Asterix a tajemství kouzelného lektvaru

• Francie

Astérix: Le Secret de la potion magique

Asterix a tajomstvo čarovného nápoja

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 2018, 82 min

Předloha:

René Goscinny (komiks), Albert Uderzo (komiks)

Alexandre Astier

David Dulac
  • Trevor

Napriek výbornej grafike a dobrému výberu skladieb sa tento Asterix príliš nevydaril. Príbeh, ktorý sa motal najmä okolo Panoramafixa a jeho čarovného nápoja za inými časťmi trochu zostal a celý mi pripadal spravený viac menej na silu. Jané, že svoje cieľové publikum oslovil, avšak tentokrát dospéleho diváka určite sklamal.(28.8.2019)

O proti předchozímu dílu strašně málo dnešního humoru, tvůrci už tolik nesází na satiru a ironii, ale snaží se spíš děj trochu přiblížit dnešním dětem o jakém si respektování stáří. Sídliště bohů byla překvapivá pecka plná neskutečných hlášek a jestli jsem se tady zasmál asi třikrát, bylo to moc. Navíc kdo v Českých kruzích rozhodl o tomhle dabingu, je neskutečný debil a posílám mu pěst do hrtanu. Dabing absolutní blitka a jste vlastně nakonec rádi, že tam Asterix a Obelix moc nejsou a to je minule normálně daboval Štěpnička a Trávníček a bylo to boží. Zbytečný díl který naprosto pohřbil ještě vymaštěný český distributor. 55%.(1.3.2019)

Sídliště bohů přišlo u Asterixe s novou, skvělou animací, tu jsem dostal i tentokrát, bohužel, s ní tvůrci nespojili i stejně kvalitní příběh. U předchozího příběhu jsem se prakticky celou dobu pochechtával, tady bylo humoru o poznání méně a zápletka se mi navíc zdála být dost provařená. Pořád nadprůměr ale citelně slabší.(9.5.2019)

Na nového Asterixe jsem se moc těšil. Ostatně, jako vždy. Z kina jsem se vracel nadšený! Je vidět, že se stále dají vymýšlet nové a nové příběhy s našimi galskými hrdiny a dají se vymyslet rovnou pro velké plátno (toto je první film, který nemá předlohu v komiksovém příběhu). Navíc se mi líbily odkazy (easter eggy) na jiné reálie, ať už na komiksové (staré Asterixovy příběhy) nebo na skutečné. No, prostě, skoro se mi to příčí říct, ale tohle je jeden z nejlepších Asterixů ze všech!(5.1.2019)

Další animovaný Asterix a opět povedený. Po rozporuplných hraných pokusech je tohle další důkaz, že klasická cesta je nejlepší cesta. Sídliště bohů se sice povedlo o něco víc, ale ani tady si nemůžu na nic stěžovat, snad jen na podivný český překlad nepřeklad některých jmen. Animace se mi líbí, film typický asterixovský humor rozhodně nepostrádá, naopak je ho tu vrchovatě, a má vše, co od téhle dvojky každý čeká, včetně výborného příběhu. Takže ano, jsem opět náramně spokojen a k opaku rozhodně nemám jediný důvod. Zase jsem si to užil.(24.1.2020)

• - Film byl zpracován v pařížském studiu Mikros Image Animation. (mar48)

• - Jedná se o druhý animovaný film o Asterixovi, který nemá příběh podle komiksu. (mar48)

• - Asterix se poprvé objevil v komiksu „Asterix The Gaul“ z roku 1959. (3T)