Reklama

Reklama

Série(3) / Epizody(49)

Obsahy(1)

Vasilij Petrovič Goloborodko (Volodymyr Zelenský) je charismatický i chytrý středoškolský učitel dějepisu, který po rozvodu žije v bytě svých rodičů. Jeho život se zásadně změní v okamžiku, kdy jeden z jeho studentů zaznamená na mobil jeho proslov, ve kterém se ostře vymezuje proti korupci na Ukrajině a záznam následně umístí na sociální sítě. Video s naštvaným učitelem se záhy stane internetovou senzací. Studenti pro svého učitele navíc zorganizují crowdfundingovou kampaň na podporu jeho kandidatury v ukrajinských prezidentských volbách, což nakonec jejich ohromeného učitele dovede k vítězství v prezidentských volbách. Po prvotních rozpacích se se svou novou rolí postupně sžije a rozhodne se, že se jako prezident zaslouží o vymýcení korupce ve své vládě. (Voyo)

(více)

Recenze (41)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Úmyselne som si nechal odstup, aby akákoľvek kritika nebola považovaná za prokremeľskú propagandu, pretože pred 24.2.2022 sa na všetko ukrajinské pozeralo cez prsty, následne však všetko z Ukrajiny je odrazu super kvalitné, vrátane seriálov, o ktoré by inak nemal nikto záujem. Potvrdilo sa mi to. Zelenský tu dobre ukazuje ukrajinskú realitu, áno, veľa korupcie, a hocijaký trtko sa cez oligarchov a rôznych sponzorov môže dostať k funkciám. Nakoniec to potvrdil sám svojou osobnou skúsenosťou. Inak seriál vtipný veru veľmi nie je a keď len v prvej časti náš drahý pán, vtedy ešte budúci prezident, použije asi 200 vulgarizmov, že nestíhajú pípať, a to sa považuje za extrémne smiešne, tak človek dospeje k názoru, že asi nepôjde o vysoko kvalitné dielo. A vtedy sa mu pred očami rozvidnie, že asi toto je najväčším úskalím demokracie. Do najvyššej pozície môžeme dostať kľudne človeka, ktorý je len komik na úrovni asi nášho Kemku. Pľuvanie, nadávanie + extra výstupy v latexových outfitoch a hranie na piano akože penisom. A potom jedna udalosť urobila z neho vrchného svetového žobráka, ktorému sa sypú miliardy. Všetko samozrejme netreba ani kontrolovať, ono to je na rej skorumpovanej Ukrajine všetko minuté na obranu krajiny, ochranu občanov, renovácie, humanitárnu pomoc. Tak na čo niečo dokladovať? Zelenský týmto seriálom predpovedal svoj vlastný osud a zosmiešnil to, čím sa stal sám. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

na jednu stranu je tu dost celkem vtipných momentů a povedeného strefování se do (nejen) politických nešvarů - primárně pak korupce. Na stranu druhou je tu ale dost hluchých míst a navzdory klasické "sitcomovské" stopáži zvládne i nudit (nepočítám fakt, že je to celé takové naivní a idealistické). Zelenskyj byl jako herec dobrý a v té době by ho určitě nenapadlo co všechno bude následovat a čím si bude procházet. V závislosti na událostech posledních měsíců každopádně dostává Sluha národa hořkosladkou (pa)chuť. Viděl jsem jen první řadu a do druhé nejspíš nepůjdu. Rozhodně ne hned...60% ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Už ze zájmu jsem tento sitcom o nově zvoleném prezidentovi Ukrajiny zkusil. Natočeno je to naivně asi jako u nás Comeback nebo jako když se točily sitcomy v Americe v devadesátých letech. Humor trošku na způsob Kutila Tima, Ženatého se závazky nebo Kroku za krokem. Osobně bych ale řekl, že doba těchto komediálních seriálů už je dávno pryč. Uznávám, že v rámci odpočinku ty dvacetiminutové díly docela slušně zabavily. Mnohdy i připomínaly Jistě pane ministře, což jde určitě k plusu. Ale pořád bych řekl, že jde spíš o relax nebo výplněk času, než o seriál, na který bych se musel nutně těšit. ()

