Henry Brogan (Will Smith) je elitní nájemný zabiják, absolutní profesionál, který bez pochybností vždy stoprocentně odvede zadanou práci. Při poslední zakázce se však k němu dostaly informace, které neměl slyšet, proto se ho jeho zaměstnavatel s těžkým srdcem rozhodne nechat zlikvidovat. Koho však poslat na člověka, který je v tomhle oboru nejlepší ze všech? Ideální by byl Henryho dvojník, o něco mladší, odolnější a odhodlanější. Ve společnosti Gemini, vedené technokratem Clayem Verisem (Clive Owen) už léta probíhá tajný projekt, který právě tuhle možnost nabízí. Henry se poprvé bojí o život. V patách má rovnocenného protivníka, který předvídá jeho každý krok a každý úder vrací o něco silnějším protiúderem. V doprovodu tajné agentky Danny (Mary Elizabeth Winstead) zběsile prchá napříč kontinenty, než mu dojde, že pokud má mít aspoň nějakou šanci na přežití, musí se svému pronásledovateli postavit tváří v tvář. V ponurých kulisách budapešťských katakomb se mu ho konečně podaří zahnat do kouta, ale když se mu podívá do očí, má najednou mnohem víc otázek než odpovědí. Proti němu stojí jeho o třicet let mladší Já. A stále ho chce zabít. (CinemArt)

argo.smile

Druhý x si to už určite nepustím. Digitálna tvár čerstvého Princa bola naozaj fajn, že občas som si myslel že ho naozaj pretiahol z minulosti. No zbytok je už také nemastné a neslané. Niekto píše, že je to žánrovica alá 90s ale mne to tak nepríde. Veľmi slabé 3*. A to možno časom uberiem jednu. ()

Heywood

Will Smith je sice hrdinou dobrých sci-fi filmům (Muži v černém nebo Já robot), ale řada jeho jiných počinů vyvolává spíše rozpaky. Někdy to vypadá, jako by Will Smith oslavoval jen sám sebe. A to mu v Blíženci až překvapivě dobře sekunduje Mary Elizabeth Winstead, která si vzpomněla na svou lepší dobu. Příběh o padouchovi, který chce vyrobit super-vojáka je obehraný jak desky s Elvisem, a věřit, že někdo vychovává klona jako svého synka, aby konečně zabil super-agenta je málo uvěřitelné. Žádný agent není nesmrtelný máte-li dostatek peněz, lidí i času. Na větší kompars a rozsáhlejší agenturní činnost peníze nezbyly a přeměna super-zabijáka v slušného studentíka musela porazit i neotrlejšího optimistu. Film má ze začátku spád, honička na motorkách je strhující, ale přesto nakonec vyšumí do slaďáku. A Smith jako kdyby nám všem chtěl vzkázat: Vidíte, jaký jsem byl chlapík a zase budu. Nepochybně byl. Ale zda opět bude je ve hvězdách. Blíženec ho k tomu posunul jen o centimetr a to je jako stavět české dálnice. Centimetry nestačí. ()

tomino28

Člověk si u tohoto počinu musí nutně říkat, co všechno mysleli tvůrci vážně a co ne. Jenomže, mně se bohužel zdá, že to celé bylo myšleno smrtelně vážně a že bychom měli přijmout všechny dějové kličky a zvraty bez výhrad a přemýšlení. Ono to ale tak docela nejde, místy je jednání postav nepochopitelné a celkově je děj dost zjednodušený a funguje pouze jako výplň před další akční sekvencí. Akce tady není vyloženě špatná, ale jako celek film prostě nedrží pohromadě a já jsem měl problém pochopit, jak se ze dvou úhlavních nepřátel na začátku stali nejlepší kámoši na konci.. (spojler!). ()

