Asterix a tajemství kouzelného lektvaru

• Francie Astérix: Le Secret de la potion magique (více)
Trailer 2

Tajemství síly obyvatel malé galské vesničky se ukrývá v kouzelném lektvaru. Recept na jeho výrobu pečlivě střeží druid Panoramix. Vždy býval expertem na sběr jmelí v korunách stromů. Když ale jednoho dne utrpí ošklivý pád, musí si připustit, že už není nejmladší. Uvědomí si, jaká by byla katastrofa, kdyby návod na magickou směs zapomněl. S pomocí svých věrných přátel, Asterixe a Obelixe, se vydává hledat vhodného talentovaného následovníka, kterému by své řemeslo a tajemství lektvaru mohl předat. To ovšem vyvolá zájem těch nejmazanějších a nejhanebněji smýšlejících druidů. (Bioscop)

Trailer 2

B!shop

Vylozene prijemny prekvapeni. Nic moc jsem necekal a dostalo se mi fajn pohodovyho animaku se spoustou sympatickejch postav (to jediny jsem trochu cekal), relativne originalnim pribehem, kterej hodne svizne odsejpa, spoustou dobrejch forku a prekvapive i fajnovy akce podtrzeny prijemnou animaci a skvelou hudbou. Takze za me naprosta spokojenost. ()

Spiker01

Hrané filmy s Asterixem (zvláštní, že z názvů vypadává Obelix) mám nakoukané, ty animované příliš ne, respektive jsem viděl pouze jeden, ten předchozí. Ten mě však bavil více, může to už však i být tím, že jsou tyto tituly mířené přece jen na mladší publikum a starší divák si už v tom jednodušším příběhu příliš nenajde. Animace je akurátní, žádný milník, na francouzskou produkci, kde úplně nejsme zvyklí na velký počet animáků, naprosto dostačující. Další díl už nejspíš vynechám, pokud nebude mít vyloženě mimořádné reakce. ()

Malarkey

Galská klasika. Hezky barevné, tradičně zábavné a s celou řadou současných vtipů, čímž byl každý animovaný Asterix s Obelixem specifický. Za mě jednoznačně super. Dokonce mám pocit, že jakmile jej budou v televizi dávat znova, záměrně nechám televizi zapnutou a budu si to opět užívat. Ostatně jako většinu zbylých kreslených filmů s touto bláznivou dvojkou, se kterou jsem si prošel celé dětství. ()

DaViD´82

Méně nápadité, méně "pro celou rodinu" a i na(ne)štěstí bez Ricchi e Poveri. Navíc závěrečná dvacetiminutovka je echt neasterixovská a poplatná zámořskému stylu animáků; to si Goscinny s Uderzem nezasloužili. Aby to však nevypadalo, že to je jakkoli špatné. Není. Stále je to natolik dobré, vtipné a odsýpající, že se to rozhodně řadí k těm zdařilejším z Asterixových zfilmovaných dobrodružství. ()

NinadeL

Krásné. Je to už přes 50 let asterixovského humoru v komiksech a ve filmu. A stále to funguje. S křestem Asterixem ve 3D se poslední film, Sídliště bohů, popasoval na výbornou a tak je Tajemství kouzelného lektvaru další parádní sázkou na jistotu. Vše je na svém místě, vesnička s obyvateli, které tolik milujeme. Je tu pan Obelix, pejsek Idefix, samozřejmě Asterix, druid Panoramix, kovář, rybář, jejich ženy a v neposlední době velký umělecký talent... A tentokrát i dramatický příběh odkrývající největší tajemství ze všech. Je to napínavé, zábavné, kultivované a ideální pro celou rodinu. Těm nejmenším se líbí ty nejjednodušší gagy, ti starší ocení nostalgii i chytré hrátky s historií a několika druhy animace. ()

• Film byl zpracován v pařížském studiu Mikros Image Animation. (mar48)
  • Asterix se poprvé objevil v komiksu „Asterix The Gaul“ z roku 1959. (3T)
  • Jedná se o druhý animovaný film o Asterixovi, který nemá příběh podle komiksu. (mar48)