tereez 

všechny recenze uživatele

Hérodotos: "Co chce změnit? Jakou formu vlády mají?" Plútarchos: "Demokracii" *Zelenskyj propukne během spánku ve smích* "Ehm, říkají, že je to demokracie..." Hérodotos: "Jak ji chce změnit? V anarchii? Centralizaci?" *Zelenskyj ve spánku kýve, že ne* "Á, takže federalizace!" *Zelenskyj chytne ve spánku Hérodota pod krkem a snaží se jej uškrtit* Hérodotos: "Poslouchej, Plútarchu, žilo se jim za komunismu špatně?" *Zelenskyj sebou trhne a ve spánku se prudce posadí* _________________ Příjemné, vtipné, v kontextu dnešních událostí místy až hořce vtipné. Čekala jsem, že to bude víc low cost, inu předsudky, ale příjemně mě to překvapilo. V úvodní písničce zní "Я всего на свете член. Почти что супермен." a o 7 let později je Zelenskyj opravdu Supermanem, to nevymyslíš. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vasilij Petrovič Goloborodko s tváří Volodymyra Zelenského, který svým charismatem, smyslem pro humor a hlasem Shohreh Aghdashloo byl ještě nedávno pro běžného Čecha věcí poměrně neznámou. To se v poslední době z jasných důvodu změnilo a v kontextu současného dění tenhle nenápadný komediální seriál nabývá úplně nového hořkosladkého významu. Příběh o tom, jak se obyčejný středoškolský učitel stane přes noc prezidentem, který si na nic nehraje, a s naivními představami se snaží změnit zaběhnuté pořádky - zbavit zemi korupce, mocichtivých oligarchů, ale i ruského vlivu - hodně vypovídá nejen o stavu tehdejší, stále ještě do jisté míry postsovětské, Ukrajiny, ale především o myšlenkách a nápadech, které Volodymyr Zelenskyj, představitel hlavní postavy a především (a to je důležitější) jako showrunner už před 7 lety měl a které do seriálu společně se svým tvůrčím týmem otiskl. A je to fakt bžunda. Ne úplně vždy, hluchých momentů to má taky požehnaně, ale na ty dobré scény stojí za to si počkat. A to říkám jako někdo, kdo praštěné sitcomy zas tak moc nemusí. Seriál je pro mě ovšem nejzajímavější z hlediska paralel, z nichž některé jsou fakt vtipné a některé i bohužel vlastně hrozně smutné tím, jak se nečekaně vyplnily. I přes všechen ten situační humor se Zelenskyj docela ostře vymezuje a opírá do všeho, co bylo a asi stále i je na ukrajinské politice špatně. A nejen té ukrajinské. Některé věci jsou všude stejné. Je nutno si také uvědomit, že první série vznikla necelý rok po euromaidanu a ze seriálu vyloženě sálá nadšení z prozápadního demokratického směřování. Jednoduše energie něco změnit a snaha posunout zemi dál. Není tedy divu, že Zelenskyj následně vyhrál i volby reálné. Obecně bych asi seriál hodnotil spíše poctivými třemi hvězdami, působí poměrně levně a televizně, ale za sympatickou hlavní postavu (Zelenského charisma se nezapře), hlavní opening a tuhle scénu, jejíž přesah mluví naprosto za vše, přihodím rád i tu čtvrtou. Snad Netflix dodá i zbylé série, mrknul bych na ně rád. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (4)

  • Seriál je oficiálně zdarma na YouTube. (Jirka_Šč)
  • Název seriálu inspiroval na Ukrajině vznik stejnojmenné politické strany. Shodou okolností ji založil herec Vladimir Zelenskij, který zde ztvárnil hlavní roli. (P. J. D.)
  • Ruská televize vystřihla několik narážek. Například informaci, že Putin nosí hodinky značky Hublot. (Jirka_Šč)

Související novinky

Sluha národa s Volodymyrem Zelenským na Voyo

Sluha národa s Volodymyrem Zelenským na Voyo

28.03.2022

Voyo uvádí ukrajinský satirický seriál Sluha národa s Volodymyrem Zelenským o středoškolském učiteli dějepisu, který díky virálnímu videu nakonec stane v čele státu. Vasilij Petrovič Goloborodko … (více)

Reklama

Reklama