Asterix a tajemství kouzelného lektvaru

• Francie Astérix : Le secret de la potion magique (více)

Tajemství síly obyvatel malé galské vesničky se ukrývá v kouzelném lektvaru. Recept na jeho výrobu pečlivě střeží druid Panoramix. Vždy býval expertem na sběr jmelí v korunách stromů. Když ale jednoho dne utrpí ošklivý pád, musí si připustit, že už není nejmladší. Uvědomí si, jaká by byla katastrofa, kdyby návod na magickou směs zapomněl. S pomocí svých věrných přátel, Asterixe a Obelixe, se vydává hledat vhodného talentovaného následovníka, kterému by své řemeslo a tajemství lektvaru mohl předat. To ovšem vyvolá zájem těch nejmazanějších a nejhanebněji smýšlejících druidů. (Bioscop)

v.indruchova

Taková pohodová blůstka. Občas se člověk zasměje časteji pousměje. Začátek mě roztancoval. Konec měl klasické vyvrcholení dobrého konce. Ale římani, aby se staly robotem, který pomáhá galům to jsem nečekala. Podívejte se sami :) Konečně něco "nenásilného" facky pěsti, ale nikomu nic není. SLepice na na redbulu (kouzelném lektvaru) mi zůstanou v hlavě. :) ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

PTuranyi

Alexandre Astier a Louis Clichy po debute Asterixa a Obelixa v 3D formáte v Sídle bohov zosmolili ďalší príbeh, v ktorom Panoramix po nehode, hľadá svojho nástupcu. Vydávame sa tak na cestu naprieč celou Galiou, ale zdá sa, že tá je plná druidích nedoukov a nemehiel. Zvláštne je aj to, že každý druid akoby ovládal len jedno kúzlo. Celkom odveci sa tu ako adept vyskytne Ježiš rozmnožujúci chlieb. Objavuje sa však Panoramixove temné alterego Sulfurix a s ním sa musia naši hrdinovia stretnúť vo finálnom boji. Grafika a produkcia sú výborné a myslím, že napriek určitej prvoplánovosti príbehu si zábava udržiava slušné tempo aj úroveň. 70% ()

ondysovec

Opet je to film navazujici na predchazejici dily, ktery verne vykresluje predlohu. Ale jiz ji moc amerikanzuje a na konci to nemuselo se hnat tak do extremu, ale slusnych 4.5* ()

soukyd33

Průměrná komedie, a konec s lumpem je naprostá blbost. Obelixe dabing zní hrozně, a snad jedině Asterix je zde normální. Panoramix se zde chová jako dítě a ze všech druidů jsou pitomci. 👎 Zasmál jsem se pouze třikrát, a už ani nevím proč. Zatím nejhorší animovaný Asterix film.👎 Hvězdiček 3*** ()

asdfasdf

Musím říct, že jsem četl asi všechny asterixovské komixy, ale nepamatuju se, že by se tento příběh v některém z komixů objevil. Animace jsou hodně povedené, dalo říct, že jsou srovnatelné s animacemi v minulém díle. Ale příběh mě u tohoto dílu moc nezaujal, přišel mě takový zvláštní, prostě ne moc takový asterixovský, ne takový jaký by měl být. Také mě přišlo, že zde Asterix s Obelixem neměli moc prostoru, což mě také celkem překvapilo a zklamalo. A konec, ten měl sice zajímavý nápad, ale zdálo se mě to už to taky moc přehnali. Prostě už byly nápady ze všech komixů vyčerpány, a proto se autoři snaží dávat do filmů více a více svých nápadů, čímž to celé kazí...... ()

Seffi

Myslel jsem, že se film potáhne ve vyjetých kolejích svých předchůdců, ale mýlil jsem se. Děj se zaměřuje na problém galské vesnice a tím problémem nejsou římané. Což kvituji, protože díky tomu se mohl děj rozvinout jiným směrem a dát šanci novým věcem, humoru, akcím a novým postavám. ()

matous20063

Čekal jsem to daleko, daleko horší. Příjemně mě to překvapilo. Celkem dobré dialogy. Pár opravdu vtipných momentů. Dobrý dabing. Akorát klasický příběh o padouchovi a hrdinech. Příjemný film na večer nejen pro děcka. 70% ()

Tongo

Za mě je to fajn pohádka pro děti o Asterixovi a Obelixovi ale minulý díl mi asi přišel lepší , příběh mi přišel originální a postavy fajn ale pár scén mi film docela znechutilo , například finálová scéna s obřím šíleným druidem co střílí ohnivé meteority, to mi přišlo dost šílený na Asterixe a Obelixe , avšak kromě téhle scény a pár dalších mi to celkově přišlo fajn takže za mě to jsou 3 hvězdy. ()

Bion

Nový Asterix je rovnako ako ten predošlí (Mesto Bohov) skvele animovaný a rovnako tak mu nechýba ani inteligentný humor. K animácii treba podotknúť, že je skvelá v zmysle predlohy ktorej sú postavy verné a podobne je tomu aj u príbehu. Príbeh pobaví ako deti tak aj dospelý no k dokonalosti mu chýba ešte dosť. Kým predchádzajúce Mesto Bohov bolo veľmi zle zvolenou (ale dobre prevedenou) predlohou a miestami som pri ňom zíval (ó chúďence deti), Tajomstvo kúzelného nápoja bolo oveľa energickejšie, avšak v závere sa premenilo na prehnanú frašku, čo bola naozaj škoda. Verím, že do tretice to bude za mňa aspoň na 4 hviezdičky, lebo takto si na Asterixov sotva opäť spomeniem. A pritom stačí ukuchtiť niečo medzi touto dvojicou animákou a pridať do nich tie správne ingrediencie. Nedá mi neapelovať na skvelého záporáka, šialeného druida, vďaka ktorému dostali Galovia konečne (po dlhšom čase) adekvátneho súpera. Tak či onak, film ma prekvapil hlavne tím aký bol akčný oproti traileru. Zatiaľ sú si oba diely rovné pretože majú chyby, pričom si ich tentokrát prehodili. ()

malet

Animované Asterixe mám ráda všeobecně, takže jsem se na film těšila. A nebyla jsem zklamaná. Mělo to švih, nápad, jen ten box na konci bych si odpustila. Vlastně celkově bych toho násilí ubrala. Ale to už bych chtěla asi moc. Myslím, že ty **** jsou tak akorát. ()