Reklama

Reklama

Zůstaň nablízku

Trailer 1

Pro mladou autistickou dívku Wendy je svět komplikovaným místem k žití. Wendy by ráda opustila chráněné bydlení a je si jistá, že stačí prokázat schopnost normálně fungovat, aby mohla opět žít s rodinou své starší sestry. Jako velká fanynka seriálu Star Trek se rozhodne, že tím ideálním důkazem je účast v soutěži o nejlepší fanouškovský scénář. Je tady ale jeden problém. Pokud Wendy neodevzdá svůj pětisetstránkový výtvor o panu Spockovi osobně, zmešká uzávěrku. Wendy proto uteče z chráněného bydlení a vydává se na cestu, která pro autistickou dívku znamená mnoho překážek. Nic ji ale nedokáže zastavit! (Magic Box)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (53)

kingik 

všechny recenze uživatele

Dakota Fanning křižuje Kalifornii a vytváří dokonalou "rainmanovskou" iluzi. Stačí to na dobrý film? Určitě ona i její snažení má něco do sebe. Ten zbytek, tedy všechno pod ní, má fádní zabarvení i uchopení. Že to ale není vyložená nuda je hlavně její zásluha. Obdivujete-li filmy typu Rain Man, máte o nástavbu postaráno. Tentokrát je příběh veden v opačném genderovém gardu, namísto bratrské dvojice je zde sesterská dvojice, z níž ta mladší z ní je tou postiženou. Ta miluje Star Trek (na ženu celkem nezvyklé) a má spisovatelské/scenáristické ambice, tudíž je pro ni jedinečnou příležitostí, když filmové studio vyhlásí soutěž o nejlepší nový scénář k této sáze, což je podpořeno i lukrativní hlavní výhrou.A jelikož adeptka má do uzávěrky už jen dva dny a pošta to nestihne doručit, rozhodne se vydat do L.A., aby filmovému studiu odevzdala svůj výtvor osobně. Na své pouti střetne různé existence, potkají ji nehody i náhody a doprava pěškobusem i povozem z toho činí nenásilný road movie film. A režisérovi stačilo, že autistická hrdinka nenavazovala oční kontakt a přepadl ji občasný hysterický záchvat, způsobený vlivem nezvládnutí nějaké situace, pro normálního člověka celkem běžné. V patách ošetřující psycholožka a spol. byla jen naprosto scénářem vynucená zbytečnost, neb Toni Collette dostala jen mělce napsanou roli, o nic lépe na tom není ani Alice Eve jako její starostlivá sestra. Dakota má své sólo pevně v rukou. Příběh se tváří, že vychází z nějaké skutečné události, ale není tomu tak, předlohou byla divadelní hra. Základ režisér Ben Lewin, který několikaletou tvůrčí pauzu věnoval vzniku hned dvou filmů, vlastně pojal režijně standardně. S Dakotou Fanning se podařilo získat nějaký ten bodík k dobru. 7/10 ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Takéto filmy o ľuďoch s duševnými poruchami alebo psychickými problémami dokážu často výrazným spôsobom upútať. Musím uznať, že Dakota zahrala tú autistickú holku hodnoverne a kvalitne - no a to je bohužiaľ jedna z mála predností celého filmu. Inak po obsahovej a dejovej stránke veru za veľa nestál. Odhliadnuc od toho že ku Star Treku nemám žiadny vzťah, tak to nemalo v sebe žiadnu výraznú líniu, ktorá by tento film ťahala dopredu. A posolstvo o tom, že aj človek s autizmom môže ísť za svojimi snami, to je proste málo... Určite som čakal viac, takže tie 2* sú predovšetkým za Dakotu. ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Spojenie Dakoty Fanning s autizmom ide vážne dohromady, bola skvelá. Samotný príbeh ma síce moc neoslovil, no na druhú stranu ani nenudil. Tiež bolo sympatické, že obsahoval zopár emotívne silnejších scén, takže ma nenechal pocitovo chladným. Inak tá klingončina znela fakt zaujímavo, je super že sa tak vie niekto porozprávať. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Please Stand By" ma osobne veľmi potešilo. Film, ktorý úplne splnil očakávania, ktoré som doňho vložil a oplatil mi to príjemným príbehom o autistickom dievčati, ktoré chce poslať do súťaže svoj rukopis príbehu zo sveta Star Trek. Myslím si, že Dakota Fanning podala veľmi dobrý výkon a rovnako sa mi páčila aj postava Toni Collette, ktorá práve s autistickými osobami pracuje, venuje sa im a vie s nimi jednať. Film má veľmi príjemnú atmosféru, je celkom hrejivý a dokáže človeka potešiť. Je tu veľa scénok, ktoré mi ostanú v pamäti a ukázali mi, že tvorcovia spracovali dobrý film. Plus je pravda, že aj komédia celkom funguje. Je pravda, že film je hlavne drámou, no človek sa dokáže na niektorých scénkach zasmiať, vedia zapôsobiť a fungujú. Najmä ale preto, že hlavná hrdinka Wendy je mi veľmi sympatická, má dobré srdca a rozumiem jej, že chce presvedčiť ľudí naokolo, že dokáže niektoré veci zvládnuť. Je pravda, že práve vďaka tomu máme tento film, no vôbec mi to nevadí. Niektoré filmy hold ostanú nedocenené, ale preto si ich možno dokážem užiť viac. Na niektoré moje klenoty proste nesiahať. Odporúčam film pozrieť. Má dosť dobrých momentiek na to, aby som povedal, že stojí za to. Hodnotenie: B+ ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Za jiných okolností bych film ohodnotil třemi hvězdičkami, protože mi vadilo, jak zůstaly hanebně nevyužity schopnosti Toni Collette a Alice Eve, s touto dvojicí hereček to mohli tvůrci klidně vytáhnout o level výš. Takhle stál celý příběh hlavně na výborném hereckém výkonu Dakoty Fanning, žádné další dějové linie se nerozvíjely, a to byla podle mě škoda. Vzhledem k tomu, že byl hlavním hrdinou filmu společensky omezený jedinec, radostně jsem zastříhal ušima a přihodil jeden kousek navíc, jelikož je mi to téma blízké. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (7)

  • Ve filmu soutěž scénářů organizuje Paramout Studios, ale všechny práva na seriály Star Trek patří televizi CBS. Původně to byl sice Paramout, který vlastnil a produkoval seriály a filmy Star Trek, ale zůstaly jim jen filmová práva. (tessincolor)

Reklama

Reklama