Asterix a tajemství kouzelného lektvaru

• Francie Astérix : Le secret de la potion magique (více)

Tajemství síly obyvatel malé galské vesničky se ukrývá v kouzelném lektvaru. Recept na jeho výrobu pečlivě střeží druid Panoramix. Vždy býval expertem na sběr jmelí v korunách stromů. Když ale jednoho dne utrpí ošklivý pád, musí si připustit, že už není nejmladší. Uvědomí si, jaká by byla katastrofa, kdyby návod na magickou směs zapomněl. S pomocí svých věrných přátel, Asterixe a Obelixe, se vydává hledat vhodného talentovaného následovníka, kterému by své řemeslo a tajemství lektvaru mohl předat. To ovšem vyvolá zájem těch nejmazanějších a nejhanebněji smýšlejících druidů. (Bioscop)

fabecc1222

Asterix a... Ba ne, v tomto případě spíše Panoramix a tajemství... Asterix a hlavně Obelix jsou tu dost v pozadí hlavního příběhu, což je škoda, a tak nějak mi to připomnělo hrané Olympijské hry, kde tato dvojice byla také dost v pozadí. Tady jsou naštěstí dobré druidské narážky, vrcholem filmu je určitě cesta po Evropě při hledání nového, talentovaného druida. Římani tu jsou spíše na okrasu, Caesar se tu mihne jen na chviličku... Závěrečných cca 15 minut je podobně, jako u minulého filmu totálně přepálených, ale v tomto případě jsem se u nich i docela pobavil. ()

Hollohlaway

Sice mám radši starou animaci, ale tohle překvapivě nebylo zlé, navíc to je stále solidně vtipné. Ale ten komix už v tom definitivně není. ()

jefff

Sídliště Bohů bylo výrazně zábavnější, ale ani lektvar není vyloženě špatný. Akorát děj je předvídatelný a vtipných momentů velmi ubylo. ()

giovanni3

Velmi průměrný díl legendárního Asterixe a Obelixe, který zvláště sráží závěrečná bitva se záporáckým druidem. Filmu nepomáhá ani snaha o modernost ať již hudbou, či mnohdy přehnaným scénářem, který vtip "tlačí na sílu"... 2z5 ()

James87

Ten démonický konec se kapku nepovedl, nebo povedl, ale moc se to tam nehodilo. Jinak celkem zábava. Asterix s Obelixem nemají tolik prostoru, ale příběhu to nijak nevadí, stále si drží dobré tempo a humor. ()

KoRner

Ďalší výborný Asterix do zbierky, ktorý je... takmer bez Asterixa. Hlavným hrdinom je tu totiž Panoramix a taký Obelix tu ledva prehovorí. Komu to neprekáža, ten si môže užiť originálne dobrodružstvo z tejto legendárnej galskej osady. ()

Teg

Někde tu zaznělo, že tam nebyli žádní dobří římané... To je přece podstata Asterixe, že všichni římané jsou špatní :). Na můj vkus se nový animák bere pořád ještě příliš vážně oproti klasickým dílům. Ale jinak situační humor a animace na jedničku. ()

Gogo333

Krásná animace, známý příběh. Celé to slušně utíká a člověk se baví. Finále bylo trochu mimo, jinak povedené zpracování. 70% ()

Paldiny

Panoramix je mimo formu, a preto začne pátrať po novej tvári, ktorá by ho zastúpila v kuchyni. Toľko dej akého mínusom je, že už s druhou scénou prekuknete ako dopadne. Zvyšok je stále maľovaný, stále zábavný (najviac rozosmialo cameo Krista) a snaží sa kráčať s dobou. 3D je preto definitívnou súčasťou a dnešná tvorba blockbastrov tiež zanechala stopu. ()

Kerbello

Ten konec beze sporu je neAsterixovský, zase to má ale jinačí šmrnc a něco výjimečného. Koneckonců Mise kleopatra měla taky dost jiný humor a dodnes je legendární. Příběh má jinak humor veskrze Asterixovský, který cením právě pro to, že je tak "nezvykle neamerický" a navíc i zápletka je teď poněkud hlubší, než je u Asterixů běžné. Oproti sídlišti bohů nevidím výraznější zhoršení a je to příjemná jednohubka, která snad nemůže nikoho urazit. ()

Lukin413

Slabší než nejlepší původní animované filmy i než Sídliště bohů. Ale stále výborná zábava, byť lehce překombinovaná. ()

hábič

Nejnovější animované dobrodružství mých oblíbených galských hrdinů jde s dobou a má co nabídnout i tomu nejnáročnějšímu současnému divákovi ale zároveň zachovává a ctí tradici klasických Asterixových dobrodružství. Napětí, humor, akce a i trocha toho ponaučení v něm zkrátka nesmí chybět. Animace je o proti Sídlišti bohů zase o stupínek lepší a já jsem z ní byl naprosto nadšený. Co se týká českého dabingu, tak k tomu bych pár výhrad určitě měl... Myslím si že nejen pro mě je zkrátka duo Terš a Schánilec, které mám z dětství zaryté v paměti, nepřekonatelné. Těším se proto až film vyjde na DVD/BD a budu si ho moct pustit v originále s mým oblíbeným Christianem Clavierem. ;-) ()

Rathalos

Najnovsi animak o Asterixovi,Obelixovi a dalsich postavickach z Galie,ktory ma samozrejme ako vzdy potesil,zaujimavy a vtipny pribeh,fajn hudba,krasna animacia a to vsetko sa mi veeelmi pacilo...:-) ()

Olík

Asterix, Obelix, Alfabetix, Panoramix, Archaix, Majestatix a další se oděli do nové kolekce a já musím jedním dechem dodat, že klasický look mi je milejší novot. Ale jinak Galové, tak jak jsme na ně za ty léta navykli. Lektvary, divočáci, Římané, piráti….snad jen duo A&O je trochu upozaděné a mermomocí se snaží držet krok s dobou. Vše je tak, jak má, ale já se stejnak nemohu zbavit pocitu, že staré dobré časy mých prvních komiksů nenávratně odvál čas. ()