imaginer21

S ohledem na místní hodnocení jsem čekal fakt těžký průšvih a dlouho jsem se kolem filmu motal, než jsem mu dal šanci. Ale nakonec mě nečekalo až takové zklamání. Spíš šedý průměr, který navzdory zvučným jménům jak na hereckých tak tvůrčích postech nedával smysl. Kdyby Ang Lee natočil Blížence před takovými 20 lety, byla by to rozhodně větší pecka než dnes. Zkrátka všechno jsme už někde viděli a inovací (ač po Marvelovkách nijak zázračnou) je vizuál, konkrétně digitálně omlazený Smith a jeho interakce s reálným Smithem (zejména naháněčka na motorkách byla guilty pleasure). Mohlo být líp, ale i výrazně hůř. Body nahoru zvedá hlavně příjemná Mary Elizabeth Winstead a celkově neopomenutý smysl pro občasně trefný humor. ()

Rian_witcher

Nezajímavý scénář, trapné dialogy, žádný finálový souboj a dva nudní Smithové. K tomu jedna velká auto-motocyklová honička, která by slušela spíše sérii Rychle a zběsile. Nakonec to nejlepší byl herecký výkon Elizabeth Winstead, která s přehledem přehrála všechny ostatní. ()

Saxos

Další přesvědčovačka, že zabiják pro vládu je prostě normální zaměstnání a dělá ho pouze charakterní jedinec. Zde se o to snaží Will a jeho naklonovaná ovce. Klady: koho baví akční mlátičky ten si užije. Zápory: až moc jednoduché a předvídatelné. ()

veverysiak

Ďalší Vilov zásah mimo misu, hlúpy scenár s detinskými digiefektami, navyše niekoľko nevydarených vykrádačiek iných kúskov, už mi tam chýbal len niekto z jeho rodinných degeškov, pre takého jebka Jadena bola rola mladého pridrblého klona akoby šitá na mieru, zbytočný film, nezaujme ani nezostane v pamäti, takže 15%. ()

BrusVejn

Špičková a inovatívna akcia, sympatické herecké obsadenie a mierne tupunký príbeh. Takto by sa asi dal zhrnúť Gemini Man. Digitálne omladený Smith vyzeral vo väčšine scén takmer fotorealisticky ale čo mi kľalo oči boli lokácie a exteriéry. Buď sa to natáčalo celé komplet v štúdiu resp. pred zeleným pozadím alebo pred natáčaním na lokácii všetko poupratovali a vyleštili do čista. Aspoň taký pocit som mal z toho vizuálu. Jednoducho príliš čistý a nerealistický. Každopádne za vynikajúce akčné scénky a podarené omladenie si film zaslúži veľmi silné 3 hviezdy. ()

bonovox

Ang Lee pomaly stráca svoju výnimočnosť. Tentoraz totiž natočil tuctový akčný snímok bez výraznejšieho momentu s digitálne omladenym Smithom. Takéto filmy žiaľ už vyšli z kurzu. ()

TheBrain odpad!

Máme jedného Willa, dajme tam aj druhého, úplne vypustíme zmysluplný scenár, pointu úplne odstránime a máme geminy. Plus scény stupídne , nerealistické , nudné a poväčšinou tak trápne, že aj moja mačka grcala dúhu.. slepá Esmeralda mala menej klišé, a viac drsnosti v sebe ()

Franki69

Lehounce prošedivělej Will Smith se asi tak třetinu filmu filmu honí, bitkuje a ostřeluje s Fresh Princem (aka Willem Smithem z dob Modern Talking). Omlazovací efekty se velmi vydařily a dialogů i bitek mezi Willy Smithy je ve filmu opravdu hodně. Motohonička je fakt nabušená, veškerý souboje, přesně v duchu námětu „můj klon mě pořád bije“ jsou v podstatě mnohdy fyzikálně i fyzicky nemožný. No ale komu to má vadit? Je to hlavně zábavnej film, ovšem bohužel i s hlubším sdělením, který se mi nechce nějak formulovat. Je přece jasný že klonování elitních zabijáků a jejich šlechtění aby je nehryzalo svědomí je špatné! Jasně, to už dávno víme!! Nicméně rozprav mezi nemnoha postavami na toto téma je ve filmu až přespříliš a tak potencionálně rozvernou a velmi dobrou akční A- podívanou brzdí ty moralistní lekce jako zatažená ručka monopost F1. ** A jen takovej postřeh, co si tak vybavím filmy s Willem Smithem, povážlivě hodně jich je hlavně o NĚM…A tady to tedy povýšil a hraje sám sebe v několika prakticky stejných postavách…hm…trošku narcistní… Dávám 65%, díky těm úvahám a vykládáním moralit tempo často zpomalovalo až na dohled k bažině nudy… ()

