Reklama

Reklama

Série(3) / Epizody(49)

Obsahy(1)

Vasilij Petrovič Goloborodko (Volodymyr Zelenský) je charismatický i chytrý středoškolský učitel dějepisu, který po rozvodu žije v bytě svých rodičů. Jeho život se zásadně změní v okamžiku, kdy jeden z jeho studentů zaznamená na mobil jeho proslov, ve kterém se ostře vymezuje proti korupci na Ukrajině a záznam následně umístí na sociální sítě. Video s naštvaným učitelem se záhy stane internetovou senzací. Studenti pro svého učitele navíc zorganizují crowdfundingovou kampaň na podporu jeho kandidatury v ukrajinských prezidentských volbách, což nakonec jejich ohromeného učitele dovede k vítězství v prezidentských volbách. Po prvotních rozpacích se se svou novou rolí postupně sžije a rozhodne se, že se jako prezident zaslouží o vymýcení korupce ve své vládě. (Voyo)

(více)

Recenze (38)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Překvapivě povedený seriál, který se nebojím nazvat komediálním klenotem a je skutečně škoda, že jediný důvod, proč se k nám dostal, je válka na Ukrajině, protože pozornost si rozhodně zaslouží i v normálních časech. Po stránce humoru mi skvěle sedí (je rozhodně přístupnější než Ano, pane...), má velmi sympatické a podle potřeby správně ujeté postavy, zápletka o mocipánech procházející celým seriálem je taky fajn a stopáž je nadmíru příjemná. Volodymyr Zelenskyj je pak naprosto neuvěřitelnej, skutečný komediální génius. Škoda, že ten seriál je i dnes místy nepříjemně aktuální. 75% po téměř celé první sérii. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Prekvapivo kvalitný seriál o obyčajnom stredoškolskom učiteľovi, ktorý je zvolený za prezidenta Ukrajiny. Dynamika strihu je divácky príťažlivá, humor je brilantný a nebojácny, dokáže triafať klinec po hlave a sitcomova minutáž príjemná. Projekt je dielom herca, komika, scenáristu a moderátora Zelenského a stal sa divácky veľmi úspešným, lebo nový prezident bojuje proti všemocnej korupcii, ktorá zožierala celú spoločnosť. Volodymyr Zelenskyj sa štyri roky po uvedení seriálu stal skutočne prezidentom Ukrajiny, čo je istým spôsobom unikát. Je na škodu, že sa seriál zatiaľ nevysielal v žiadnej zo slovenských či českých televízií, lebo paralely s ukrajinskou realitou sú nanajvýš podobné, ak nie rovnaké. ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vasilij Petrovič Goloborodko s tváří Volodymyra Zelenského, který svým charismatem, smyslem pro humor a hlasem Shohreh Aghdashloo byl ještě nedávno pro běžného Čecha věcí poměrně neznámou. To se v poslední době z jasných důvodu změnilo a v kontextu současného dění tenhle nenápadný komediální seriál nabývá úplně nového hořkosladkého významu. Příběh o tom, jak se obyčejný středoškolský učitel stane přes noc prezidentem, který si na nic nehraje, a s naivními představami se snaží změnit zaběhnuté pořádky - zbavit zemi korupce, mocichtivých oligarchů, ale i ruského vlivu - hodně vypovídá nejen o stavu tehdejší, stále ještě do jisté míry postsovětské, Ukrajiny, ale především o myšlenkách a nápadech, které Volodymyr Zelenskyj, představitel hlavní postavy a především (a to je důležitější) jako showrunner už před 7 lety měl a které do seriálu společně se svým tvůrčím týmem otiskl. A je to fakt bžunda. Ne úplně vždy, hluchých momentů to má taky požehnaně, ale na ty dobré scény stojí za to si počkat. A to říkám jako někdo, kdo praštěné sitcomy zas tak moc nemusí. Seriál je pro mě ovšem nejzajímavější z hlediska paralel, z nichž některé jsou fakt vtipné a některé i bohužel vlastně hrozně smutné tím, jak se nečekaně vyplnily. I přes všechen ten situační humor se Zelenskyj docela ostře vymezuje a opírá do všeho, co bylo a asi stále i je na ukrajinské politice špatně. A nejen té ukrajinské. Některé věci jsou všude stejné. Je nutno si také uvědomit, že první série vznikla necelý rok po euromaidanu a ze seriálu vyloženě sálá nadšení z prozápadního demokratického směřování. Jednoduše energie něco změnit a snaha posunout zemi dál. Není tedy divu, že Zelenskyj následně vyhrál i volby reálné. Obecně bych asi seriál hodnotil spíše poctivými třemi hvězdami, působí poměrně levně a televizně, ale za sympatickou hlavní postavu (Zelenského charisma se nezapře), hlavní opening a tuhle scénu, jejíž přesah mluví naprosto za vše, přihodím rád i tu čtvrtou. Snad Netflix dodá i zbylé série, mrknul bych na ně rád. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

na jednu stranu je tu dost celkem vtipných momentů a povedeného strefování se do (nejen) politických nešvarů - primárně pak korupce. Na stranu druhou je tu ale dost hluchých míst a navzdory klasické "sitcomovské" stopáži zvládne i nudit (nepočítám fakt, že je to celé takové naivní a idealistické). Zelenskyj byl jako herec dobrý a v té době by ho určitě nenapadlo co všechno bude následovat a čím si bude procházet. V závislosti na událostech posledních měsíců každopádně dostává Sluha národa hořkosladkou (pa)chuť. Viděl jsem jen první řadu a do druhé nejspíš nepůjdu. Rozhodně ne hned...60% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Už ze zájmu jsem tento sitcom o nově zvoleném prezidentovi Ukrajiny zkusil. Natočeno je to naivně asi jako u nás Comeback nebo jako když se točily sitcomy v Americe v devadesátých letech. Humor trošku na způsob Kutila Tima, Ženatého se závazky nebo Kroku za krokem. Osobně bych ale řekl, že doba těchto komediálních seriálů už je dávno pryč. Uznávám, že v rámci odpočinku ty dvacetiminutové díly docela slušně zabavily. Mnohdy i připomínaly Jistě pane ministře, což jde určitě k plusu. Ale pořád bych řekl, že jde spíš o relax nebo výplněk času, než o seriál, na který bych se musel nutně těšit. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (4)

  • Herec Vladimir Zelenskij v tomto seriálu ztvárnil prezidenta Ukrajiny. Tím se však také v roce 2019 skutečně stal. (P. J. D.)
  • Seriál je oficiálně zdarma na YouTube. (Jirka_Šč)
  • Název seriálu inspiroval na Ukrajině vznik stejnojmenné politické strany. Shodou okolností ji založil herec Vladimir Zelenskij, který zde ztvárnil hlavní roli. (P. J. D.)

Související novinky

Sluha národa s Volodymyrem Zelenským na Voyo

Sluha národa s Volodymyrem Zelenským na Voyo

28.03.2022

Voyo uvádí ukrajinský satirický seriál Sluha národa s Volodymyrem Zelenským o středoškolském učiteli dějepisu, který díky virálnímu videu nakonec stane v čele státu. Vasilij Petrovič Goloborodko … (více)

Reklama

Reklama