Asterix a tajemství kouzelného lektvaru

• Francie

Astérix: Le Secret de la potion magique

Asterix a tajomstvo čarovného nápoja

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 2018, 82 min

Předloha:

René Goscinny (komiks), Albert Uderzo (komiks)

Alexandre Astier

David Dulac

Bylo to pěkné, i když tak jako obalené v něčem moderním a chybělo tomu cosi, co bylo třeba ve 12 úkolech nebo překvapení pro Césara, prostě ty animované filmy z 60 až 90 let. Líbili se mi tam ti piráti a jejich stokrát potopená loď a jak si lektvaru cucají nejenom lidé, ale i některá zvířata. A teď mi bude v hlavě zpívat https://www.youtube.com/watch?v=PGNiXGX2nLU :-)(20.5.2019)

Jako oproti Sídlišti bohů po scénaristické i humorné stránce o dost slabší, ale pořád je to fajn animák, který neuráží a nejde s již ohraným tématem galovské vesnice a Ceazarem do kytek! Na druhou stranu nic zvláštního ani nového nenabizí. Dokonce mi přišlo, že Asterix a Obelix se tu moc neobjevují a hrajou spíše druhé housle!(28.4.2019)

Sice jsem neviděl díl Sídliště bohů, ale jako anime pro celou rodinu rozhodně potěší. Vizuál hezký, příběh trochu o ničem, ale má příjemný náboj a hlavně uvidíte něco neuvěřitelného, létající slepice, opravdu ty slepice létaly. Né vážně, je to dobrá podívaná. .... HODNOCENÍ: 70%(4*)(11.5.2019)

První Asterix dělaný s pomocí CGI byl podle mě velice zdařilým kouskem a tenhle sequel rozhodně sérii taktéž nedělá ostudu. Tvůrci se tentokrát rozhodli vydat úplně jinou cestou a místo klasické adaptace přišli se zcela novým příběhem, který do světa Asterixe skvěle zapadá a rozšiřuje jej o několik zajímavých postav. Záporákem tentokrát není žádný podvodník, pirát ani proradný římský politik, ale Panoramixův bývalý přítel a taktéž druid, jenž je mistrem ohně a s pomocí kouzelného lektvaru by chtěl odrazit římskou invazi. Zapojení Ježíše do příběhu bylo více než perfektní a dokonce došlo i na můj oblíbený retro song. 80%(23.7.2019)

• Trevor

Napriek výbornej grafike a dobrému výberu skladieb sa tento Asterix príliš nevydaril. Príbeh, ktorý sa motal najmä okolo Panoramafixa a jeho čarovného nápoja za inými časťmi trochu zostal a celý mi pripadal spravený viac menej na silu. Jané, že svoje cieľové publikum oslovil, avšak tentokrát dospéleho diváka určite sklamal.(28.8.2019)

• - Na rozdíl od prvního opusu, „Julius Caesar a Římané“, nejsou v centru dění Římané, nýbrž celá Gálie mimo vesnici, která je obsazena a doposud nedostala prostor. Dozvídáme se více o mládí Panoramixe a jeho slavného lektvaru. (3T)

• - Asterix se poprvé objevil v komiksu „Asterix The Gaul“ z roku 1959. (3T)

• - Jedná se o druhý animovaný film o Asterixovi, který nemá příběh podle komiksu. (mar48)