Kozlowski8

Vcelku dobře a zajímavě vystavěný příběh. Začátek výborně navnadí, avšak další průběh už je slabší. Akční scény, hlavně honičky na motorkách v Jižní Americe, působí hrozně uměle - jako bychom sledovali playstation. Stejně uměle a sterilně působí i digitálně omlazený Will. A scéna z Budapešti to rozhodně nespravila, spíš podtrhla. Herecky standardně solidní Will Smith (ten prošedivělý, přirozený), sympatická Mary Elizabeth Winstead a působivá vzájemná chemie mezi nimi. Naopak mne příliš nepřesvědčil Clive Owen. Tři hvězdičky jen s velice odřenýma ušima. 50%. ()

LukasDope

Nebýt digitálně upravených akcí, přestřelek, bojů, tak bychom mohli říci, že se jedná o vskutku zajímavé dravé drama s příběhem na hranici lepší. Možnost v dnešní době modernizovat útoky počítačových samurajů na opravdového člověka tak, abychom to viděli a poznali na první pohled, pokud tedy nejsme v prostoru herní relace, je celkem back to the future. Slibný začátek je jedna z dvou věcí, které nechají doukoukat filmík do samotného konce. Ta druhá věc? Špetka nudy Vás k tomu donutí! Zamě2ačtyřiačtyřicet% ()

brasek

Trápny akčný film. Matrix akčné scény, ktoré viac sú na smiech a od reality majú ďaleko. Rodinný záver filmu je tragédia. ()

quido_zidle odpad!

Stupidní zápletka, stupidní  rádobyvtipné dialogy, stupidní a hlavně neskutečně NUDNÝ děj, nesympaticka herečka, bojové scény jak kdyby je natáčeli v prvním ročníku na FAMU (hlavně ty zrychlené byly fakt boží...:-(, hlavní "záporačka" byla jak z výprodeje hereček, závěrečný "bossfight" jak z nepovedeného Antmana - suma sumárum neskutečná sračka.... Will Smith a Clive Owen patří k mým top hercům, tvl do čeho se to namočili (holt taky asi musí platit účty) ()

jjjerry

Za mě snad nejhorší snímek s Will Smith. Scénář nelogický od samého začátu. Děj nemá logiku zápletky umělé a trapné. Smith byl můj dětský idlo a mám pocit, že točí stejné frašky jako Nicolas Cage :/ ()

albiebennett

Myslel jsem si, že jde o pohodový akční film, který se nějakým způsobem bere vážně. Myslel jsem si to do doby, než se objevil Will Smith jako ovečka Dolly vol 2.  Na druhou stranu za 100 let to možná bude celkem autentický snímek. Čekal jsem, že Clive Owen bude pravděpodobně záporákem, ale přijde mi, že se ve své kariéře stále více stylizuje do jednoho a téhož. ()

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Pokračování Avatara nebudou mít HFR

Pokračování Avatara nebudou mít HFR

23.10.2019

Režisér Ang Lee (Pí a jeho život, Ulička slávy) dlouhodobě vsází na to, že vyšší snímková frekvence (HFR) je budoucnost kinematografie. Jeho poslední pokus přesvědčit diváky, že má pravdu, nicméně… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018