Klukovský klub Rychlých šípů – Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka – zjistí, že v temné čtvrti Stínadla se cosi děje. Starý kostelník jim vypráví příběh osiřelého zámečnického učně Jana Tleskače, který byl zároveň zvoníkem v kostele svatého Jakuba ve Stínadlech. Tam také za záhadných okolností zahynul pádem ze zvonice. Rychlé šípy podniknou nebezpečnou výpravu na nepřátelské území. Ve zvonici najdou Tleskačův deník, ve kterém chlapec píše o jakémsi svém vynálezu. Jeho plány ukryl v kovovém hlavolamu, zvaném Ježek v kleci. Návod na vysvobození ježka z klece je v deníku podrobně popsán. Kde se však hlavolam nachází, to musejí Rychlé šípy teprve zjistit. Není to jednoduché: ve Stínadlech totiž vládne drsný chlapecký gang Vontů… (Česká televize)

TSZ

Škoda tragických hereckých výkonů všech "šípáků", porevoluční restart mých oblíbených dětských příběhů měl mnohem větší potenciál. Rozpočet vypadá slušně a ve vedlejších rolích se objevují vcelku kvalitní herci, o to větší je škoda, že hlavní role byla svěřena amatérským jelitům. ()

topi80

I když je na filmu znát, že produkce byla (na žánr filmu pro děti a mládež) poměrně velkorysá a tvůrci ze sebe jistě chtěli vydat maximum, nepodařilo se tvůrcům do filmu přenést ani náznak tajemna a napětí z legendárního seriálu, natož pak z Foglarovy knihy. Přítěží je rovněž nepovedená hudba a velmi špatné herecké výkony. Na kulty je člověk přísnější. ()

vox_populi

film z 80% profituje z výbornej kamery slovenského kameramana Mira Gábora...po nejakej vyššej hereckej úrovni niet ani pamiatky, no herci aspoň príliš neprehrávajú...veľmi dobre zvolené exteriéry a slušne vybudovaná atmosféra viacerých pasáží posúva film medzi najvydarenejšie filmové projekty, vytvorené po textilnej revolúcii ()

vozralec

Zrychlený příběh. Příliš hrubý filtr. Podivné (ne)nasvícení. Hošík Mirek Dušín. Dobrá hudba. Lepší než nic. ()

dobbin

Řemeslně velice nápaditý film, který upoutá hudbou a celkovým vizuálním zpracováním. Mystérium kolem Jana Tleskače mě dostalo a jako dítě jsem díky tomu pár nocí probděl. S odstupem času si ale nemůžu nevšimnout strašných (ne)hereckých výkonů (nejen těch dětských), kterým kraluje Mirek Dušín, jehož podobnost s Brandonem Walshem je patrně čistě náhodná. ()

Cortesz

Atmosféricky naprosto dokonalé, stínadla jsou natočeny tak působivě, že tento dětský film působí v některých momentech jako temný thriller nebo až jako horor. Atmosféra je tedy velkým plusem, tak jako černobílé flashbacky s Janem Tleskačem a především ta temná hudba, která sem naprosto sedí a atmosféře dodává ještě větší tajemno. Příběhově je to totožné s Foglarovým románem, takže to je bez problému. Jedinou výtkou a hlavním záporem, nedostatkem a hlavně průserem, jsou herci. Herci v tomto snímku je naprostým průserem, který akzí dojem celého filmu a posílají ho do kytek. Dal bych i více, protože si to tento snímek zaslouží vším kromě těch herců, ale myslím, že herci jsou podstatnou částí filmu, a pokud to svojí přitomností kazí a každou svou pronesenou replikou ve vás vyvolávají smích z jejich otřesného herectví, já nemůžu jinak a proto dávám průměrné 3*. ()

Boudyy

Pro Rychlé šípy a Stínadla mám slabost. Ten tajemný svět mě vždycky přitahoval a vyvolával ve mě cosi, co jsem nedokázal popsat. Foglarův svět má prostě své kouzlo. Co mě překvapuje, že o zfilmování se zatím pokusili pouze dva režiséři. Bočan roku 1969 a Kotek roku 1993. Kontrasty jsou jasné. Zkušený režisér / začínající režisér, 1969 / 1993, seriál / film. A ve všech třech případech vyhrává Bočan. Jeho Stínadla byla sice pouze interiérová, ale dokázala vyvolat větší mrazení v zádech. Černobílý obraz roku 1969 tomu také přidal. A i ona délka seriálu byla přijatelnější než délka filmu. Herecké výkony hlavních hrdinů jsou v tomto filmu absolutně mimo. O to zajímavější jsou scény s Janem Tleskačem. Prostředí Stínadel je taky dost dobré. A ta hudba, ta je srovnatelná s main theme Bočanova seriálu. Škoda, že Kotek nenatočil i další díl, mohl ze sebe a z herců vymáčknout víc. ()

