt)

meda2016

Takový remake blbosti už jsem dlouho neviděl. Smith svou reputaci, pokud ji měl, úspěšně ředí. Jednoduchý samoúčelný příběh bez valného odůvodnění. ()

Pafouk

Ač to kroutil oskarovej rejža, příběhově je to prostě béčko. Ale to není špatně, béčka jsou fajn a tohle bylo zábavné sledovat. Počet FPS při sledování na TV nedocením, ale co se týče technologie, tak omlazený Will Smith je parádní. Tedy dokud je snímán v detailu a nedělá nějakou akční scénu. Akční scény, ač celkem ok, jsou totiž úplně zbytečně digitální. Jakmile při honičce na motorkách animovaný panďulák udělá nějaký nepřirozený pohyb (a že jich je),  diváka to vytrhne ze zážitku a už pak nemůže brát akci vážně. Nevadilo to u Spider-Mana před dvaceti lety, ale tady to nemá co dělat. Ať se tvůrci podívají na Mission: Impossible - Národ grázlů (2015), jak má vypadat parádní moto-honička. Hlavní záporák Clive Owen je navíc úplně nevýrazný a dělá podivně nesmyslná rozhodnutí - že poslal zrovna klon, dejme tomu, ale bez informace kdo je cíl mohl čekat, že následné zjištění způsobí nějaký zádrhel. Suma sumárum, na kouknutí ok, fanoušci ušatého herce si ho užijí dvojnásobnou dávku (minimálně :), ale film žebříčky nejlepších filmů atakovat určitě nebude. ()

Sidenius

Nudný scénář, odfláknutá kamera, nulová zápletka. Na to že o ničem - moc dlouhé. Námět z devadesátek. Absolutně o ničem. ()

Slepejsek

Hodně slabé akční béčko (i když akční je tu vlastně jen kolumbijská honička na motorkách). Zoufale primitivní scénář s trestuhodně odfláklým využitím motivu klonu - takhle je z toho tak trochu romantický cajdák (i slzička mi ukápla). Hrají tady jenom Smith a Owen, ostatní jsou jen toporné loutky do počtu. Aspoň dík za ten fór s odpravením záporáka... ()

bigmatko

dobrá nápad, dej, príbeh a dobrý Smith narazili na výrazné CGI nedostatky, ktoré boli až do očí bijúce. Postava Gemini, tvár, pohyby, vzájomné súboje a celkové umelé prostredie pred zeleným plátnom. to všetko bolo pomerne odfláknuté. Ázijské produkcie proste ešte nedokážu konkurovať kvalitou spracovania. zachránila to akcia a samotný Will. Inak by to bolo veľmi ťažké a náročné sledovanie. ()

jimik13

viděna a hodnocena verze: ENG + titulky, HFR v kině, 3D člověk by měl vždy dát na svůj první dojem hned po odchodu z filmu a to jsem odcházel nadšený. Nápad zajímavý, ne příliš originální, přece jen klonování už tu několikrát bylo. Ale Blíženec není o klonování, nýbrž o tom jaké má důsledky. Will Smith ve své dvojroli exceluje. Bojové scény mají drive, ano jsou možná lehce přehnané, ale to zkrátka k akčním filmům patří. HFR a požitek z něj naprosto excelentní, umocněn ještě navíc o 3D. Za mě prostě povedený film a velký zážitek, pohled mnohdy jak ve videohře očima Willa Smitha. Ano film možná ve 2D nezaujme tolik jak by mohl, ale od toho tu je kino pro extra požitek ()

Pavlo

Dobrý akčný film, ktorému kupodivu uberá na kvalite nasadené rýchle tempo. Nie je možnosť poriadne si obľubiť/spoznať postavy, sú ploché, určené (čierno-biele), atď. Pritom začiatok sľuboval oveľa viac inteligencie a hĺbky. Efekty sú na dobrej úrovni, akčné scény viac-menej americký štandard Ang Leeho a animácie tváre bohužiaľ ešte nie moc kvalitné (mám pocit, že Final Fantasy z roku 2001 zatiaľ v tomto nik poriadne nepokoril). Pozrieť, zabaviť sa a časom zabudnúť. ()

Monditrade odpad!

TO fakt dnes někdo natočí?? Klasika... v traileru je celý film... tedy není potřeba již koukat na film. Vše co je v něm je "jenom" ve filmu to nejlepší.. triky rvačky alá béčko všech béček.. Smith se opravdu upsal k pěkné kokotině.. 2 hodky v hajzlu...a konec jak za Vandama.. fuj ()

RavenSpector

Totální digitální sranec. Will zamlada vypadá hnusně a ponuře, to prostě není on a za digi efekty by se měli páni tvůrci stydět. 20 let starý Matrix vypadá stokrát reálněji. A příběh? Hanba mluvit. Prostě sračka. Sám nevím proč jsem filmu dal 2 hvězdy. Snad za první půl hodiny kdy to nevypadalo moc nadějně, ale kamera byla dost povedená. Pak se rozjely ty digi fíčury. A bylo po zábavě ()

JendaBenda

Pěkně zpracovává akční záležitost. Příběh zajímavý, postavy vykreslené fakt dobře. CGI slušné. A Will byl fakt dobrý! 95% ()

BretaKiller

Docela jsem se bavil... Will Smith to společně s Mary Winstead zvládl... Akce střídala akci, sice ten konec byl takový moc klišé, ale jinak fakt fajné. Doporučuji ()

sha.piro

Od tohoto snímku jsem čekal mnohem víc. Škoda. Příběh snadno předvídatelný, akční scény nepřirozené (příliš zrychlené, skoky hrdinů i antihrdinů prodloužené, jejich pády naopak bleskově rychlé a krátké), chování postav často nelogické a Willův klon příliš plastický... Pokud máte doma prošlé brambůrky, je tohle přesně film pro vás. ()

Mejkby

Super akce s motorkou, mladej Will se taky celkem poved(rozhodně lepší než "mladší" starci v Irčanovi). Jinak průměrnej akčňák s divnejma počítačovejma bitkama. Vypadalo to neživě, gumově, nevim jak to popsat, asi jako když se mlátěj nějaký "Komiksáci". ()

soukyd33

Měli udělat dvojníka, ale stejně starého. Omlazování jim moc nejde. Jinak nápad zajímavý. 👍 Zdá se, že tyhle filmy budeme od teď sledovat stále častěji. Akce tam je, ale nuda také. Hvězdiček 3 ()

Bohdy67

Klasický film ve stylu, dát za to prachy v kině tak si rvu vlasy...Doma v pohodlí s jedním okem na kompu (fakt je to chvílemi nuda) se to dá označit za slušný průměr. Já vím co se stane, oni ví co se stane, všichni vědí co se stane... Žádný woow efekt, prostě nic navíc. 45% ()

camomilla

Priznam se, ze to nejak nesplnilo me ocekavani. Zapletka ze Will honi Willa nebyla prekvapenim, protoze presne tohle byl hlavni tahak proc zajit na film. Takze zbytek byla normalni strilecka, motohonicka byla super, jinak zadne napeti nebo prekvapeni. Ale uplnej prusvih to zase nebyl. ()

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Pokračování Avatara nebudou mít HFR

Pokračování Avatara nebudou mít HFR

23.10.2019

Režisér Ang Lee (Pí a jeho život, Ulička slávy) dlouhodobě vsází na to, že vyšší snímková frekvence (HFR) je budoucnost kinematografie. Jeho poslední pokus přesvědčit diváky, že má pravdu, nicméně… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018