Připomnělo mi to takovou Lolitu po česku. A vtom je právě nevyužitý potenciál filmu. Kdyby to totiž jelo takovým tempem hned ze začátku tak, jak to bylo uprostřed filmu, přidal bych i jednu * navíc. Takhle jen celkem dobrý průměr.(14.4.2008)

Kvalitní adaptace, které se podařilo zachovat atmosféru předlohy, celkově ale jen průměr.(14.3.2006)

• jajinka

Tak tenhle film mě opět přesvědčil, že Viewegh není můj šálek kafe..(29.6.2006)

• alyne

"Chcete-li slyšet plakat anděla, řekněte devítileté dívence, že její tatínek šuká s jinou." Chcete-li slyšet plakat alyne, pusťte jí VÝCHOVU DÍVEK V ČECHÁCH ještě jednou.(5.7.2012)

• NinonL

Vieweghovy knihy nemám ráda. Přijde mi, že píše pro znuděné paničky a konzumní tatíky, jejichž celkový rozhled začíná u velikosti push-up podprsenky a končí u cen Gothaje v Tescu. Je to plytké, rádoby dramatické a přitom o ničem. Úplně nejhorší je, když si Viewegh i tvůrci jeho filmů hrají na vášně. To je pak vrchol nevkusu. Hvězdička je za Vilmu Cibulkovou, mou velmi oblíbenou herečku. Přestože nepohrdla takovým brakem.(21.8.2012)