bavs

Když jsem četl knížku, vytvořil jsem si obraz sám ve své fantazii. Když jsem viděl seriál z roku 1969, byl velmi podobný mému obrazu a ponořil mě do atmosféry, kterou jsem znal z knihy. Když jsem viděl tento film, měl jsem problém nepřepnout po 5 minutách program, protože v porovnání s knihou i seriálem jsem se prostě ve Stínadlech neocitl ať jsem se snažil jak jsem chtěl, nemluvě o šílených hereckých výkonech. Po několika dalších minutách jsem už radči přepl, aby se mi nevryl do paměti a pamatoval jsem si pouze již zmíněný seriál a knižní předlohu. ()

jirin_cz

Foglarovky a obzvláště Rychlé šípy jsem jako dítě miloval. A děj mě baví pořád, tudíž nebyl problém v tomhle. Ale velmi to shazují herecké výkony a až moc umělé působící dialogy. Škoda... ()

Pitryx

Budiž sice pan Kotek pochválen za tento počin, ale něco tomu chybělo. Především se ti malí herci trochu flákali, jako by neměli moc chuť do svých rolí. No zbytek už byl vcelku v pohodě, zajímavá stínadla, kočičí pracka jak na výstavu a to vše stříknuto tajemnou atmosférou. Moc mi nesedla hudba. 201402159424/9610 ()

Gamekeeper77

Byl by to úžasný film, nebýt tak nešťastného výběru hlavnich hrdinů. Naprosto dokonalá atmosféra, ponuré a depresivní uličky Stinadel, výborná hudba, souvislý příběh, přesně takhle jsem si to představoval, když jsem Šípy četl. Ale bohužel ti herci:-(. 73%. ()

miki68cz

Asi po deseti letech jsem po shlédnutí tohoto filmu změnil svoje hodnocení o dvě hvězdy k dobru. Tento film s odstupem času hodnotím jako svého druhu jediný a také velice zdařilý pokus přiblížit divákům svět Rychlých Šípů tak jak jej ve svých knihách popsal geniální spisovatel Jaroslav Foglar. Úžasný casting, herci byli stejní jako v mých snech, tajemná atmosféra byla cítit z každé vteřiny filmu. Povedená hudba, Kdo nečetl předlohu nepochopí. Děkuji pane Kotku za Vaši odvahu splnil jste mi sen. Tento film vřele doporučuji všem čtenářům Hlasatele a obdivovatelům pana Jaroslava Foglara. ()

Fajt

Nevím proč pro záběry nestačila pouze Praha, ale muselo se něco odehrávat i v Olomouci. Jinak slabota, cožpak mladí kluci takto schůzují, sborově zpívají a očumují se svíčkami ? O spoustě nelogických anachronismů nemluvě. Kde se vzali ty "stovky" mladých hochů, to ani školy takové množství stejně starých žáků nikdy neměly !!! Zlatý film z roku 1969. ()

ostravak30

Rychlé Šípy jsem miloval od chvíle, kdy jsem objevil staré sešity od otce. Stará Praha, dobrodružství, vítězství cti a odvahy nad zlem. V kterém klukovi by se neprobudila dobrodružná duše. A v kterém dospělém by se neprobudilo dítě. Starý černbílý seriál dokázal to, co tento film ne. Hrdinové k nám promlouvali postupně a tím si získali sympatie. Měli čas - hned devět dílů, na to, aby si diváky získali. Snímek ovšem za hodinku a půl něco podobného nedokázal. A to hlavně proto, že to spíš vypadá jako poskládané části příběhu Záhada hlavolamu k sobě jako puzzle. Pasuje to do sebe, dává to obrázek, ale nemá to ducha a to správné kouzlo. Nemůžu si pomoci, ale něco tomu chybí. Filmařům se povedlo zachytit dobu, ale herci odříkávají text naučeným způsobem bez kousku emocí. Ale stejně Rychlé Šípy miluji. Škoda, že nevznikl film nebo spíše seriál podle mnoha jiných jejich příhod. ()